bugün

en iyisi bu.
en iyi iki markadan birisi pc laptop ve turevleri icin.
Yakın da alcağım laptop markası. Sağlam makinadır.
anakart dehası.

ayrıca piyasada en iyi oyun bilgisayarına sahip olan tayvan teknoloji malzemeleri üreticisi.
2008 Haziran'da almış olduğum asus laptop'un 2014 ekimde ekran kartı bozuldu.
neyse zaten memnunduk kendisinden dedik bir daha Asus alalım,aldık x550jk serisi neyse efenim kaderin cilvesi mi nedir artık aldığım iki asus laptop da ölü piksel vardı hemde hemen hemen aynı yerde,neyse yeni aldığımız Asus'u geri yolladık.(Ellerine sağ salim ulaştı ise değiştirirler.(MNG kargo sorumsuzluk belgesi adı altında yolda başına herhangi bir iş gelirse herhangi bir sorumluluk almayacağı konusunda belge imzalattı.))
Notebook ürünlerinden aslandan kaçar gibi uzaklaşmak gereken şirket.
müşteri hizmetleri mail adresi bi süre sonra cevap vermeyen şirket.
Telefonlarına nasıl servis himzeti verdiğini yakında göreceğim şirket, olm size güvenip gmd 2 almadım yüzümü kara çıkarmayın. sen asussun büyük düşün.

(bkz: Asus zenfone 6)
telefonları beş para etmez ama anakartları kraldır...
bataryası beş para etmez. Donanımlar fena değildir.
kamerası beş para etmez, telefonu yolludur.
telefonun hastasiyim bilader adamlar yapmis atarlanan adam onay verdiyse bi sikinti yoktur yani.
tayvan menşeili bilgisayar üreticisi. asus adı pegasustan gelmektedir. yunan mitolojisine dayanır.
Dizüstü Bilgisayar, Anakart, Cep Telefonu, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda satış yapmaya devam etmektedir.
2.000 TL lik bilgisayara 100 liralık ekran kartı koyan firma.
fabrika ayarlarına döndürmek içini;

http://www.mccoy35.com/te...pilirresimli-anlatim.html
görüntüde güzel olan laptoplar üreten firma. görüntüde güzel olduğunu söyledim zira 3000 tl verip aldığınız laptopun içine 5400 rpm hard disk koyuyorlar şaka gibi.

hard disk konusunda masraftan kaçtıkları acı bir gerçek ve bu da maalesef övüldüğü kadar iyi bir marka olmadığını gösteriyor. mecbursun parçayı değiştirip daha iyisini almaya. böyle yavaş ve sesli çalışan sabit diskleri nerden buluyorlar anlamıyorum, hadi varsın sesli çalışsın da performans düşük.

ayrıca wifi'ları da iyi değil. çekim güçleri az, hadi bu parçayı da değiştirelim tamam da ne anlamı var o zaman? neden para verip alıyoruz?

bu saydıklarım her modelde yaşanan sorunlar olmayabilir ama benim bugüne kadar edindiğim izlenim bu, kaç kişi var çevremde ve hep aynı sorundan muzdarip.
notebook unu kullandığım marka.
üç yıldır hiç bir problem çıkartmadı bana. Memnunum kullanmaktan.
https://www.facebook.com/video.php?v=799974470048787

Sahtekar asus bir abimizi daha dolandırmış. izleyelim izletelim
birkaç gün önce şu ürününü vatan bilgisayardan aldığım marka: k55ln xo078h

http://www.vatanbilgisaya...d-2gb-156w8-notebook.html

1949 liraya aldım. fiyatı belki ileride değişir diye yazayım dedim. çok araştırdım ettim fakat laptop alacaksanız bütçenizi çok yüksek tutmadığınız takdirde çokta değişen bir şey olmuyor modeller ve markalar arasında. benim de kafamda daha öncede freedos * olan bir asus modeli vardı onu alacaktım fakat internet sitelerine güvenmediğim için yine vatan bilgisayara gittim.

artılarından başlayayım alacak insanlara da faydamız dokunsun.

