bugün

entry'ler (575)

yıllardır yazmayan yazarlar ne yapıyor sorunsalı

işindedir, gücündedir. Yıllar sonra burada böyle bir yer olduğunu hatırlar, şifresini unutmamıştır. Bir bakalım buralara neler olmuş diye bir girer... Saatlerce okur okur okur..

adalet ve kalkınma partisinden istenilenler

...insan öldürmeseniz mesela?
(bkz: gezi sehitleri)

çanakkale savaşında neden f16 larımızı kullanmadık

ingilizlerle aynı sebepten.
askeri alanda nadiren gerçekleşen bir hadise.

go oynayan sözlük yazarları

Bu başlık altında toplanması gereken yazar grubudur. Go ile ilgili başlıkları doldurmaları beklenir. Zirveler olur belli mi olur potansiyeli ve ruhu aranan gruptur. * * *

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

'Ha şu paranoyak android,' dedi.

yazarın fikri neyse başlığı da odur

yazarın fikri neyse entrysi de odur şeklinde entrylendirilebilir.

evde cin görünce verilecek ilk tepki

Bugüne kadar herkes senden üç harfli diye bahsederken ben cin dedim diye mi geldin?

leyla ile mecnun

70. bölümde arkadan kadın geçti, yani normal geçse normal gibi görünürdü ama teyze kendini gizlemeye çalışınca baya komik oldu.

23 ekim 2012 galatasaray cfr cluj maçı

bir de sabri atar! delilerin gecesi diye tarihteki yerini alır .
ya bir de nedir hocam bu zeminin hali?

edited: ne biçim bitti yenildik gibi hissettim!

oduncu milleti

--spoiler--
leyla ile mecnun 53. bölümde geçen süper göndermemsi geyiktir, hiç birbirini sevmez bu oduncu milleti, cümlesiyle biten, saçları yapılı bir adamın odun atıp üzerini silkelemesi ve menejerime gönderirsiniz parayı diyerek odundan çıkması ay pardon dilim sürçmüş, oyundan çıkması konulu sahnedir
--spoiler--

--spoiler--
Oduncu gömleği detayı var bir de
--spoiler--

cv de hobileriniz kısmına alternatifler

(bkz: sözlük yazarlığı) işe de yarayabilir ha hiç düşünmemiştim.

ben bu yazıyı kendime yazdım

kendime yazmak süper fikirmiş, öyle ki kendime yazmadığım şeyleri bile yazdığımı gördüğümde şaşıp kalıyorum bunu kim bilir okuduğumda neler düşüneceğim şeklinde başlayıp, yoluma doğru kıvrılıyorum;
sevgili kendim;
naber? açıkçası sana bu kadar herkesin içinde sorcağımı bilemedim, ama asıl sorun cevabı ne zaman vereceğini cevap vermesen de ne zaman okuyacağını bilmediğimdem mütevellik * * , ne sorcağımı bilemiyorum! O yüzdendir ki, sana * bir kaç genel tavsiyede bulunayım bare, planlı ol, planlarını uygula, ha bi de iyi ol, çalış, gez mutlaka, oku, arada yaz da falan filan işte ya aynen devam hocam !

dilek ağacına sütyen bağlamak

şahsen barışarock'ta görmüş olduğum hadise, travesti bir grup vardı onların başlatığı hareket bayağı rabet görmüştü yanlış hatırlamıyorsam, ama yılını da hatırlamıyorum sonuncuydu galiba ama emin değilim, barışarock hali işte.

türk erkeklerinin pis olduğu gerçeği

(bkz: kral çıplak)

sanat mikser

Bursa'da sanatla temas etmiş bütün kişi,kurum,dernek ve ticarethaneleri amatör sanatları geliştirmek amacıyla bir araya getirmek isteyen bir oluşumdur.
http://www.sanatmikser.org sitesindeki anket çalışmanın ilk başlangıcıdır, anket sonucundaki verilerle çalışmalarına yön vermeyi planlayan harekete sanatla kıyısından köşesinden ilgilenen herkesin destek olması ve içinde yer alması beklenmektedir.
(bkz: ortalık fena karışacak)

ortalık fena karışacak

sanat mikserin sloganıdır, slogana uygun olarak ortalığı fena halde karıştıracak bir hareket olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kolay gelsindir, başarılardır.

