bugün

televizyon programı yapan her programcının bir kez de olsa söylediği meşru yalan.
millet adına konuşulan palavra. milletin işi yok toplanmış sizi izliyo denilesidir. bu lafı yerel kanallarda bile pot kırarak söyleyenler varmış.
(bkz: hayali kitle)
(bkz: balla git ilerde bayıl)
külliyen yalandır efendim.70 milyonun işi yok da ekran başına kitlenecek.
semra hanım'ın cumlesidir. maalesef necip turk milleti sayesinde cumlesi utopiklikten gerceklige terfi etmistir.***
"yalan minimum ikisi biziz" diye ayar verilebilecek varsayım
bu sözü eğer sadettin teksoy söyleseydi kanıt için şunu yapardı

bir televizyonun karşısına her koltuğa herbiri 10 binlik 7 tane banknot koyar ve derdi ki

işte görüyorsunuz sevgili seyirjiler şu an bizi 70 milyon izliyor
(bkz: ama) insanların bu söz söylendiğinde bir süreliğine görmelerini saglayan sözdür.
klişe tv lafları:
- Saygı duyuyorum.
- Şu anda bizi 70 milyon izliyor.
- Biz sadece arkadaşız.
her gün bunları 15469 kere duyuyorum.
Bir defasında bölgesel bir tvde duyup yarılmama sebep olan iddialı ama asılsız cümle
ali kırca,reha muhtar ve m.ali birand gibi anchorman'lerin sıkca kullandıgı cümle(hadi digerlerine eywallahda rehayı hangi 70 milyon izliyor acaba,kesin burkine faso ahalisidir.)
çin de bir yerel kanalda veya bilemedin amerikada prime time da rekor kıran bir yapım için gerçekçi olabilecek kalıp..
televizyonda söylenecek en büyük palavralardan biri
(bkz: klişe yalanlar)
-su anda bizi 70 milyon izliyor
-ııhhhh ne diyosun gökhan
-bişi demiyorum gamze kendi kendime konuşuyorum. *
(bkz: 70 milyon bizi okuyor)
eskimiş bir laftır.
(bkz: su anda bizi 75 milyon izliyor)
televizyonlarda özellikle reality showlarda tartışma sırasında veya isyan eden bir konuğun ağzından çıkan cümle.seneler geçtikçe izleyeci artışı oluyor.*

(bkz: 65 milyon bizi izliyor)
tüm türkiye'nin kendilerini izlediğini sanan gerzek sunucu repliği. televizyon tarihinin en büyük yalanıdır aynı zamanda.
(bkz: yalan)
(bkz: hem de kuyruklu)
çin halk cumhuriyeti'nde "bir buçuk milyar insan bizi izliyor" diye söylenip söylenmediğini merak ettiğim söz. eğer öyleyse insan canlı yayında ne yapacağını bilemez.
(bkz: 170 milyon fenerbahçe taraftarı bizi izliyor)
hiç kimse uyumaz, işe gitmez zaten her kez her zaman sizi izler yalan.
yetmişmilyonbeşyüzonüçbinikiyüzellialtı bizi izliyor dense daha inandırıcı bulacağım,klişeleşmiş söz öbeği.

(bkz: küsüratlı sayı verince inandırıcı olmak)
(bkz: hanım koş yetmiş milyon bizi izliyor)
(bkz: el salla hilmi)