bugün

oktay akdemir

beşiktaş'lıların dillerinden düşürmediği bir arkadaş. biz galatasaraylılara atıp tutmaya hep "mühendis oktay" diyerekten başlıyorlar anladığım kadarıyla. ne diyelim? hakları da olabilir. bir galatasaraylı olarak gencecik bir insanın canına kıyılmasını doğru bulmuyorum. ama... bu "amalar" çok önemlidir. memleketteki futbol kültürüne paralel gidersek, gelenek gibi bir şey... sağlam bir galatasaraylı olarak buraya bir "ama" koymalıyım. sonra saçmalayarak devam etmeliyim. "oktay da şunu yapmış", "bunu yapmış" diye zırvalayıp durmalıyım mesela... yok yok... bir değişiklik yok. aması falan yok bu işin. isterse juventus atkısı değil, beşiktaş atkısı taksın... bizim büyüdüğümüz kültürde; tek başına bir insana, 50 kişilik bir topluluk saldırıyorsa; bunun adı en "kibar" haliyle "delikanlılık dışı" harekettir. siz o çift tırnağın içine istediğinizi yazın artık. aması falan yok. olayı öğrendim, bu "katillerle" aynı takımı tutmak rahatsız etti beni. her ne kadar buraya gelip bir takım arkadaşlar "galatasaray" taraftarına atıp tutsalar da; ortada bir "can" var, "maç" değil. aynı şey bizim taraftarımıza yapılsa, ben de aynı şekilde küfrederdim. aradan uzun yıllar geçmiş olsa da; oktay abimizi saygıyla anayım, beşiktaş taraftarına da bir galatasaraylı olarak başsağlığı ve özürlerimi ileteyim.