2009

yaklaşık 1 saat sonra altı saatliğine teorik olarak dünyamıza dönecek olan yıldır.
(bkz: hoşgeldin 2009)

amsterdam

üçüncü ve en son ziyaretimden sonra artık birşeyler yazabileceğim kendisi ile ilgili, amacım amsterdam'da iyi vakit geçirmek isteyecek uuserlara tavsiyelerde bulunmak;

Öncelikle coffeshoplar, kiralık kadınlarla dolu olan redlight district'i mutlaka ziyaret ediniz ama çok fazla oralarda zaman harcamayınız, oralarda manasız bir gerginlik ve stoned halde bir sürü turistten başka bir şey yok,
Biraz daha o bölgeden uzaklaşınız, jordaan mahallesini bulunuz, orada daha az turist görmek mümkün en azından biraz da olsa hollanda'lı görmek mümkün, bu bölgede daha iyi coffeshoplar ve barlar bulunmakta. Coffeeshop önerisi; rokerji bunların bir çok şubesi var ama jordaan'daki hem en büyüğü hem de en güzelidir.
Paradiso diye bir bar vardır haftanın her gecesi çeşitli konseptlerde partiler ve konserler düzenlenmektedir. Mevkii olarak yine jordaan'dadır eski bir kilise binasıdır, muhteşem bir ortama sahiptir.
Bu şehirde mutlaka bisiklete sahip olun çok ta zor değil, kiralayabilirsiniz ama şansınıza güveniyorsanız sağda solda kilitsiz binlerce bisiklet vardır onlara bakının bulursunuz, biz 12 günde 10 tane bulduk, 600000 tane bisiklet olan bir şehirden bahsediyoruz sonuçta. Tam bir bisiklet şehridir amsterdam onun haricindeki bütün ulaşım yollarını pahalı kılmışlardır trafikteki bütün öncelikler bisikletlilere verilmiştir, bisiklet yollarına dikkat edin ansızın çarparla hiç acımazlar, bisiklet yoluna bir turist atlasa da ezsek diye beklemekteler resmen.
Şehrin daha batı bölgesinde westerpark içinde pacific parc diye bir bar vardır ki o da süperdir, vakit geçirmek için harika bir yerdir. Haftasonları çok kalabalık olmakta ve herkes mutluluk içinde dans etmektedir, ansızın kocaman arkadaş grupları içinde kendinizi dans ederken bulabilirsiniz ve bundan da keyif alırsınız.
Bir de mutlaka sehirde bisikletle boş boş geziniz mutlaka şehir sizin için sürprizler hazırlamıştır. Turistik bölgede olmayan herşey daha ucuz, daha samimi ve daha kalitelidir.

ilgili linkler: http://www.rokerij.net/ http://www.paradiso.nl/web/show http://www.pacificparc.nl/

Edit'e açık entry'dir henüz döndüm yorgunluğumu bile atamadım, sorular doğrultusunda da editlenebilir. Ama aklıma geldikçe doğaç editlere de maruz kalacak başlıktır.

ilk edit: Meyve, sebze çok lezzetsiz, çok keyifsiz, çok kimyasal...Buradaki insanlar bir çok meyvenin sebzenin ne tadını ne de şeklini orjinal haliyle biliyor, onlar fabrikasyon, tatsız, sağlıksız, renkli, düzgün şekilli birşeyler yiyorlar ama isimleri haricinde hiç bir benzer yanı bulunmuyor bu bahsettiğim şeylerin bizim meyve ve sebzelerimizler .

2012

ilk bi kaç saatinin bile tarafımca beğenileni 2011 kadar çirkin ve kaypak olmamasının umulduğu yıldır. Değişim yılı da diyenler var görücez, dünyanın bile değişime ihtiyacı olan bu günlerde iyi geleceğini de ummaktayız kendisinin. Hoşgelmiş !

bir ateist tanrıyı nasıl bulur

ateist olmayanlardan daha kolay bulacağını düşündüğüm kişidir, daha somut kanıtlar arayacaktır.