bugün

sevdiği entry'ler

aldatmak

" insan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz. aldatmaz ve ağlatmaz. çünkü aldatmak insan onuruna; ağlatmak ise insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır. "
erich fromm

rte hakkında suç duyurusunda bulunan avukat

ismet inönü'nün :"Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur" sözü geldi aklıma.

rte hakkında suç duyurusunda bulunan avukat

umarım kenarda biraz parası vardır diyeceğim, fetöcü diye el koyarlar. umarım ikinci bir mesleği vardır diyeceğim mesleğini yaptırmazlar. kendisini hukuk adına feda eden yiğit avukata selam ve geçmiş olsun...

hala istifa eden yetkili olmaması

bence istifa etmelerine gerek yok.. çünkü ensesi kalın bir kaç bürokratın, onbinlerce insan toprak altında göçüp gittikten sonra evlerine üzgün ve yenilmiş hislerle dönmeleriyle zerre kadar ilgilenmiyorum. keşke zamanında helal para kazanmayı deneyip, işlerini doğru düzgün yapsalardı da kazan kaldırmış yeniçerinin vezir kellesi istediği gibi "bürokrat, istifa" demeseydi millet..

kaldı ki, istifa etmeleri daha kötü, zira bu durum milletin gazını alır..

tek suçlu arama kurtarma mı mesela? o bence zurnanın zırt dediği yer. zaten hırsızın teki müteahhitim diye ortaya çıkmış, kolonun içerisine envai çeşit pisliği doldurmuş, bunu belediyeye kabul ettirmiş, iskanını almış, belediye fay hattındaki arsalara onay verip artık daha ne herze yediyse yemiş, üstünden geçmiş 20 sene.. güncel haritalar yayınlandığı halde bu belediyelerin hiç biri 1-2 sene önce dahi fay hatlarını bir yerine takmamış.. müteahhitler parayı istiflemiş, imar afları çıkarılmış, bölge halkı da kaçak binalarından rantını bir güzel yemiş.. deprem olmuş.. şimdi suçlu kim? iki tane kokuşmuş müteahhit, dört tane yüksek memur. hadi ya?

adam mahkemede ne diyecek, söyleyeyim.. 1. yapı 99 yönetmeliği'nden önceydi, yıkıldıysa ben ne yapayım.. ulan süleymaniye 1599 yönetmeliği'nden de önce yapıldı, 20 tane deprem gördü, sen niye kontrol etmiyorsun? bu, eski yapılar için söylenecek olan şey. 2. yapı imar affına uğramış, biz usulüne uygun yaptık, sonrasını bilemeyiz.. bu, yapı yeni ve kaçaksa.. 3. belediyenin fay hatlarına imar vermemesi gerekirdi, benim binam nizami.. bu da binada muhdes yapı yani genel tabirle kaçak eklenti yoksa, bilmem ne rezidanssa...

özet geçelim. kimse suçlu değilse bu kadar adam neden öldü? ben diyorum ki, dört tane adamın istifasını sevsinler. bana yeni kanun lazım, bu kanunun uygulanmaması halinde doğru düzgün yaptırım getiren yasal düzenleme lazım. bana, betona para yatırmanın para kazanma yöntemi olmadığı bir anlayış lazım. bana, imar affı olmayan adam gibi, delik deşiği olmayan bir imar anlayışı lazım. e madem bu kadarı oluyor, oldu olacak afet yönetimi de cayır cayır çalışsın.. ki ilk kısımlar olsa zaten kapat git afet yönetimini.. kimsenin ihtiyacı bile olmaz.

iz bırakan kitap cümleleri

“Unutmak saklamanın bir başka biçimidir”.

frank lucas neden hala çaylak sorunsalı

--spoiler--

Mel mel bakan gibson sorun o daha iyi bilir. Ama vazgeçtim sormayın vereceği cevap hiç sekmez hep aynıdır. Ay valla bilmiyorum, haberim yok, bana neden soruyorsunuz, ben kimseyi ne çaylak yaparım nede mod kankalarıma çaylak yaptırırım. Swh.

