bugün

(bkz: aklımızda futbol kalbimizde türkiye)
rakibimiz değildi tabiki bu takım. ama maçın önemi tartışılmayacak şekilde büyüktü. iyi oynamadık ama kazanmayı bildik. asıl olan 3 puandı, bunuda aldık. göze hoş gelen bir futbol sahada yoktu. buda maçın stresinden olsa gerek.
volkan, gökhan ve arda'nın aldığı maç olmuştur. arda yeteneğiyle kilidi açtı, gökhan avrupai bir şekilde 2. golü atarak takımı rahatlattı, volkan da son dakikaları stresli geçirmemizi engelledi.

kötü futbol, iyi sonuç. eylül'de görüşmek üzere.
Gökhan gönül ün ne kadar müthiş bir topçu olduğunu tüm avrupaya kanıtlamıştır. O nası klas bi vuruştur. Barça istemekte haklı gökhanı. Maçın 3 adamı:
1) gökhan gönül
2) volkan demirel
3) arda turan
geri kalanı at çöpe. Ha bi de semih oyunu hareketlendirdi onu da sayabiliriz. Ama bu adamlar dışında diğerleri vasatın da altındaydı.
biletleri 10 lira olan maç. evet kale arkası 10 liraydı. sonucunu da gördük. gitmesin şu herifler maça amına koyim ya.
kaybetmemek için ''yenmek için değil'' sahaya çıkarak yenmek zorunda kaldığımız maç. mehmet ya da buraklarla bu maçlar oynanmaz. üstelik kazmalardan kurulu avusturya maçını götümüzü yırtarak ve yüreğimiz ağzımızda kazandık. nuriyi böyle oynatacaksan takıma almayın davarlar.

ilerde top tutan ve baskıyı artıran aynı zamanda kontradan gol yememek için tek forvet semih tir. burak yılmaz bu maçı kaldıramaz ki oynadığımız takım sıradan bile değil, tam kazma yani. kora kor mücadele ederek kendi liginde maç oynayan kaç futbolcumuz var ve hangi takımlarda oynuyor? hele trabzon ve bursa gibi takımlara adeta antreman maçı yada taktik maçı gibi oynayan diğer anadolu kulüpleri yokmu? küme düşme tehlikesi olan yada ligde hedefi olan anadolu takımları karşısında yaprak gibi dökülen insanlar milli maçta nasıl sırıtıyor.

20 küsür kişilik aday kadroda yerli malı ''yurt dışı menşeili olmayan'' 2 yada 3 futbolcu var. diğerleri figüran.

ilk önce hiddink yardımcılarını yeniden seçmeden ve hiddink ten sonra ki milli takım başına geçecek insanları göreve getirmeden bu iş olmaz ve hiddink ide futbol bilmiyor diye kovarız.
kötü mü oynadık? evet kötü oynadık... herkes diyorki, yok bizi almanya yakalasa şu kadar atar, belçika yakalasa bu kadar atar. hala anlaşılmayan birşey var, bizim milli takımımız tabiri caizse, çocukla çocuk olan bir milli takım. karşısında azerbaycanda olsa, belçikada olsa bir yolunu bulup kafa kafaya oynuyoruz. üst düzey bir takımız, ama çok çok üst düzey değiliz. dünyanın en iyi takımlarını bir kenara koyarsak, karşımıza mahalle takımı çıksa da kafa kafaya oynarız, uruguay çıksa da kafa kafaya oynarız. biz buyuz, kabullenelim artık.en son rahat rahat kazandığımız maç hangi maçtı hatırlayan var mı? fark attığımız maçlarda bile maçın belli bölümlerinde çok sıkıntı çektik.

lastik gibiyiz, ne kadar çekilirsek o kadar uzuyoruz, durum bundan ibaret.
arda ve gökhan gönül'ün golleriyle 2-0 kazandığımız maçtır.

Özeti: . .com/turkiye-2--0-avusturya-mac-ozeti-izle-29032011.html
sahada beşiktaş'tan bir oyuncu bulunan maç.
milli takımda oynayan futbolcuların %90nının hala neden milli takımda oynadıklarını anlamadığım maçlardan birisidir. yahu nedir bu vasat futbol kimse buna neden dur demiyor. arda, gökhan, servet, volkan. peki ya gerisi nerede?
Volkanın penaltı kurtarışından sonra rıdvan dilmen aslanım volkan demiş ve eklemiştir: euro 2008 de heyecandan yavrum volkan demişim. Yanlış anlaşıldım o yüzden şimdi aslanım diyim bari.
Yarmıştır bu lafı beni.
Rıdvan'ın ince esprileriyle bir nebze güldüren maç oldu. O kadar sıkıcı bir maçtı ki keşke Ömer Üründül de yorumlasaydı dedim.
(bkz: türkenschanzpark)
kaleci volkanın hantal görüntüsünü egale etmiş ve ne kadar kıvrak ve zeki bir kaleci olduğunu tasdik ettiğim maç.
hakan balta nın ilk 11 de çıktığını görünce kahrolduğum maç.allah bu teknik ekibe akıl fikir versin.
avusturya nın yerel kanalı orf den izlediğim maçtı. pek bir sıkıntılıydı spikerlerinin sesi. o çaresiz anlatım nasıl mutlu etti beni anlatamam.
arda turan ın gömçürdüğü maç olmuştur.
tribünden izlemenin zevki de ayrı oldu tabi. türk telekom daydım ben de. herhangi bir cisim atmadım ama atanların niye attığını da çoğu kimse bilmiyor olsa gerek.

