bugün

entry'ler (515)

arabaya tav olan kızların biraz şey olması

paragöz falan olmakla alakası yok beyler,kendinizi kandırmayın sanki herkes ferrari ile dolaşıyor. araba nasıl senin için büyük kolaylıksa onun için de öyle, akşam doğum günü partisi var kız arkadaşın da süslenmiş püslenmiş. otobüse binip gitmek biraz garip. ya da benim kız arkadaşlarımın bana söylediği araba olduğu için daha rahat giyiniyorum ( otobüsle gitsek bu miniyi giymezdim) diyenler de var mesela.
araba maraba da hikaye en sonunda, sen kendine güven yeter. ve kadınları aşağılamayı da kesin.

pokemon go

pokemon yakalamaya çıkmadan önce serverların durumunu kontrol edin öyle atın sokağa kendinizi. meşhur caddeler, heykeller, parklar avm.ler en çok poki olan yerler.
üniversite kampüslerinde elektrik pokemonları yoğunlukta. level.inize göre nadide pokiler geliyor. karşınıza çıkan bütün pokemonları yakalayın evrimleştirip güçlendirirsiniz.
nearby olayı ise şöyle: 3 pati 150m, 2 pati, 100m, 1 pati, 50m. karakterinizin etrafa yayılan ilk halka 50m, son halka ise 150m çevrenizi gösteriyor.

ankara'da oynayanlar için; güvenpark burada sürekli lure basılıyor. şehir meydanı, avm, park ve heykel kombosu ile baya çeşitli pokiler var. seğmenlerde de lure basıp duruyorlar.
ulus heykelden sıhhıye doğru yürüyüş yolunda da çeşitli pokiler var.
hayalet pokemonlarını kiliselerde yakalayabilirsiniz. pisişik pokemonlar da hastanelerde çıkıyor bolca. fakat sincan devlet hastanesine gidip hayal kırıklığına da uğrayabilirsiniz, numune,ankara tıp, hacettepe, ihtisas buralarda inanılmazlar. hem poki yakaladıktan sonra hamamönünde bir çay içiersiniz,ardından kurtuluş parkına inin orası da iyi.

islam da kadının yeri

kaburgamın sol kısmındadır.

cem toker

çok değerli siyasetçi, ekonomist. yeni nesil biraz kulak verin bu güzel insanın söylediklerine.

12 aralık 2015 euro 2016 kura çekimi

http://ultra.zone/UEFA-EURO-2016-Group-Stage-Draws

uefa simülasyonu aracılığı ile çektiğim kura sonucu;

ingiltere
italya
isveç
türkiye

not: beşiktaşlıyım...

tolga zengin

lütfen git beşiktaş'tan lütfen.

kobe bryant

2003'ten beri izliyorum kendilerini bazen çok sık bazen zaman zaman...şiirsel bir mektup yayınlamış bu sezon veda ediyormuş, duygulandım, gözlerim doldu. en çok da böyle sporcular sporu bıraktıkça yaşlandığımı hissettiriyorlar bana ona üzülüyorum. yoksa öyle aman aman sevmezdim kobe'yi 2004 nba finalleri mesala bad boys'lar olarak pistons varken, tutamazdım lakers'ı.
her neyse büyük oyuncuydu ve yaşlanıyorum...

29 kasım 2015 beşiktaş akhisar belediyespor maçı

tolga zengin denen zat-ı muhterem rakip takımda olsaydı, ilk yarı 4-0 öndeydik öyle bir maç oluyor efendim..
kaleci transferinin kesinlik kazandığı futbol karşılaşması.

beşiktaş

üstte bir yer de bir yazar arkadaş ''şu zor günlerimde yüzümü güldüren tek şey demiş'' benim için de durum aynı, zor zamanlar geçiriyorum, üstüne bir de dün bir yakınımın ölüm haberini aldım, her şey daha da zorlaştı ama şu saatler beşiktaşımın maça başlayacağı ilk 11'i arıyorum.hayat ne enteresan
insanlar böyle şeylere bağlanması güzel aslında fanatizm boyutunu bir kenara bırakırsak. bireylerin ruh sağlığı gelişimi açısından da olumlu görüyorum..
mesela beşiktaş, seviyorum kendilerini çok. çoğu zaman ilişkimiz de karşılıksız, hasret kalmış olabiliriz zaferlere ama seviyorum. ha zaten biz sevinmek için sevmiyoruz o klişeyi de ekleyim unutmadan, klişe ama gerçek. kutsal bir sevgi bizimkisi dua gibi bir şey.

neyse romantizm seviyem şu sıralar siyah-beyaz seviyesinde, bir kenara bırakıp bunu bir konudan bahsetmek isterim.

