bugün

telefonla konuşurken avea tarafından özellikle yapılmışçasına 1 saat 1 dk olduğu anda telefonun her seferinde kapanmasıdır. mübarek 1 dk önce kapa bari kapatacaksan..
resmen kontor hırsızlıgıdır. benım konusacak daha dokuz dakikam varken avea'nın bunu calma durumudur. derhal duzeltilmesi istenen durum.
bazen bir saati 3-4 dk aşıyor ve oyle kapanıyor. *
telefondan değil şebekeden kaynaklanan durumdur.
avea nın artık sizinle konuşmak istemediğini gösterir *
konuşan kişinin 59. dakikada kapatıp tekrar arayarak sorunu bertaraf edeceği olaydır. *
bircok yazardan gelen ic ses: ben de benim telefondan saniyordum. vay anasini sayin seyirciler.

avea'nin kelimenin tam anlamiyla ibneligidir.
avea bizi seviyor düşüncesine kapılmamazın nedeni...
kullanıcılarına bedava sağladığı telefon görüşmelerinin bebek telsizi olarak kullanılması üzerine bu uygulamaya geçmiştir.
(bkz: kamu personeli)
(bkz: genç avealılar rahatsız)
(bkz: bozuk lan bu telefon)
bu olayın çözülmesi durumunda avea'nın artık size ihtiyacımız yok demesi de muhtemeldir.****
oh be dedirtecek olay.telefonu kapatmak için bahane bulamazken avea yetişir imdada.
arkadan çüş artık abarttınız beleş dedik diye bokunu çıkarmayın sesi koyulabilecek olay. Sürekli oluyor, tekrar arıyoruz, ne farkediyor?
avea'nın kendisini geliştirebildiğinin kanıtıdır... daha önce 33 dakikada telefonu kapattığını düşünürsek, kendisini geliştirmiş sayılır... ama bu avea'nın salaklığını örtmez.
birilerinin, telefonu başka odada uyuyan bebeğinin ağlayıp ağlamadığını duyabilmek için, bebeğin baş ucunda bırakmasından kaynaklanan durumdur.
polislerin aveayı telsiz olarak kullanmasından dolayı meydana gelen durum.
ayrıca bu avea'nın 10:01,20:01,30:01 versiyonları da vardır.sınırı geçen 1 saniyesine bile 2 kontör düşer akabinde de genç avealıların da saçlarına aklar..
bir de 10 dakikasi 2 kontorse, 1 dakika icin 2 kontoru yiyecek insani deli edecek olaydir.
63 dakika 58 saniyede hattın kesilmesi durumudur. telefon full çekerken bile olan bir hadise.
faturalı hatlarda daha sık yaşanan durumdur. genelde faturaların sisteme yazılması 60 dk'lık periyodlarla gerçekleşir. sistem yoğunluğu söz konusuyla 60. dakika civarına gelen görüşme sisteme yansıtılır ancak bu noktada görüşme kesilebilir. genelde operatörün altyapısıyla ilgili bir durumdur. bazen can sıkıcı olabilmektedir tabiy ki.
kontörlü olanları ise bilemiyeceğim, o konuda fikrim yok.
çok eski zamanlarda * * aynı durumla karsı karsıya kaldığımda müşteri hizmetlerini arayıp sormuştum.
Otomatik olarak, sistem tarafından yapıldığını. bütün kullanıcılar için geçerli olduğunu, benim telefonumla ya da hattımla bir alakası olmadığını belirtmişti kendileri.
Sormuştum, neden diye.
-Bu bir, avea uygulamasıdır sayın seytanin fisildadiklari demişti.

fakat avea bünyesinde çalışan bir arkadaşımın dediğine göre, "bu bir avea kazığı".
afiyet olsun..
son günlerde fazlasıyla abarttığı durumdur. 10 dk 3 sn de telefon kapanmaktadır. * *
avenin bir hizmet anlayısı. bugun de arkadaşla konusurken 1-2 saniye sessizlik oldu, yutkunduk, diyecek birsey bulamadık, avea sagolsun kapattı adımıza. baktım, 3 dk. olmus.
avea'dan değil, tamamen şebekeden kaynaklanan sorundur. örnek olarak, eğer bir baz istasyonu 100 kişiye hizmet veriyorsa, uzun süreli kullanımda, sistemin bunu algılayıp, sizi şebekeden atarak, 101. kişiyi şebekeye dahil etmesi durumudur. bu işin içinde olduğumdan başlıkta belirtildiği gibi bir durum olmamaktadır.
kişinin sinir krizi geçirmesine sebep olan, muhabbetin ortasına limon suyu sıkıp, o kadar saat bıkmadan konuşulan kişiyle sohbeti bölüp, çileden çıkartan olaydır.