bugün

ali taran

bu olanlar evrenin adaletine bir kez daha hayran bırakmıştır beni. ali taran zannediyor musunuz ki bundan sonra mutlu olacak, ayşe ile evliliği bal kaymak gidecek? toplumun şu an nefret ettiği adam olarak açık ara öndedir kendisi. başka birisiyle evlenmesi değil problem. eşinin ona en ihtiyacı olan zamanda ellerini bırakmasıdır. yetmezmiş gibi kadını en olmadık şekilde defalarca incitmesidir. hem de hasta bir kadını ! elele vererek kadına cehennem azabı yaşatmalarıdır. ilaç parasını ödememesidir. ona 22 yıl ve bir evlat vermiş kadına bunları reva görmesidir. şu an selma ann desmond için öyle üzülüyorum ki..kadın hayal kırıklarıyla yapayalnız gitti diye düşünüyorum. vefa ne demektir bilir misiniz ey erkekler? aranızda hala onu savunanlar olduğunu görünce öfkem daha da büyüyor. derdim linç etmek değil. sadece anlayamıyorum insanların bu kadar vefasız olmasını. eleştirmeye hakkınız yok diyemez kimse. ne yaşandıysa medyanın gözü önünde, gözümüze soka soka yaşadılar. o yüzden elbette ki düşündüklerimizi yazmaya hakkımız var.

evrenin öyle değişik bir adalet anlayışı var ki; insanı böyle ömür boyu vicdan azabıyla kavurur işte. daha bitmedi bence ali' nin yaşayacakları. ayşe' yi ise bilmiyorum. bu yangında ne kadar eli varsa eminim o da o kadar ceza görecektir. kimin canını yakarsan, döner dolaşır boynuna dolanır. tecrübeyle de sabittir. siz siz olun kimsenin bile bile canını yakmayın, hele böylesini asla yapmayın. uzun zamandan beri dua ediyorum, Allah'ım kendi nefsim için kimseyi ezip geçmeme izin verme diye. böyle bir vebal altında kalmak, buna dahil olmak o kadar kötü bir şey ki...