ersan adem gülüm sakat 3 hafta yok, yerine 3 isim aday;milosevic, franco, tosic. ben milo üzerinde durmak istiyorum yazın isveç u-21'in kaptanlığını yaptığını ve bu takımın şampiyon olduğunu, turnuvanın da en iyi defans oyuncusu seçildiğini hatırlatmak istiyorum yüce beşiktaş taraftarına.
şenol hoca şu çocuğun üstünde biraz dursa, oynatsa, form tutsa, yazın isveç milli takımına kesin seçilir, yedek olmasına rağmen çağırdılar, oynarsa ilk 11 zorlar milli takımda, hiç olmazsa oyuncunun bir pazar değeri artar, 500bine aldığın oyuncuyu 3-4e satsan bile iyidir.. 26-27 yaşında yeni olof melberg olur bu genç adam,sadece biraz güven.

sözlük yazarlarının itirafları

bugün kederliyim, beterim bugün...
yumma gözlerini sen de uyuma bugün, nerede ne yapıyor acaba diye sen de düşün bugün. aklımdan geçen sözler ile kalbimden geçen sözler bir değil, bazen tutamıyorum kendimi, seviyorum diye haykırıyorum... bana hayatımı geri ver.

ben bu yazıyı ona yazdım

çok özledim hem de çok, yüzümde güzel yüzün, yeşil gözlerin. adımı sesinden duymayı özledim, buzlu camların arkasından bakmaya bile razıyım, öyle hiç geri dön edebiyatına girmeyeceğim inan, çoktan tozlu raflardayız biliyorum, değişsin de istemiyorum inan.
yerine ne koyduysam olmadı, vazgeçtim denemekten, sevmekten, seni anlatırken artık dolmuyor gözlerim, aksine pırıl pırıl ışıldıyor, ne güzel günlerdi diye bitiyor senli cümleler üç nokta eşliğinde...
kalbimin en derinliklerinde kimsenin ulaşamayacağı yerdesin, seni seviyorum, sensiz seni sevmeye devam edeli 3 yılı da geçti, bitmiyor bitsin de istemiyorum zaten, adını her duyduğumda yaprak gibi titriyor kalbim. titresin de.
sevdan hep dünkü gibi hiç yaşanmamış günlerim gibi...

celal şengör

röportajın çıktısını aldım iki kez okudum,altını çize çize küçük notlar ala ala. ders çalışır gibi okudum.
uni 101 dersinde sınavı yapılmalı bir metin o kadar gerçek.
ama doğruların kaderidir yalnızlık.
deprem için diyor ki ; '' yeteri kadar dua etmedik, onun için deprem oldu,diyebilirler. dediler de. her halkta bunu diyebilecek adam çıkar. ama buna reaksiyon göstermeyecek bir halktan ne bekliyorsun?''
daha bir sürü ders alacağınız, çomarlıktan terfi etmenize yarar sağlayacak bir metin...
tek katılmadığım nokta benim adım kırmızı'yı okumaya tahammül edememiş ya da ince memed. orhan pamuk kaleminden henüz gelmedi hocam bu topraklara... edebiyatla arası iyi değil galiba, dostoyevski, kafka, falan da mı okumadı acaba bunu da sorsanıza ibneler insanı muallakta bırakıyorsunuz...
müthiş insan, tam bir bilim adamı, fazla militarist sadece...

hacettepe üniversitesi nde tacizci linci

vidyodaki bir kadınımız lapsus yaşıyor. biz bayanlar diyecekken hatırlıyor, -yok lana bayan çok cinsiyetçi bir ifade idi bunu kullanmamalıyım böyle söylemişlerdi bana diyor-. kadınlar olarak değiştiriyor.

sonra kadın beyanı esası diye bir şey uydurmuşlar o ne lan öyle ahahaha...

belki taciz etmişlerdir, haklı olabilirsiniz, lakin bunun cezasını siz veremezsin standı dağıtmak, şiddet uygulamak da nedir. gerekli birimlere şikayetinizi iletirsiniz, ama bu yaptığınız faşizm biliyorsunuz dimi,

son olarak o kişilerin iznini almadan vidyo çekemezsin, ve iznini almadan yayınlayamazsın. iki kez suç işliyorlar.

akrep burcu kadını ve akrep burcu erkeği ilişkisi

şimdiye kadar ki ( lise dönemini saymazsak) ilişkilerimin hepsi böyle oldu lan, şaka maka hep akrep hep akrep, hatta bunun kombosunu da yaşadım yükseleni de akrepti.

türkiye de kitap fiyatlarının çok pahalı olması

fiyatların düşmesini yazardan ya da yayın evinden isteyen geri zekalılar neden hiç devletin kitaptan aldığı %8 katma değer vergisini düşürmesini talep etmiyorsunuz.
kitaptan kdv almayın orospu çocukları, okumak isteyeni rahat bırakın çekin pis ellerinizi.

