bugün

Avrupa ülkelerinin çoğunda yerel halk müslüman diyince direk türk diyorlar. hatta sözlüklerinde neredeyse müslmanın kelime anlamı türk'tür. GErçekten bu bizim için büyük çok büyük bir başarı.
(bkz: Yabancıların R harfini telaffuz edememesi)

edit: başlıkta ki hata giderilmiş, bu entry hükmünü kaybetmiş. Yazdığını silen birisi olmak da, bu yazar kişisi için çok elemliymiş.
yüzyıllardır türklerin, islamiyetin bayraktarlığın yapmasının sonucudur. barbar türk kavramı ile ilgisi yoktur.
ister inanın ister inanmayın adamlar arap, türk , kürt , çeçen, boşnak, arnavut falan bilmiyor 77 millete türk diyorlar 4 sene almanyada kaldım yüksek lisans ve doktora yaparken buna şahit oldum, anladığım kadarıyla türk kelimesinden kastedikleri osmanlı.
avrupaya hiç gitmemiş insan söylemidir,

müslümanların hepsi oralarda arap ve pis elleriyle yemek yiyenler olarak bilinir,türk veya arap onlar için farklı değildir

norveç ve isveçe doğru gidersenizde türklerin orta asyadan gelen işgalciler oldugunu söylerler...

almanyada çok fazla türk olduğu için orada durum farklıdır fakat fransada ingilterede böyle değildir,lütfen götünüzden uydurmayınız...
osmanlı döneminden kalma bir alışkanlıktır.20.yy'ın başlarında dahi müslüman=türk olarak görülüyordu. zaten bu yüzden türk milleti kavramında kimsenin bir sıkıntısı olmadı cumhuriyet kurulurken. günümüzde hala daha balkanlarda boşnak arnavut makedon müslümanlara türk denilmektedir sırplar hırvatlar ve bölgedeki diğer hristiyan unsurlar tarafından.ama avrupada bu alışkanlık artık kaybolmuştur.
islam dünyasında başlangıç golünü attıktan sonra çekilen arapları ve sadece gayeleri için çalışan iranlıları düşünürsek doğru düzgün islam için çalışan tek milletin türk milleti olmasındandır.
avrupalıların akıl sağlığından oldum olası şüphe etmişimdir. teröristlerin hepsinin müslüman olarak bilinmesi gibi müslümanların hepsinin de türk olarak bilirler genelde. ayrıca avrupada nasıl olur da ayırt edilemez müslüman kesim birbirinden onu da anlamak mümkün değildir. bir faslı ile bir türkü bir tutmak aleni hakaretten öte değildir.