bugün

Her yaşlının ortak hayalidir. Fakat dikkatli olunmazsa ufak bir sallantıda şoförün ensesine kaynak kahve/ çayı dökebilirsiniz benim kıyısından dönmüşlüğüm var.
Şoförun ; içinde Ibrahim Tatlıses, Demet Akalın gülşen,vs pop ve arabeskten oluşan müziklerine aşırı dozda maruz kalacağınız anlamına gelir aynı zamanda.
aktif araç kullanımınız gelişecektir.sağ sol ve ön camlar sizin hakimiyetinizde.radyoya yakınsınız.ve şöför uyuduğunda bütün herkesin can güvenliği sizin elinizde.siz süper kahramansınız clark kentsiniz siz klarkent.
Kimse de dememiş ki koltuğa binmek ne demek.
(bkz: otobüse binmek)
(bkz: koltuğa oturmak)
eğer bayansanız abaza olan bazı şoförlerin aynadaki ilk hedefi olacağınız anlamına gelen durumdur.
Eger gece yolculuk yapiliyorsa uyumayi imkansiz hale getirir.
metro'nun otobüslerindeki şoförler yasak olmasına ve uyarmama rağmen direksiyon başında sigara içtiklerinden benim için işkenceye dönüşen olay, mümkün olduğunca en önlerden almamaya çalışıyorum bu yüzden.
Minik bir insan için keyifli bir yolculuk olabilir ama uzun boylu insanlar için işkencedir.
Koltuk aralığı öndeki şoför koltuğu yuzunden diğer koltuklardan daha dardır bacaklarınız sığmaz iki büklüm halde yolculuk edersiniz.
Bazen şoförün ensesine üflerseniz hafif hafif şoförün dikkati hiç dağılmaz. Hatta yolculuk bittiğinde teşekkür eder.
en sevdiğim. ön taraftaki ayı koltuğu yatırdı derdi yok, diz mesafesi geniş, gece yolu izleme zevki var.
kendilerini vip sanmalarina neden olan olay.
Ayak mesafesinin darlığı yüzünden iğrenç bir yolculuk geçirmenize sebebiyet verebilir.
Koltuğun tepesine çıkıp beklemektir. insan gibi otursanız koltuğa küfür de yemeyeceksiniz aslında.
Tooorrrpildiir şaka. Yaşlı teyzelerimiz balkon diyor evet duydum iyi değilim.
dun gece saat 9da istanbuldan mardine bindigimde yaptigimdir.tavsiye edilir butun manzaraya hakimdir.
en fazla 3. yoksa binmem, imkanı yok. o şoförün dinlediği müziklerin hazzına varmadan yol sürmez.
eğer bol virajlı yollardan geçecekseniz yanlış bir seçimdir zira korku dolu anlar sizi bekler. daracık viraj dolu yollarda korkudan uyuyamazsınız. ayrıca muavin ve şoför muhabbetine maruz kalırsınız.
60 yaşını geçtiğinin kanıtıdır.
Fakir eğlencesidir.
Aman Allah yazdıysa bozsun dedirten durum.şimdi bir teyze ile başladı benim hikayem cam kenarını şahsımdan zorla hastayım diyerek aldı kendisi.gidene kadar her türlü arabesk şarkıyı şoförle dinledik;zaten Müslüm babanın tek bir ipoda sığmayacağını ilk orda öğrendim.sonra mı efenim sonra otobüs şöforü abi uyudu bildiğin uyudu biz teyze ile konuşturmaya çalışıyoruz ama adam gitti bildiğin neyse duaya sarıldık biz de.neyse ki daha sonrasında otobüs yandı!muavin kardeşler arka tarafta küçük bir yangın çıktı no problem dediler bir sigara daha yaktılar indiler itfayeci gibi olaya müdahale ettiler ama herkes hala uyuyor yangından mal kaçırsan slowmotion modunda kaçır kimsenin ruhu duymaz.sonra başka otobüse yatay geçiş yaptık da her şey mutlu sonla bitti.(gerçektir inanmak sizden)
eğer bayansanız ve açık giyindiyseniz, oturmayın dediğim durumdur.

(bkz: dikiz aynasına bakarken kaza yapan şöför)
Bir ben mi sevmiyormusum dedigimdir. Sanki ben uyurken agzimdan salyalar akarken muavin beni izliyip dalga gecicek gibi geliyor. Bir kere bursa- istanbul yolculugunu onde gitmistim, zehir oldu. Bir daha da aman derim.
ayrıcalıktır. yolculuk resmen kısalır birde kaptan kafa dengiyse gidene kadar 1 devlet iki hükümet üç futbol klübü kurulabilir. hosteste bayansa işte ozaman gusul gerekir
Teyzelerin ilk baktığı koltuk sakıncalı mecbur yer veriyon.
Önde oturan teyzelerin horultusunu ayak kokusunu çekmek isteyenler için birebir, arka koltukları alın gençler inanın orlar o kadar dolmuyor.