üniversite öğrencisini tokatlayan polisler

ne kadar geri zekalı insan varsa bu sözlükte toplanmış. eline sağlık diyen mi dersin, eylem yapmış hak etmiş diyen mi dersin. yarın bu tokat senin yüzünde de patlayabilir, o zaman adalet herkese lazım değil mi?
ama ben bir şey yapmıyorum re re rö rö
ulan yapılan şiddeti nasıl översin burada sen suç işliyorsun it herif.

daha acısı git kime şikayet edersen et diyor polis, adam o kadar rahat ki hiç umurunda değil, adamı orada çekse vursa bir şey olmayacağını biliyor... sikeyim böyle hukuk devletini ya...

ayrıca olayın ne olduğu da önemli değil sen vatandaşa öyle davranamazsın bu kadar basit sikerim olayını.

anneyle sevişen adama baba demek

ooo oedipus kompleksi alırım bir dal..

passolig kalkacak başka yolu yok

bizim halkımızın en büyük özelliği plan program yapmadan günlerini, tatillerini geçiriyor oluşudur. hafta sonu şu takım geliyormuş maça mı gitsek diye soru cümlelerini maçtan bir iki gün önce çok duymuşuzdur. işte bu passolig bu kavramı bitirdi, dolayısıyla seyirci gitmedi statlara.
dikkat ederseniz, fişleme, kişisel bilgilerinizi sizin izniniz olmadan 3. kurumlarla paylaşma gibi özelliklerine girmiyorum.

anarşi ve gençlik

keşke anarşizm ile ilgili bilgiyi tdk sözlüğünden değil de bakunin devletçilik ve anarşi adlı kitabından verseydin, anarşi malesef bizim türk gençleri arasında ''öcü'' gibi gösteriliyor bunun da sebebi aptalca yapılan çeviriler.

anarşide daima kaos ve kargaşa hakimdir ne demek lan?

bak güzel kardeşim anarşizm ve kolektivist anarşizm, nasıl biçimde olursa olsun otoriteyi reddeder, insan eliyle yazılıp uydurulmuş hukuk ve yasaları reddettiği gibi tanrı tarafından gönderilmiş yasaları da reddeder. insanın özgürleşmesini ancak ve ancak doğaya yönelmesi ve itaat etmesi ile elde edeceğini düşünür.
aynı zamanda bakunin tüm toplumsal sınıfları ve imtiyazlı konumu da reddeder çünkü, imtiyazlı insan zihnen ve kalben bozulmuş insandır.. işte bu nokta anarşizmin ve sosyalizmin birbirine en çok yaklaştığı noktadır. ayrışmaları da işte bu noktada başlar aslında, marksistler sınıfsız bir topluma ulaşmak için var olan devlet mekanizmasını ele geçirmek, geçiş sırasında proletarya diktatörlüğü kurmak gerektiğini düşünürken. anarşistler iktidarın yozlaştırdığını düşünüp bunu da reddederler (bkz: stalin) anarşizm devlet aygıtını yok etmeyi sosyalizm onu ele geçirmeyi düşünür.

anarşizm şiddet demek değildir; zihnen bu kadar gelişmiş bir canlının fiziksel güce ihtiyaç duymaması gerektiğini söyler.

anarşizm temelde birey olmayı gerçekleştirmek, insan olabilmeyi başarabilmektir, kimsenin otoritesine ihtiyaç duymamaktır, ne kimsenin kölesi ne de efendisi olmamaktır.

''çok az insan kendini yönetebilecek bir akla sahiptir. bu insanların içinden de ancak çok daha az bir kısmı başkalarını yönetebilecek bir akla sahiptir. işte anarşizm bu gözlemler sonucu doğmuştur" ( edward abbey )

devlet mekanizmasını yok etmek için bile teröre, kargaşaya karşı çıkan, şiddetten uzak duran hatta bunun için marksistler ile çatışan bir düşünceyi nasıl olur da '' terör'' kelimesi ile yan yana kullanırsın. islamiyet bu düşünceye karşıymış, islamiyet var olduğunda anarşizm diye bir düşünce yapısı yoktu, olmayan şeye mi karşı çıkıyor bu islamiyet.

bak güzel kardeşim buraları okuyan insanlar var ve bu insanların çoğu ana fikri bilmeden sizin yüzünüzden, fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olduğunu zannediyor. genç beyinleri yanlış yönlendirmeye hakkın yok.

anarşizmi merak edenler öncelikle mülksüzler romanı ile başlayın, sonra bakunin'e geçersiniz.

https://www.marxists.org/subject/anarchism/index.htm

tanım: zeki insanların tercihidir, zeki insan yönetilmeye ihtiyaç duymaz. (bkz: albert einstein) insanın özgür olması, kimsenin baskısı olmadan istediği gibi yaşaması. aşırı tüketime karşı olması,temel dinamikleridir.

17 ekim 2015 cumhuriyet in ankara katliamı haberi

havuz medyasında yer edinememiş haber. geniş kitlelere yayılması gereken gerçeklerin bir kısmıdır.