bugün

ben şok.
Acaba adıyaman’ın yerel halkının, sırtlarına yapışan bir beladan bıkmış olduğunu aklına getiren bir tek ben miyim?
görsel
depremde en çok adıyaman'a üzülüp ağlamıştım. her ile (özellikle maraş) hemen yardım ulaştığı halde ilk günlerde adıyaman'ın adı bile geçmedi. oysa en mağdur olan kentlerden biriydi adıyaman. öksüz ve yetim bırakıldı. halk, bunun cezasını hükümete seçimle verdi. sonucu görünce adıyaman acım biraz olsun hafifledi.
güneydoğunun muhafazakar şehirlerinden biri olmasına rağmen bu akşam chp'ye geçmiştir. adı gibi yaman davranmış depremde mağdur olan halkı iktidara gereken cezayı kesmiştir.
6 Şubat depremi sırasında duran Saat Kulesi'ndeki saatler bir yıldır 04.17’yi gösteriyor.
ben, şehrin adının nereden geldiği hakkında konuşmak isterim..

isa'nın havarilerinden biri şehre geldiğinde tebliğ görevini yerine getirmesi nedeniyle ağır işkencelere maruz kalır, fakat bu arada şehir yöneticilerinden birinin 7 oğlunu da etkilemeyi başarmıştır. kardeşler, ana tapınaktaki tanrı ve tanrıça heykellerine zarar verir ve babalarının emriyle öldürülerek, tepelik bir alana gömülür.. tabii 2000 sene boyunca adı bu değildir.. arap hakimiyetindeki adı hısnımansur olan şehir, daha sonra gelen türkler döneminde, eski efsanedeki ismi yaşatacak biçimde adıyaman (aslında yediyaman) olarak anılır.
Kardeşimin eşi Adıyamanlı. Çiğköfte yapmayı bilmez, acı yemez midesine dokunur, yöresel yemekleri bilmez nasıl Adıyamanlı bu anlamadım ben. Aşiret desen o da yok. Boş paket damat almışız kısacasjfjf. Ansızın aklıma Çiğköfte yapmayı bilmemesi geldi sinirlendim entry girdimhehe yoksa seviyoruz efendim. :d
gaziantep'in kuzeydoğusunda, kahramanmaraş'ın güneydoğusunda, malatya'nın güneyinde, diyarbakır'ın batısında ve şanlıurfa'nın kuzeybatısında bulunan türkiye cumhuriyeti ili.
batısında kahramanmaraş, kuzeyinde malatya, doğusunda diyarbakır, güneyinde şanlıurfa, güneybatısında gaziantep olan il.
''Güzel Vadi'' anlamına gelen ''Vadiülleman'' dan ismini almıştır. Emeviler zamanında Adıyamanın alınması için zaman zaman akınlar yapılmış, Yavuz Sultan Selim'e şehrin fethedilmesi nasip olmuştur. Osmanlı kayıtlarına göre, resmi yazışmalarda bu şehir için ''Hısn-Mansur'' adı kullanılmış, 1849 yılında sancak haline getirilmiştir.
chp milletvekili adayları listesi:

görsel
depremlerde kentte 7 bin 248 kişi hayatını kaybetti, 30 bin bina oturulamaz hale geldi.

https://www.milliyet.com....m/aciyaman-raporu-6916773
bir adamın acıyaman dediği ildir. adıyaman denilince artık aklıma acıyaman gelir.
Depremden en çok etkilenen şehirlerden biri olmasına rağmen haberlerde diğer iller kadar ön plana çıkmamıştır.
Hatay ile Maraş'tan sonra belki en çok etkilenen il.
Yardım ekipleri tez vakitte bu şehre ulaşmalı.

Daha fazla, daha fazla kişiyle.
görsel
cengiz holding'in iş yaptığı şehirlerden. başta okul olmak üzere bu şehir için de en iyisini yapıyorlar.
ikinci lige yükselmeyi kutluyorlar.
Maske mesafe yok tabi ki.

görsel
Türkiyenin ışıd'a katılım rekortmeni ili; tütünü ve menzilcisi meşhurdur.
anne tarafım oralı. Allah başa vermesin. Allah düşürmesin. onlarla iletisime geçmek için sabırlı biri olmanız gerek. ewed
02 plakalı, 300 bin merkez nüfusa sahip, 620 bin nüfuslu, kendi halinde, huzurlu il.
en güzel ilçeleri gölbaşı ile besni'dir.
insanları iyidir, hoştur, sıcakkanlı ve kendi halindedir.

kahramanmaraş'ın yarısı kadar bir nüfus ve gelişmişliğe sahip olması ve hatta etnik açıdan heterojen bir yapıya sahip olmasına rağmen daha sıcak, daha sempatik gelen ildir.

türküyle, kürdüyle gerektiğinde türk milliyetçisi olabilen şehirlerden biridir.
bunun gibi diğer şehirler için (bkz: muş) (bkz: bingöl)

görsel
görsel
görsel

kahta ve civar ilçeleri haricinde merkez, gölbaşı ve besni'de sanıldığı gibi bir dini oluşum baskınlığı yoktur.
görsel
görsel
isminin kökeni türkçe olan illerimizdendir.
Plaka kodu 02 olan güzel ve huzurlu bir şehir.