bugün

sevdiği entry'ler

seninle şöyle olabilirdik

Valla bizim manifestler..
görsel

gay yazarların sözlüğü domine etmesi

sözlüğe giriş sayfasında "götünden korkan sözlüğe girmesin" uyarısı çıksın.
öyle ya...
eşcinselliği dert eden insan eşcinselliği grip nezle koronavirüs vb gibi bulaşıcı sanıyor galiba.
sözlükte "aman tanrım! ben de şimdi kendimi vurduracağım" korkusu yaşıyor olabilirler.

sözlük yazarlarının çizimleri

görsel

Falımdaki kem gözler.

gecenin şarkısı

https://m.youtube.com/watch?v=gcvxlifjaB4

karanfildevrimi

askeri darbe ile ülkeyi ele geçiren sözde karanfil devrimini öven bir nicki olan, postal yalayıcı bir darbecidir. karşılığı FETÖCÜLÜKtÜr.

cimer'e bildiriniz.

gecenin şiiri

Noktanın sonuna kadar
Bir sinir bir can yanmasıyla
Bir parçamı
Bir demir mengeneye
Koyup sıkmak istiyorum mu nedir
Dilimi

Bir acı mı ne gerek
Öyle uykum var ki
Öyle istiyorum ki..

insan türünü korumak için kadına ihtiyaç olmaması

orta okul biyoloji bilgisiyle teori uydurmanın ne kadar komik ve gülünç olduğunu gösteren önermedir.

düşündüğünüzün aksine x ve y kromozomları bir bireyin kadın ya da erkek olduğunun yegane belirleyici unsurları değildir. eğer böyle bir durum olsaydı xx, xy gibi bimodal dağılıma göre çoğunluk ve "norm" kabul edilen genetik materyale sahip bireylerden kesinlikle hermafrodit bireyler çıkmaması gerekirdi. ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki genital dokuların oluşumunda öncelik kromozomların boyu değil, içlerinde bulundurdukları aktif genlerdir.

hatta rapor edilen vakalar sayesinde elde edilen verilerden yola çıkılarak; xx kromozomlarına sahip olmasına rağmen yalnızca testiküler doku gelişimi gösteren "erkeklerin" sayısı ortalama 30.000'de bir olarak tahmin ediliyor. bu da bize gösteriyor ki eril bir bireyin gelişimi için yalnızca y kromozomu yeterli bir etken değil. y kromozomunda bulunan sry geninin ve x kromozomunda bulunan dax1 geninin aktif olarak çalışması gerekmektedir. xx kromozomuna sahip bireylere ise sry geninin eklenip aktif olarak çalıştırılması mümkündür. herhangi bir bilinçli dış manipülasyon olmaksızın dax1 geni aktifleşebilmektedir.

bütün bunların yanı sıra cinsiyetin belirlenmesinde (en azından cinsiyetler spektrumunda hangi bölgede olduğunun belirlenmesinde) etkili olan genetik materyalin büyük çoğunluğu otozomlarda bulunmaktadır. büyük çoğunluğundan kasıt; gonozomlarda 3'ü x kromozomunda, 1'i y kromozomunda bulunmak üzere olmak üzere cinsiyet belirleyici 4 gen görev yaparken, otozomlarda 26'dan fazla gen cinsiyet belirlenmesi üzerinde doğrudan etkilidir.

yani kadınlar yalnızca kadın üretebilir savı doğru değildir. tabii bireyin eril mi dişi mi olduğunun belirleyicisinin hücrelerinizde bulunan dağınık dna'nın bir araya toplandığı kısa bir süre içerisindeki görüntüsü olduğuna inanıyorsanız durum başka. siz oturup fikirlerinize "inanmaya" devam edin ve bilim, teori işlerine hiç bulaşmayın.

kim ki duk

izlediğim en benzersiz, en güzel filmlerin yönetmeni.

sinema dünyasında nevi şahsına münhasır bir deha, gerçek bir sanatçıydı fikrimce.

ışıklar içinde uyusun.

hasan ali toptaş

Emrah serbes'i bile masum bıraktı nazarımda. Çünkü taciz çok başka bir şey.

sen taciz ettiğin kadının müdürü, yöneticisi veya patronu yahut metroda dizini ille de dizine değdirmeye çalışan yan koltuktaki yabancı Herhangi biri değilsin ki; o kadınların hayranlığına mazhar olmuş, idolleri haline getirdiği bir insansın. Bir insanın bir insana sunabileceği en masum, en kıymetli şeydir bu. Hayranlık sevginin en yoğun, kristalleşmiş halidir.

bak işte sen; diğerlerinin yaptığı gibi; bir kadına güzelliğinden, güler yüzünden veya olası herhangi bir anlık kontrolsüzlüğünden dolayı kendini suçlu hissettirmenin yanında; işte bu en masum şeyini de, güzel şeylere, güzel duygularına olan umudunu da hiç ediyorsun.

belki de ülkece ilk defa duyduğumuz ''eril faillik'' böyle bir şey olsa gerek?

gerçekten çok üzüldüm. ne diyeyim; umudum kabahat özrü aşmamış, gerekli yerlere ve amacına ulaşmış olsun.

türklük tanımı kaldırılsın

Haklı önermedir.
Her türlü tanım kaldırılsın. Evrende, " insan olmak" çatısı altında birleşelim.
Gerisinin fasarya olduğunu anlayalım artık!
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Edith piaf: eksileyen abilerim, ablalarım, yavaş vurun, ameliyatlıyım ben!
insan olmak diyorum, güzellik diyorum, ayrımız gayrımız olmasın kardeş olalım diyorum, bunun neresi kötü olum!

endonezyada fahişeliğe zorlanan orangutanlar

Bir dram portresidir.
görsel

Endonezya ve Malezya'da, dişi orangutanların, cinsel tatmin aracı olarak kullanıldıkları, pazarlandıkları, alınıp satıldıkları gerçeği, insan olmaktan bir kere daha soğutan, utandıran bir vehamettir.

Cinselliği şuursuz bir sapkınlığa dönüştüren, tüm evreni varlıklarıyla kirleten insan müsveddelerine lanet olsun!

Buna seyirci kalan insanların, ülkelerin, yönetimlerin de canı cehenneme!

" insan", hayvan dilinde, en büyük hakarettir zannımca!

sözlük yazarlarının yaşları

Birkaç gündür 36'yım.
Yaşamadığım bir yılda yaş almam gerçekten Hoş değil.

bir başkadır dizisi

Bir şey hem bu kadar övülüp hem de bu kadar sövülüyorsa ortada gerçek bir sanat vardır.

Tarih yanılıyor olamaz.