--spoiler--

mal mısın oğlum sen ? dur dur sorumu geri alıyorum "cevabını bildiğin soruyu sorma" diye boşuna dememişler..

ben yapmış isem zaten yaptım derim ki yasak olduğu halde dedim de defalarca. senden veya senin babalarından mı korkacağız bu saatten sonra. bu yetkili denilen oluşum zaten bunun için var formata uymayana işlem yapar mod abilerinizde bir şey yapamaz. onlar bile "neden bunu çaylak yaptın" diye soramaz iken siz ne şeyime kalkıp hesap soruyorsunuz ? herkesi kendiniz gibi kendi g.tünün gölgesinden korkup 25 hesapla buralarda gezen tipler gibi bellemeyin sizin neyinizden korkacaz çekinecez ki yaptığımız şeyi inkar edecez. hepinizi çuvala doldurup satmaya kalksak karşılığında 3 mandal vermezler çapınız bu kadar. tiplere bak leblebi kadar kafaları ile tespit yapıyorlar şunlara bak hele. franke çok aşıksanız gidin konuşun açılın duygularınızı ifade edin buralarda yalayarak bir şey elde edemezsiniz..

netice olarak ben yapmadım yaparsam ve sorulursa yaptım derim zaten. haksız işlem diyorsanız gider mod abilerinize 2 dil atarsınız açarlar cezayı. zaten bildiğiniz şeyleri tekrar ettirmeyin bana sürekli..

tayyip bu kez de kazandı

Herkes seçimi bekliyor
Vah benim milletime
Cuma namazlarında bile algı operasyonları başlamış daha bu sürecektir . Ak parti kendini Aklasın sonra muhalefetin de icabına bakacaktır . Deprem zamanı kılıçtarığlu 10 da kalktı , Akşener perma yaptırmaya gitti . Vs vs diyecekler kanallarda..

seçimi kaybedersek silahları çıkarır savaşırız

g.tleri yer de ateş edebilirler ise en fazla şarjörleri bitene kadar savaşacak olan embesillerdir. ülkede milyonlarca insan var 1000000 tanemizi öldürebilseler geri kalanlar o tüfekleri münasip yerlerine susuz sabunsuz yağsız monte eder bir yere bağlayıp bırakırlar. sonra o şişeye oturup ölmeyi bekleyen adam gibi beklerler öyle ölelim diye.

hayır anasını satayım birileri çıkıp doğruları konuşunca kin ve nefret söylemi diye içeri alıyorlar ama bunlara kimse dokunmuyor. sorsan yargı bağımsız hükümetin talimatı ile iş yapmıyor kimse. gülşenin kapısında ramazan pidesi kuyruğu oluşturan savcılar neredeler böyle olaylarda ?

ahlakı çok düşük bir toplumla karşı karşıyayız

noktasına virgülüne kadar doğru bir söylemdir. eğer ahlaklı bir toplum olabilsek bu son yaşadığımız depremde bu kadar çok bina yıkılmaz bu kadar çok can kaybı yaşamazdık. silsile yolu ile gidelim sağlamasını yapalım ;

- binayı yaptıran müteahhit ahlaksız daha çok kar edebilmek için malzemeden çalıyor
- binayı inşa edenler ahlaksız bu hırsızlığa göz yumuyorlar ve yapmaları gereken işi eksik yapıyorlar. ulan hiç mi rahmetli münir özkulun "yaşar usta" karakterini izlemediniz ? yok mu inşaat sahibine çürük bina yapıyorsun bu bina yıkılır diyecek kalitede bir işçi/kalfa/usta/mühendis..

https://www.youtube.com/shorts/VvQGgFan5Ww

- binayı deneltemelesi gerekenler ahlaksız usulsüzlüğü gördükleri halde ses etmiyorlar
- binaya onay verenler ( yerel ve genel yönetim ) ahlaksız onlarda binaları denetlemelesi gerekenleri denetlemiyorlar. birçok müteahhidin kendisine ait "denetim" şirketleri var adam kendisi yapıyor kendisi güya denetleyip onay veriyor bunları biz biliyoruz yönetimler mi bilmiyor ????
- binayı alan ahlaksız 3 liraya alıp toplamda 23 lira kira geliri veya satış karı yapmak istiyor binanın sağlamlığı zerre şeyinde değil dekorasyonuna bakıyor
- binayı alandan kiralayan veya alanda aynı çünkü o da ya yatırım amaçlı alıyor ya da oturmak için alıyorsa bakması gereken şeylere değil en son bakılması gereken şeylere bakarak alıyor

