bugün

türkan saylan

cüzzam ile ilgili araştırmaları vardır, doğrudur. binlerce öğrenciye burs veriyormuş, doğrudur. sezen aksu'nun da içinde olduğu kız çocuklarımızı okula gönderme amaçlı projelerde yer almıştır doğrudur. hepsi doğrudur ve yararlı işlerdir ama...

evet bir ama sözkonusu burda. ne kadar toplumsal yaşama yararlı çalışmalar yapmış olursa olsun türkan saylan darbeci bir zihniyettir. 1-2 sene oldu sanırım söylediği bazı sözler sözlükte olay olmuştu. tam hatırlayamıyorum ama çocuk korosunu yöneten çocuğun adının muhammed olmasına takmıştı. bir de namaz-bale durumu var. yaptığı açıklamalarla 1923-1945 arası demokrasinin olmadığı*türkiye'nin özlemini duyduğu açıktır. insanların inançlarını iç dünyalarında yaşamalarını savunur, inançları doğrultusunda yaşayabilme özgürlüklerinden hiç bahsetmez*. suçu ispatlanana kadar tabi ki her zanlı suçsuzdur ama ben türkan saylan'ın görüşlerine şöyle bir baktığımda klasik chp çizgisinden, boş ulusalcılıktan başka bir şey göremiyorum. türkan saylan'ın sürekli propagandasını yaptığı siyasi görüşleriyle bu ülke insanına ne özgürlük alanında, ne demokrasi alanında, ne de ekonomik olarak bir şey katamayacağına inanıyorum. 74 yaşında olmasından, kanser hastası olmasınden dem vuruluyor da bu kadın herhalde silahlanıp meclisi basmayacak. ergenekonla ancak fikir ve belki propaganda bazında bir ortaklığı olabileceği çok açık. boş konuşup laf heba etmeyelim. bekleyip göreceğiz neler olacağını.