bugün

sevdiği entry'ler

kısa mavi lark

(bkz: artık şimdi sen de herkes gibisin)

sensiz geçen 14. gün bugün ya da 21. zaman mefhumu anlamını yitirdi artık. özellikle yemekten sonra nasıl da istiyor canım seni bir bilsen. bıraktım seni, terk ettik, ayrı düştük.
sana son elvedamı bir şarkı sözüyle yapmak istiyorum

belki de unuturuz onu
tüm kasımdan kalma çiçekler gibi
arasına koyarız şarkı yazdığımız
kırık hayaller saklı defteri...

1 günde 7 vatandaşı intihar eden ülke

itibardan tasarruf etmeyi sevmediği için 1150 odalı sarayda yaşayan bir başkanı olan ülkedir. çok şükür bugün de memleketçe itibarımızı artırdık. hamdolsun. maşallah bize.

intihar eden vatandaşa 100 tl vermedi diye aslında kendisine yetecek kadar 100 tl'si olup olmadığını bile bilmediği başka bir vatandaşa aklı sıra laf sokan avukat hanıma da çok selam. ülkede vatandaşın vatandaşa bakmaktan başka çaresi olmadığını çok güzel ifade etmiş. işte gerçek sosyal devlet. bravo!

trollere gelince, ak sarayın bahçesindeki kulübeleriniz de altın varaklı mı?

edit: altın varaklı değilmiş, eksi yedim.

günün sözü

istediğin kadar taşı sula, taş büyümez..

kadın dövmek

Arap sevicilerin, Acizlik belirtisi.

azerbaycan içtimai tv spikerinin gözyaşları

Gözlerimi dolduran spikerdir. Hocalı ya bir sabah dalıp süngülerle hamile kadınları deşip çoluk çocuk katleden Ermeni köpeklerine ruhi Çenet bir soru sormuştu onlarda iki adam öldürdük diye suçlu mu olduk yani demişlerdi ya. Şimdi kendi kanınızda boğulun Ermeni itleri. Hocalıyı unutmadım unutmayacağız.

(bkz: can azerbaycan)

kemalistler hariç herkese günaydın

müslümanlığı zerre kadar anlamamış birine ait olabilecek türden beyan. benim bildiğim müslümanlık, aynı dinden ya da görüşten olup olmamaya bakmaksızın insanlara güzellikle hitap etmeyi öğütler. müslümandan ya da müslümanlıktan nefret ettirici tutumlardan kaçınmayı teşvik eder.

bakara suresi 83'te "insanlara güzel söz söyleyin", âl-i imrân 159'da "Sen onlara sırf Allah’ın lütfu sayesinde yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı kalpli olsaydın, hiç şüphesiz etrafından dağılır giderlerdi" buyurulur. firavun gibi peygamber ve allah düşmanı biri için bile tâ-hâ suresi 44'te "O'nunla yumuşak bir dille konuşun" denir.

ağzından küfür, hakaret ya da küçümseme eksilmeyen insanlar yanlıştadır. dindarlık adı altında bunu yapan da dine en büyük zararı verenlerdendir.

tüm "kemalist"leri dinsiz imansız sanmak izansızlığını bir kenara bırakıyorum, çünkü tamamen müslümanlığa aykırı bir tutum bu, ama en azından okuma alışkanlığınızın olduğunu varsayarak şu linki bırakıyorum ki, insanlarla nasıl geçinileceğini rol model olarak kabul ettiğiniz insanın kendisinden öğrenesiniz:
http://www.sonpeygamber.i...e-yonelik-tavir-ve-tutumu

izmir istanbul otoyolu

Padişahın biri halkının vergiye karşı hangi noktadan sonra direneceklerini test etmek ister. Bunun için vezirlerini çağırır.

Vezirleri huzura çıkar, saygılı bir şekilde beklerler.

Padişah;

— Köprülere adam koyun, geçenden bir akçe alsınlar! der.

Aradan bir süre geçtikten sonra Padişah vezirlerine sorar:
— Nasıl, halk hayatından memnun mudur? Herhangi bir şikâyet var mı?

Vezirler:
— Hiç bir tepki yok Sultanım!

— iyi o zaman. Köprünün diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!

Aradan bir süre geçmiş, Padişah tekrar sormuş vezirlerine:
— Var mı halinden şikâyet eden?
— Yok!

Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
— Köprülerin ortasına da birer adam koyun, gelip geçeni …. yapsın!

Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
—Halkı dinleyelim hele bir, demiş. Gitmişler köye, Padişah sormuş:
— Halinizden memnun musunuz, var mı bir şikâyetiniz?

Ses yok. Padişah tekrar :
—Taş üstünde taş omuz üstünde baş komam! Var mı şikâyeti olan hemen söylesin! Diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:

—Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!
—Eeee! demiş Padişah bir umutla… Ne olmuş o köprünün ortasındaki adama?

— Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız…

10 kasım

farkinda misiniz? troller kudurmuş yine gece gece. tum bunlara ragmen icimizdeki sevgiye zerre golge düşürebiliyorlar mi? birakin kudurduklariyla kalsinlar. her sene dozlarini daha da arttiriyorlar ya hani emin olun bu istedikleri seyin yanından dahi gecemedikleri icin.
allah atamizdan bin kere razi olsun. yeri cennetin en guzel kosesi olsun insallah. o ve silah arkadaşları sayesinde bugun bu cennet vatanda rahat rahat nefes alabiliyoruz. bilmezler miydi kacip gitmeyi? bilmezler miydi bu duzen boyleyse buna boyun egecegiz demeyi? biliyorlardi elbet. yokluk icinde cephelerde gecmis bir hayati kim isterki? istemeyenler vardi elbet. rotasını degistirenler ve banane diyenler elbet vardi.
ama onlar ah iste onlar! canlarini ortaya koyarak, hayatlarindan vazgecerek adanmislik icinde yaşadılar...ve basta turk'un atasi, atamiz! savas kazanmaktan da ote turk devriminin sanli başbuğu; gazi mustafa kemal ataturk!
naciz vucudun toprak olmus olabilir, herkes fani. ama bir insanin her ölüm yildonumunde doluyorsa gozler, icimizden birseyler kopup gidiyorsa istisnasiz icimize islemis sevgindendir.
ne zor bir hayattı senin ki ama görebiliyorsan sayet bak bizlere! degdi atam degdi. attigin her adima, ortaya koydugun her emege sonuna kadar degdi!
varoldugumuz surece hem bizler hemde yetistirdigimiz gelecek nesiller unutmayacak seni, unutmayacak fikirlerini. huzurla uyu, rahmetin bol olsun.
imza: turk genci.

17 ağustos 1999

(#41988356) nolu tea man isimli yazarin entrysine cevap;
simdi bu entryden anlasilan enkaz altinda kalip ölenlerin sözde cagdasligin dibine vuran kisiler olduklari yonunde.
burdan tek varsayim cikar; oda ölenlerin hepsinin zihniyetlerinden ötürü ölümü haketmis olduklaridir.
hadi diyelim yanlis anladık. o zamanda soyle bir sonuca varmis oluruz; sözde cagdaslarin cezasini depremde hayatini kaybeden binlerce masum insan çekmiştir.
yani ozetle tea man isimli yazarimsiya su soruyu sormak gerek; su yazdigin zirvalarin hangisi inandigin dinin degerleriyle ortusmektedir? sirf entel görünüp siyasi mesaj vereceğim derken dini kaideleri ezip gecmek ne demektir?
hadi tum bunlari sallamiyor diyelim. o halde depremde yakinlarini kaybeden on binlerce yada yuzbinlerce insana hic mi saygısı yoktur bu sahsin? bu ne cesit bir ahlaksizliktir?
not: editle yanlis anlasilmasin bla bla denmis. fakat anlam hala ayni kapıya çıkıyor maalesef. ya ezbere cumleler yazdigi icin yazdigini anlamaktan aciz yada basit bir duzeltmeyle yuzbinlerin acisi uzerinden art niyetle algi kasmaya hala utanmadan devam edecek kadar vicdansiz kendisi. bilemedim.
gercek edit: yazdigini bastan sona salim kafayla okumasini salik veriyorum.

ak partinin seçimleri tekrar ettirmek istemesi

1940’ lı yılların ortasında Adana Demirspor su topu takımı kurar. Takımın başına da Muharrem Gülergin getirilir . Ama problem şu ki Adana’da nizami havuz bir tanedir ve onda da pek sıra gelmez zengin çocuklarından . Muharrem hiç gocunmaz . DSi kanallarında çalıştırır Adana’ nın gençlerini . Kendi de zaten 20 yaşında var yok. Demirspor’ lu gençler kanala su verildikçe çalışarak önce Çukurova şampiyonu olurlar . Sonra istanbul Moda Havuzunda Türkiye finallerine katılırlar. Gençler otobüste yatmakta maç günü havuza girip rakiplerini yenmektedir . Sonunda finale kadar gelirler . Üstelik antrenörlük ve kaptanlık yapan Muharrem’in parmağı da kırılmıştır. Rakibi 7-6 yenerler ama her biri kendi arabası ile gelen yalı çocukları ilk defa doğru düzgün havuz gören , otobüste yatan Adanalılara yenilmeyi yediremez kendilerine . Başlarlar itiraza
“ efendim top beş gram normalden ağır “ ,

“ Adanalıların kaptanın eli sargılı oynadı “

bin tane itiraz . Üstelik anne - babaları da kalantor ..Hakemler şaşkın halde beklerken Muharrem Gülergin bu kadar tantanaya dayanamaz,
eldindeki sargıyı çıkarır ve Demirspor tarihine geçen o cümleyi söyler ;

“ TAMAM LAN ! GiRiN SUYA ! BAŞTAN OYNUYORUZ “

Maçın sonunda Demirspor bu kez 12-0 kazanır .Demirspor ondan sonraki 16 sezon boyunca üst üste Türkiye Şampiyonluğunu alıp YENiLMEZ ARMADA ünvanı alır .

Yani demem o ki ; Yenilgiyi kabullenmeyip , mızmızlananlar durduk yere başlarına YENiLMEZ ARMADA belasını alır.