avusturya kalecisi tribüne hareket çekti, bundan sonra gerilim iyice arttı zaten.
avusturya'ya karşı aldığımız üst üste 5. galibiyet.
dün tribünlerden takip ettiğimiz karşılaşma.

burak yılmaz arkadaşımızın kazmalığından bişey kaybetmediğini bir kez daha gördük.

şenol güneş'i bir kez daha tebrik etmek gerekli bu kadar dam dum bir adamdan yine iyi verim alıyor.

bi de kardeşim daha iyisini bulana kadar bu takımın santraforu semih şentürk'tür.

ilerde bu tip bir oyuncunuz yokken organize atak yapamıyorsunuz.
arda turan ın 35 ten sonra teke tek mücadeleye kondisyon eksikliğinden giremediği yine de kendisinden bekleneni yapıp kilidi açtığı maç. bizim bildiğimiz arda 2. yarıda en az 3 kere solda topu aldığında topu sağına çekip pas vermez, adamın üzerine üzerine giderdi. neyse belçika maçına inşallah.
o değil de, bi ara avusturya oyuncu değişikliği yaptı;

çıkan oyuncu yasin, giren oyuncu mert. bu neydi ya?
(bkz: (#11239520))Hani lan özelden mesajlar dedigim maç.
sadece volkan, gökhan gönül, mehmet topuz ve semih'e destek verildi. arda'nın golünden sonra kimse tezahürat yapmazken, gökhan'ın golünden sonra kadıköy gökhan gönül diye inledi. mehmet ekici oyundan çıkarken alkışlamakla yetinen tribünler, mehmet topuz girince inletti ortalığı.

"şampiyon fenerbahçem ne istersen iste benden" diye tezahürat yapıldı. "türkiye gol gol gol şampiyonluk geliyor" diye bağırıldı. ıslıklayanlar, tepki gösterenler oldu. bir kısım ısrarla fenerbahçe diye bağırmaya devam etti. ve bu 50-100 kişilik bir grup değil, maraton'un belki de yarısından fazlasıydı.

maraton'da bu insanların tam ortasındaydım ve utandım. o bayrak sopalarını atanlar ve türk milli takımının formasını giymiş futbolcuları takım takım ayıranlar; yavşağın önde gidenisiniz. hepinizin ta götüne koyayım.

tanım: milli takımı değil, fenerbahçe'yi desteklemeye gelen binlerce kişinin bulunduğu maç.
maçı migros tribününden izledim ve maçın sıkıcı olması sebebiyle türk telekomun cep telefonu ışıklarıyla yaptığı şovu izledim. çok güzeldi. ha bir de sahaya yabancı madde atmasalardı iyi olurdu ama malasef. yapıyoruz bunları durduramıyoruz içimizdeki canavarı. avusturya milli takımın marşı sırasında ıslık sesinin neredeyse hiç olmaması da bazı şeylerin iyiye gittiğini gösterdi. maç için sadece bunlar konuşulabilir şeyler sanırım.
Bir beşiktaşlı olarak değil, bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak kadrosuyla beni rahatsız eden maç.
sormak istiyorum; mert günok, gökhan zan, yekta kurtuluş, hakan balta gibi kulübünde oynamayan ve servet çetin gibi kazma bir adam neden o kadroda?
neden mehmet topal ilk 11'de yok hala ? ibrahim toraman gökhan zan'dan daha kötü bir oyuncu mu ? necip yekta'dan daha mı az görev alıyor ya da daha mı yeteneksiz? egemen korkmaz sakat mı ki servet gibi bir futbol katili oynuyor ? semih varken burak yılmaz kim ki forvet oynuyor? cenk gönen neden yok, mert günok neden var?

Bu soruları oğuz çetin namı değer O.Ç. hocamıza sormak isterdim.. Sen milli takımın başına gelmiş belki de en kötü şeysin oğuz hoca.