bugün

Vallahi billahi. 2003 model clio 1.5 dizel 180 binde 45 bin lira. Amk zaten alsak kesin fiyat düşer şansımıza.
uçtuğu için almak neredeyse imkansız hale gelmiştir.
iki sene once 60 bin lira olan fabia nin su an 120-130 bin lira olmasi durumu. Dolarin azizligi.
bu zamanda araba almak için elinde birikmiş yoksa kredi çekilmez.
An itibari ile gurcistandan araba alıp
Gümrüğe para verip plaka almak bile daha ucuza geliyor bmw 320d
Turkiyede
320 bin lira 80 bin km.
Gürcistanda 14 bin$ ötvyi kdv yı eklediğimizde 32 bin$ denk geliyor oda
220 bin lira
Dışardan bu aracı alıp ötv yı keyfi ödememe rağmen yine ucuza geliyor...
2.el ci cakallara kanmayin
Baktınız uygun fiyat yoksa gidin alın
0 km. Bayiden
Oda uyumuyorsa gelin gürcistan daki batum araç alış satış pazarına
pişman olmazsınız ...
0.km araç satışı istenilen seviyelere ulaşamazsa devlet mecburen ötv yı 0lar buda fiyatları %10 aşağı Ya çeker bu saaten sonrada 0 araba almak yerine 2.el alanda ne biliyim yani
Salakdir ...
2012 model golf 6 dizel 105 beygir DSG otomatik vites 90 bin km de temiz 7 bin tramerli (hep tampon vurukları 1.500, 1000 TL lik tramerler annem biraz acemiydi) aracımın ederini merak ediyorum. aynı klasmanda ama km si 2 katı olan araçları 105 den aşağı koymuyorlar sahibinde, bunun km side yok motor cidden sıfır gibi.

fiyat bilen bilgilendirebilirse beni sevinirim.
ismini vermek istemediğim bir ilan sitesinin sayesinde olandır.

Evet dolar yükseldi, vergiler vb.
Lakin ikinci el sıfırdan çok yükseldi.

Ve sebebi ismini vermek istemediğim ilan sitesidir.

1989 Toros. 10.000 km'de.
Garajdan çıkmadı. Fiyat 30 bin lira.
Bu araba öyle durdu, çürümedi de mi?
Lastikleri, her şeyi mi orijinal?

1997 model Toros o kadar orijinal ki, sağ yan aynası yok diye ilan gördüm lan.
1997 model diyorsun. 1977 model değil, ne sağ yan ayna olmaması.

Neyse başka sözüm yok.
malum sitenin satıcı kitlesi nasıl bir matematik hesabı yapıyor bilmiyoruz ama nedense sürekli artıyor. gerçekten de türkiye dünyada araba fiyatlarının yükseldiği tek ülke olabilir. araba alıyorsun yıllar geçiyor ve değerlenmiş olarak satıyorsun.

değişik ülkeyiz harbiden.
malum sitede herkese bir tane keriz denk gelmesinden dolayı fiyatlar atıyor. adam 20 liralık şeye 30 lira diyor bir keriz gelip alıp geçiyor.
3'te 2'si vergi olan fiyatlardır.

(bkz: akp) (bkz: yeni türkiye)
2.EL ARAÇTAN GELiR VERGiSI....

1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren otomobil sektöründe yeni kararlar alınacak.

Sıfır araç satışlarında %50 ÖTV indirimi geliyor.

Şahıstan şahısa yapılan 3 araçlık vergisiz satış limiti kalkacak. Artık aldığınız aracı yaşı ne olursa olsun(sıfır, ikinci el farketmiyor) 5 yıl içerisinde satarsanız devlet %20 gelir vergisi alacak. Tıpki gayrimenkul satışlarında olduğu gibi. Artık şahıstan şahısa yapılan satışlar minimum Kasko bedelinden gösterilebilecek.

Örneğin arabayı 10 Ocak 2020'de 210.000 TL'ye sıfır aldınız. Ağustos ayında satmaya karar verdiniz. Noter aracın Kasko değerinin 250.000 TL olduğunu söyledi. Aradaki 40.000 TL'nin %20'sini satıcı devlete gelir vergisi olarak ödeyecek. Devlet bu uygulamayla sıfır araba satışlarının artmasını sağlayacak, ikinci el piyasasındaki yoğun talepten dolayı ciddi bir vergi geliri elde edecek ve al-satçı olarak bildiğimiz kayıt dışı gelir elde edenlerin de önü kesilmiş olacak.
bu devirde araba alacaklara Allah yardım etsin.
Sifir fiyatina yakin ikinci el araba alanda zaten kafa yok.

Bu ulkede maddi gucunuz yetiyorsa ikinci el araba almayin kardesim. Herkes birbirini sikme derdinde.

Gidin bayiden temiz sifir arac alin, en az kafaniz rahat 5 sene kullanin.