bugün

yaşanan kötü bir olayın çekilen acısıyla birlikte söylenen,"bu öyle büyük bir sıkıntı ki,allah en sevmediğim insanlar başına bile vermesin bu sıkıntıyı" anlamına gelen duadır.
sizi üzen veya korkutan bir olay karşında kimsenin başına gelmemesini istediğinizi anlatan cümle.
öyle bir müsibet , öyle kötü bir olayla karşılaşılır ki , insan bu kötülüğün düşman saydığı ve hiç sevmediği insanların bile başına gelmesini istemez , insan olduğundan dolayı.

örneğin: haka dansı *
(bkz: amin)
(bkz: seri eksi oy veren ibne)
(bkz: böbrek taşı)
(bkz: aşk acısı)
yabancı oldugu bir şehirde parasız kalmak.
kısalt deyince kel bırakan berber *
(bkz: depresif sevgili)
(bkz: hastalanmak)
diş ağrısı, kıç ağrısı...çoğaltmak mümkün...
"ben o kadar iyi niyetli, ululardan ulu bir insanımdır ki içine düştüğüm bu durumun düşman olarak nitelediğim diğer insanların başına gelmesini bile istemiyorum" şeklinde bir algılamaya yol açması için sarfedilmiş genelgeçer bir dua cümlesi. reklam amaçlıdır. gerçeği pek yansıtmaz. bilinçaltında yatan nedeni "ulan ben bu kadar iyi bir insanken, bu boktan durum nasıl benim düşmanımın başına gelmez de benim başıma gelir" şeklindedir. allah başka kimsenin başına vermesin şeklinde sarfedilen dilek cümlesi daha dürüst olduğu için daha etkileyicidir kanımca.
(bkz: basur)
migren tabıkıde
(bkz: kronik faranjite ve burun orta bölümü yamuklugu)
sürekli "beni seviyormusun?" diye soran insan modeli
(bkz: aşk)
her yazdığım entry'nin silinmesi.
gecen haftanın en kotu entrylerinde kendi entryni görmek.
ağlayan, düşman, ağzı bozuk üstelik acıtmadan bırakmayan kadın tipi. *
ajdar anık la karşılaşan kişinin söyleceği laftır ya da aynı kişinin allah düşmanımın başına versin demeside olasıdır.
potansiyel bir ismail yk şarkısı ismi.
palavra bir ifade. neymiş o kadar insaflı ki bunu diyen, düşmanını düşünüyor. eğer 'düşman' olma noktasına geliyorsa zaten düşmanına karşı yeterli seviyede kin doludur. bu durumda insafı bu seviyeyi aşamaz. aşabilecek olsa zaten düşman olmaz.
türklerin düşmanını bile aslında ne kadar sevdiğinin göstergesi olan bir beddua türüdür. karşılaşılan kötü bir durumun düşmanın bile başına gelmemesini istemek her milletin harcı değildir.