+yani (bana göre) en başta sıfır alınan laptopa göre işlem hızı biraz yavaş geldi ya da ben kendimi bu kadar para verince süper bir hız beklentisine girmiştim. fakat sanırım o ilk açılma güncelleme vs diye. fakat sonra moba oyunu açıkken rahatlıkla alt tab çekip tarayıcı açıp istediğim internet sitesine çok hızlı girince görüşüm değişti. yani kısacası hız konusunda standart kullanıcıları fazlasıyla tatmin eder.

+ alüminyum kasa. bunu almadan önce aslında plastikmiş alüminyummuş tahtaymış pek iplemezdim. fakat alıp kullandıktan sonra büyük bir artımış diyorum.

+ sıfır ısınma sorunu. gerçekten sıfır ısınma sorunu. 4-5 saatlik moba oyunundan sonra bile (gerçi çok grafik ayarı istemiyor o) elinizle hissedebileceğiniz bir sıcaklık yok laptopta.

+içindeki ekran kartı gt 840m. 2014 yapımı bir ekran kartı ama şahane bir şey değil. yani bütün oyunları ultra grafiklerde oynama şansınız pek yok. oynarsınız fakat düşük fps alırsınız. max payne 3 inerse deneyeceğim inşallah 29 gb tır kendisi.

+sesi güçlü. güzel. çok açtığında bi laptop performansını karşılıyor.

+ekranı gayet parlak renkler canlı.

+belki takılanlar olur diye söylüyorum benim için çok önemli değil şarj adaptörü küçük bir şey.

+gayet hızlı açılıyor bu arada.

+pili şimdilik iyi. ama zaten sıfır bilgisayar. şu an için bir şey anlaşılmaz.

şimdi gelelim eksilere:

- bilgisayarı ilk açarken harddiskten ses geliyor. ama kullandığınız süre boyunca değil. sadece ilk açılışta. laptopu çok mobil kullanan bir insan değilim. sesin neden geldiğini bilmiyorum. beni de çok etkilemiyor açıkçası.

-bataryası gömülü arkadaşlar. yani bir batarya probleminde direkt servis yolu görülüyor. kaçışı yok. bu yüzden sürekli prizde takılı mı kalsa yoksa çıkartıp boşaltıp doldursam mı onu da bilemedim.

-num lock caps lock ışıkları yok. yani num lock un kapalı olduğunu basıpta yazmadığında fark ediyorsunuz bir tek. caps lockta aynı şekilde.

-işlemcisi şu az güç tüketmek için yapılan işlemcilerden yani performans düşüklüğü olabilir. ama bu yüzden gayet serin bir bilgisayar kullanıyorsunuz.

- bu bir tek bende eksi olabilir. touchpad in click kısımlarıda hareket algılıyor. yani touchpadi kullanırken ben bir şeye tıklamak isterken imleç akıp gidiyor bu biraz olmamış maalesef.

ekstra not: 2x 3.0 ve 1x2.0 olmak üzere sadece 3 adet usb girişi vardır. 2 si solda 1 i sağda.

almak isteyen arkadaşlar varsa soru sorabilir.
sirada alacagim bilgisayar markasidir. toshibayi terkediyorum. hem tnb bilgisayar sirketinin yuzunden hemde toshibadan hangi cihazi alsam donanimsal hatali cikti.
5 yillik laptobumun markasi. Hiz kaybi disinda bir sorunla karsilasmadim. Bunun sebebide driverlerin guncel olmamasi, 5 yildir icinin bir kere bile acilip temizlenmemesidir sanirim.
F/p konusundada guzel isler cikariyor. Siradaki laptobumuda asustan almayi planliyorum. Tabi tavsiyeleri olan mesaj kutuma gelsin sohbet edelim.
senin de anneler günün kutlu olsun motherboard .
görsel
sahsımca asus zet5phone u 1 ayda kullanılamaz tamır edılemez hale getırmısımdır, evet basarılı bence de.