gelelim deprem sonrasına.. insanlar enkaz altında iken yağma yapanlar. geneli suriyeli ama arada bizden de 3-5 kişi var mutlaka. depremzedeler başka illere gidiyor diye çevre illerde kira fiyatlarını hemen 2 katına 3 katına çıkartan namussuzlar. 15 liraya sattığı çorbayı 40 liraya çıkartan ahlaksızlar. bir pet şişe suyu 10 liradan 20 liradan satan vicdansızlar. say say bitmiyor dimi. daha işin siyaset kısmına girmedim bile bak bu sadece normal vatandaş kısmı. işin o tarafına girsem entryi bitirmem 2.5 saat falan sürer..

5 yıldan fazla yazarlık yapan yazarlar

+2 ile aralarında olunan yazarlardır.

--spoiler--

zall'dan herhangi bir kıyağa maruz kalmamaktadırlar.

--spoiler--

kardeşim biz mayışımızı alıyoruz siz de hakkınızı arayın mesaj atıp. aç ayı oynamaz deyin ismayile.

eyt vardı ne oldu

önce ept ( emeklilikte prime takılanlar ) şimdi edt ( emeklilikte depreme takılanlar ) olarak hayatlarına devam etmektedirler.

elbetteki böylesine günlerde böyle şeyler konuşulmaz. insan sadece güşlü türkiye/yeni türkiye ve dünya liderine sahip olan bir milletin haline bakıp şaşırıyor arada. deprem yaşadık onbinlerce kayıp verdik insanlarımızın toprağı bol olsun mekanları cennet olsun. evsiz kalan herkes tez zamanda ev sahibi olsun kimse sokaklarda kalmasın bunlar zaten milletçe ortak fikirlerimiz dualarımız.

ancak her felaketten sonra koskoca türkiye cumhuriyeti devletinin çaresiz kalması ve "yardım"lar toplayarak bir şeyleri toparlamaya çalışması ne bileyim içimizi daha bir acıtıyor. üstüne bir de 7 den 70 e herkesin aklında "inşallah toplanan yardımların ( tamamı değil bak ondan herkes emin ) büyük kısmı amacına uygun kullanılır" düşüncesi var. en koyu akp li bile içten içe biliyor ki o paraların her an başına bir şey gelebilir amacı dışına sapabilir. konu eyt di dimi lan onları geç zaten daha 3-5 ay daha beklerler. dile getirene de ya küçük reyiz bahçeli ya büyük reyiz ya da büyük reyizin ilim irfan sahibi sözcüleri çıkar çemkirir "acımız var siz para derdine düştünüz" diye..

eski sevgiliyle bazı yatak anıları

he kesin yaşanmıştır bu.

akp den önce türkiye de tuvalet yoktu

84 lü biri olarak söyemek isterim. çok kötü günlerdi.
o zamanlar o kadar geriyiz ki ülkede inşaat yapılmıyordu ve eğer bir inşaat bulabilirsek, onun kumlarını eşerler öyle sıçardık çok afedersiniz.
akp ile birlikte çok şükürler olsun, sıçmak bizim için çile olmaktan çıktı bir zevk haline geldi, o kadar ki memleketin sıçılmadık bir yerini bırakmadık çok şükür. varsa sıçılmamış bir yer söyleyin sıçalım...

ankaralıların bileceği terimler

(bkz: aşti)

ekrem imamoğlunun istanbulu batırması

tanıdık gelmiş serzeniştir.

(bkz: bir gecede battık)
(bkz: bir gecede cahil kaldık)

ikisini de dile getiren aynı cahiller.

ayrıldıktan sonra söylenen ilk söz

Beni neden sevmedin...

malazgirt meydan muharebesi

Tarih bilmez kişi ve kişilerin üst düzey prim yaptığı, türkler adına kutlu zafer.