bugün

"genç parti'nin kampanyasından milyon dolarlar kazandığımı söylediler ama ben 925 milyar para aldım" diyen reklamcı şahsiyet.
tokai, bay pardon gibi reklamların yaratıcısı.
karısına asık, son derece ucuk ama prensipli, iyi patron..
gazetelerde eşiyle boşanmak üzere olduğu haberleri geçen reklamcı kişi.
bir reklam yazari adayi icin (bkz: ustad).
çektiği reklam filmlerinde paso ünlüleri oynatan deli sloganlar bulan reklamcı şahsiyet.
(bkz: akai dai) (bkz: kalite kallavi)

(bkz: çok oluyoruz) (bkz: çok güzel oluyoruz)
rte seçim kampanyası için kendisi ile anlaşma yapıyormuş, toplantılarda ali tarhan rte'ye "yersen!" sloganlı reklam kampanya filmlerini izlettirmiş, herhalde rte için düşündüğü slogan da bu şekilde olacak. kürsüye çıkan vatandaş özkan uğur'un yönelttiği xxxxx nedir şeklindeki soruya "avrupa birliğine girdik bile demektir,tabi yersen!" , " kadrolaşma yok demektir, tabi yersen" şeklinde cevaplar verebilir. *
an itibariyle 2007 seçimleri için akp ile bağlarını koparmış oduğunu öğrendiğim reklamcı.
taranmak fiilini emir kipinde kullanmaya örnek cümledir.
bu yaz, yatiyla koy koy dolasip, islerini deniz ofisinde yaratacak monsieur.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/9183620.asp?m=1

Oray Egin deniz ofisi hakkinda bak ne demis.

http://www.superpoligon.com/haber/4092

ozetle, yazisinda Ali taran'in bu deniz ofisi fikrinin veya bunu haber yaptirmasinin, pr calismasi oldugunu, buna ihtiyaci oldugunu soyluyor*. oray egin'in okunmak icin bir yerlere satasmaya ihtiyaci var*.
çalışma sistemlerini homeoffice olarak değiştirip, mesleği bıraktığını ajansının sitesinden duyuran reklamcı.

http://www.atcw.com/yazi-kasim2008.html#
arkasından sallamak adet haline gelmiş; yaptıklarıyla, yarattıklarıyla arkasından sallayanlara en güzel cevabı vermiş, ortalıkta reklamcıyım diye dolaşan tabelacı ruhlu bilumum ahaliyi de çok fena germiş olan sahici reklamcı.
iticidir.
kılkuyruğun tekidir. 31 olsa cekilmez.
jüri olduğu yarışmada yabancı şarkı söyleyenlere fırça çeken, sadece türkçe yi savunan ama reklamında "noofsayt" sloganını kullanan garip insan.
(bkz: çelişki)
bi bölümde abidin isimli bi yarışmacıya kızıp dişlerini sıkarak "abidiin, biraz sonra oylamaya geçicez" demiş reklamcı, jüri üyemsi şeydir. insanların yeteneğine değil, "kıl" olduğu yarışmacıları yeteneğine bakmadan harcamıştır kuvvetle muhtemel.
gicik bir insan türüdür.
kapitalist düzenin en iyi silahsı olan reklamı en iyi kullanan adamdır.
beyni etrafında ki insanlara nazaran çok daha hızlı ve farklı yerlere çalışan ilginç bir karaktere sahip insan.
kendisi adına bir cemiyet kurulası insan. üyelerine taran diye hitap edilmelidir.,

üye: ooo taran naber ya?
üye2: ben de iyi taran, senden?
Turkishtime dergisi tarafından en yaratıcı 50 türk seçimlerinde ikinci gelmiş şahsiyettir. Seçimlerin sonucuna ilişkin gönderdiği mektup okunmaya değerdir:

Ajans Başkanı
ATCW Reklam Ajansı

Yaratıcılık dendiğinde nedendir bilinmez daima popüler ve hep göz önünde olan mesleklerin icracıları işaret edilir. Oysa ne yaratıcı doktorlar, finansçılar, sporcular, aşçılar, öğretmenler, pazarlamacılar, avukatlar, yöneticiler, besteciler, organizatörler, mühendisler vardır da adları bile anılmaz. Onlar bulunup çıkarılsa, bana sıra gelir miydi diye hep merak etmişimdir. Ve nedendir bilinmez, yaratıcılık işin patronuna yakıştırılır daima. Ve de daima istanbuldakilere yakıştırılır yaratıcılık tanımı. Yahu bunun Ankarası, Mersini, Sivası, Denizlisi, Vanı, Erzurumu, Konyası, izniki, Çamlıhemşini, Eğirdiri, Lüleburgazı yok mudur? Olmaz mı?!.. Ama kim bulup çıkaracak onları şimdi, işin mi yok Allah aşkına

Ben çalışan olduğum zamanları hatırlıyorum, yaratıcılık tanımı kendi küçücük çevremde yakıştırılırdı bana. Ne zaman patron oldum (hissedarlık da buna dahil tabii) adım çokça anılmaya başladı her çevrede. Ama 35 yılı aşkın yaratıcılık hayatımda tek bir kere, kare bulmacada sorulmadım. Bunu hep bir eksiklik olarak görmüş ve hep bunun ezikliğini duymuşumdur. Belki de bulmacaları hazırlayanlar beni nasıl soracaklarını bulamıyorlardır. Olamaz mı? Evet evet, beni nasıl soracaklarını bulamıyorlardır, yoksa tabii ki sorarlardı bugüne kadar. Demek bulmaca hazırlayanların hiçbiri yeterince yaratıcı değil. Halbuki, yaz soldan sağa 2.Her yapmadığı şey şehir efsanesi olan kişi kimdir? diye, bak bakalım cevabı doğru yazamayan bir tek kişi çıkacak mı?..

Yaratıcılık Allaha mahsustur diyenlere de büyüklerimden duyduğum bir hatırlatmam olacak. Allahın bütün vasıfları kulda da vardır ama kul kadar!..

Yaratıcı Ali Taran kulunuzdan bu kadar.

ALi TARAN
ATSP HomeOffice
Eğirdir Isparta
17 Temmuz 2009
yaşayan önemli reklamcılardan.. reklamcılık anlayışı tartışılan biridir sektörde ama en önemli reklamcılardan biri sonuçta. neyse entry sebebim kendisinin reklamcılığı değil bu gece. yetenek sizsiniz yarışmasındaki jüri üyeliğine ilişkin bi şi söylemek istiyorum...

bu gece gördüm ki, kendi topraklarımıza, kendi kültürümüze ait olan herhangi bir şeyi sunan yarışmacıların hepsine "evet" diyerek şans verdi. bu davranışı çok önemlidir. kendi topraklarında yaşayan değerlere ne kadar 'değer' vermiş olduğunu göstermiş oldu. gerçekten kendisine teşekkür ediyorum. reklamcılık anlayışında da aslında bunun sinyallerini görmek o kadar zor değil. gerçekten teşekkürler ali taran. *
puşi midir, posumudur son programda o kürt zımpıtısını takarak daha da antipatimi kazanmış kişilik.
(bkz: ali taran baş kesen)*
şu ana kadar kayda değer yeteneği görülmemiş olup neden yetenek yarışmasında jüri olduğu anlaşılamayan şahsiyet.

jürisi olduğu yarışmada yarışanlar kuvvetle muhtemel bunu da demişlerdir: (bkz: dinime küfreden müslüman olsa)