bugün

ne tavsiyesi git dışarda top oyna.
beni siktiret benden ne tavsiye alınır, ne bana bir tavsiye verilir de.. sanki yazmam gerekiyormuş gibi hissettim.

bundan 10 sene evvel, lisede çok samimi olduğumuz ve neredeyse 6-7 yıldır(yani liseden sonra) ne görüştüğümüz-konuştuğumuz ne bir yerde denk geldiğimiz, fakat zamanında birbirimize kardeşim dediğimiz, annesi benim için benim anne, keza benim annem-babam onun için anne baba olan biriyle rastgele ilk defa aynı şehirde denk geldik.

bu bahsettiğim diyalog -yani arkadaşlık,kardeşlik- adını ne koyarsan koy, hayatımda yediğim tek dost kazığıdır. ve ibreti emsal teşkil etsin diye söylüyorum bunları.

yani ergen bilaaderim, bu bahsettiğim şey öyle yakın bir şeydi ki, öyle candan, öyle içten, öyle karşılıksız.. dost yani bilirsin. arkadaş. kardeş. birader. tekrar ve tekrar adını ne koyarsan koy..

birden ve sebepsizce bir hiç olup bitti. bak ben 80 tane kadın terkettim. hadi 80 abarttım. 30 rahat.
bak beni 50 tane kadın terketti. hadi sana 50 de abartı. 20 diyelim. hiç biri bir dostu, arkadaşı, sırdaşı kaybetmek kadar koymadı.

bu gün bir kere daha anladım bunu.

fakat bu gün şunu da çok iyi anladım. bu gün denk geldiğimizde benim yanımda yine 8-10 yıllık hatta 15 yıllık arkdaşlarım, dostlarım, sırdaşlarım varken onun yanındakiler belki onun 3-4 senelik arkadaşlarıydı. belki 1-2.

yaaani biladerim.

uzun lafın kısası. bu gün dost,sırdaş, kardeş, belki abi, abla, sevgili dediklerin yarın sana düşman gözlerle baktığında, hatta senden rahatsız olup bulunduğu yeri göz göze dahi gelmemek için terketmeye çalıştığında şaşırma.

ve sen biladerim, yanında tutacağın adamları vefa nedir bilenlerden seç.

hadi eyw. öpüyom çok.

biz de geçtik o yollardan. sizinkinin sekiz kat tehlikelilerinden. çetrefillilerinden.

bu bahsettiğim şeyi anlayabildiğinde ancak nasıl hissettirdiğini kavrayabilirsin. hiç yaşama bunu diye söylüyorum. belki anladın belki anlamadın. sana yapabileceğim benim, bu.
"bitcoin al".
dolar al.
o kızı sakın bırakma ileride evlenince çok pişman olacaksın.
Ben değil Kaan Boşnak verir tavsiyeyi:
Böyle güzelsin hep böyle kal olur mu ?
Aklına ne gelirse hep yap olur mu?
Bu beyinle fazla uzağa gidemeyeceksin. Allah yarattı diye herkesi sevme.
10 yıl önce sigarayı bıraktım. 10 yıl önce sigarayı bırakma günlerinde sigarayı bırakmak temel konuydu ve ne bulsam yedim.

Şimdi diyorum ki ona:

görsel
ingilizce öğren.
sağlıklı beslen.
hareket et.
Zimbabwe doları alsan bile kâra geçeceksin, o yüzden elinde türk lirası tutma da ne yapıyorsan yap.
Ankara hukuk u yaz amk evlâdı.
Yüksek lisansa hemen başla, sigarayı bırak.
Asi ol biraz korkma, yaptıkların için değil yapmadıkların için pişman olacaksın.
Helal olsun devam.
gereğini yaptığından tavsiye gereksizdir.
bak sakın yapma ama sakın diyorum sana...
2011 atarlı giderli zamanların

şimdiden söylüyorum iç sesin en yakın sıra arkadaşına güvenmeme konusunda çok haklıydı evet ileri ki yaşamında yollarınız sessiz sedasız ayrıldı zaten başından beri biliyordun pek senlik biri değildi keşke onun için diğer arkadaşlıklarını sıfırlamasaydın bak bu bana bir şey öğretti kimse için hiç bir şeyi feda etmesem farklı olasılıkları görme şansım olurmuş.

kötünün iyisi olduğun zamanlarda olsa başarmanın tadına vardığın bir dönemdi aslında seni durduran şey içindeki, ''ben yapamam'' sesiymiş.

O zamanlar kaygıların vardı sosyal hayata dair kendini pek bir yere ait hissetmiyordun diye hatırlıyorum kimliğini kabullendirmeye çalışıyordun ama yanındakiler ile çok farklıydın. Bu yüzdendir ki biraz sıkıldın. Bir kaç yıl içinde düzeldi dostlar edindin kendini gerçekten geliştirdin hakkını vermem gerek üniversiteye gittiğinde bile bu insanlar hiç mi araştırmamış, okumamış dediğin çok konu oldu.

Tüm bu kendine kanıtlama çabanın ötesinde kaçırdığın şeyler için çok pişmansın şuan ama üzülme ben bir şekilde deniyorum hala.

o zamanlar ilişki senin için bir tabuydu ve bu konuda çok sorguladın kendini hatayı hep kendinde aradın ve aslında hiç adım atmadın neyse merak etme gerçekten uzun zaman sonra hiç beklemediğin bir sosyallik sonucu sorunu çözdüm.

sen beni öyle bir halde bıraktın ki kendimi bulmam zaman aldı diyebilirim. kendini kanıtlamak ve beğendirmek çabasındaki sen, kimsenin ne dediğini nerdeyse kafasına takmadan fikirlerini açıkça söyleyen bir ben oldum.

Bazı korkuların bıraktığın gibi yerinde duruyor ama denemekten vazgeçmediğimi bil. hala sinirlenince ağlıyorum biliyor musun ve hala öfkemi tam anlamıyla kontrol edemiyorum.

Bu sıralar tek başıma yurtdışına çıkmak istiyorum evet bu uzun zamandır denemek istediğim bir deneyim aa tabi senin haberin yok burada bir virüs çıktı ki anlatamam.