bugün

nakaratından sonra "haydar hamamda değil, haydar hamamda değil, hadar hamamda deil, haydaar hamamda deeğiil" gibi anlaşılabilecek bir kısmı bulunan şarkı. güzel şarkı.
sadece ve sadece, sezen aksu'nun hoş bir şarkısı olarak hatırlamak istediğim, 'kalkıp da bir de program yaptılar' dedirtecek program ve de akabinde şarkı..
yine yeni bir yarışma.
önce şarkı söylettiler, daha sonra dans ettirdiler, sonra yetmedi buzun üstüne çıkardılar, şimdi de tekrar özlerine döndüler yine şarkı söyletiyorlar. bu sefer de düete taktılar. sürekli yarışma yapıyorlar efendim durduramıyoruz.
(bkz: yetti artık)
(bkz: allahım sana geliyorum)
bir zamanlar ünlüler ekranlardaki bbg tarzı yarışmaların kalitesizliğinden bahsederlerdi.
zaman değişti ünlüler bu tür yarışmalarda yarışmaya başladılar. seviye düştü. birbirlerine laf sokmaya başladılar. demek ki ;
yok aslında birbirimizden farkımız.
yarışmacı, sunucu ve jüri ekibini tek sıra haline sokup, çatır çutur tokatlama isteği yaratan program. anlamadığım konu, pek çok haber programı ve/veya dizi film ' gençlerin gelişmesine olumsuz örnek olması' dan dolayı ihtar alırken, bu tip programları nasıl uyarmıyorlar çok ilginç.
gereksiz bir yarışma programı. sunucusu pot üstüne pot kırar, iki kelimeyi bir araya getiremez, jürisi "ben saksı değilim" diye cinnet geçirir, polemikten polemiğe atlar, yarışmacısı kargalara rahmet okutur...öyle bir şey.
sunucu Behzat Uygur ;

" oray egin, birazdan cok merak edilen sezen aksu dosyasini acikliyacak.

inanin, reklam arasinda merak edilen bu dosyanin icerigini soran o kadar cok sms aldik ki ! "

itiraf ediyorum; dosya hakkinda sms gonderenlerden birisiyim !

gecen hafta hangi numaraya sms gonerildigini merak etmis, ogrenmistim. bu hafta kullandim sukur !

behzat yazip direkt gonDERiYORSUN !
(bkz: muhtemel zeynep tokuş potları)
ilhan şeşen & zuhal topal ikilisinin birinci bitirdiği yarışma. kendileri sponsor aracılığıyla uzakdoğu'nun bir ülkesine gönderileceklermiş.
seni düşünmek güzel şey
ümitli şey
dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
fakat artık ümit yetmiyor bana,
ben artık şarkı dinlemek değil,
şarkı söylemek istiyorum. *
buügn itibariyle yeni dönemi başlamış yarışma programı. bu sefer sunucular behzat-süheyl kardeşler değil ve jüri üyeleri arasında oray eğin yok.
daha önce neymiş ne değilmiş diye baktığım zaman geceleri uyuyamamamın sebebi olan oray eğin i görmediğim için bir an artık uyuyabileceğim diye sevinmişken bir de ne göreyim yaşar gaga diye başka bir elemanı gördüm juri koltuğunda.

buldum olum yazın izleyecek bir şey derken[manyaklaştım ben bu aralar] yine uyuyamayacağıma çok üzülüyorum. niye uyuyamıyon diyenler varsa ne bileyim ben de anlam veremiyorum. kafein etkisi mi dersiniz ne dersiniz bilemiyorum. doktora da gittim, o da aynı dertten müsdaripmiş.
an itibariyle 2 sarışın hatunun kasıp kavurduğu çoştuğu yarışma.
iki tane beyni serçe parmağımdan daha küçük olan kızın katıldığı yarışma. ümit abi ne yaptın yaw değermiydi aldığın paraya allah aşkına.
sevilen adam ümit besen in iki tane gerizekalı ötesi hayvanların yüzünden rezil olduğu yarışma. şahsen üzüldüm.
bu sezon takip etmek istediğim program, yıldız tilbe, müslüm gürses gibi şarkıcılar için. yaşar gaga yı ne zamandır görmüyorduk sezen aksu nun kanatları altından çıktı çıkalı ilk medyatik işi, ayşe özyılmazel kimdir necidir bilemedim orda ne işi var çözemedim. özdemir erdoğan orası için fazla ciddi ve elek üstüydü ama para nelere kadir. zeynep talu ise koca koca dişleri ile bizleri korkuttu.

yarışmacılar arasındaki en dikkat çekici olanlar tabi ki esra ceyda ersoy kardeşlerdi. zamanında fatih aksoy tarafından keşfedilmiş harika varlıklar. zeka halleri gerçeklikleri beni ilgilendirmiyor ancak ben şahsen esra ersoy kişisinin hastasıyım. ayrıca kendileri çok akıllı rating insanlarıdır, bakmayın siz onlar yakında o programın ası olurlar olan da ümit besen e olur.
klasik jüri dörtlüsünü barındıran yarışmadır. bir sözüm ona köşe yazarı neden jüri üyesi olur? gerçi yarışmacılarda absürt.
bugün bir ara aysun hanım kızımızın yerde bağdaş kurmuş oturur vaziyetteyken ayağa kalkması sırasında verdiği frikiğin gözden kaçmadığı yarışma.
reklamının sonunda edilem bir kelam derin düşüncelere sevketmiştir bu biçare yazar kişisini.

büyük usta haldun dormen ve aysun kayacı'nın sunumuyla.....

kurallara uygun, anlatım bozukluğu yapılmayan bir cümle ise şayet bu büyük usta haldun dormen ve büyük usta aysun kayacı demek olur ki başlı başına bozukluktur zaten.
Haldun Dormen uzerinden, tiyatroculara sitem etmek istedigim yarisma.

Ah Haldun Dormen, bu kadar buyuk adamsin, hisseli harikalari yaratmis adamsin,tiyatro kulturumuzun en onemli ikonlarindansin ki bizler icin yildiz kenter kadar onemlisin. Senin ne isin var televizyonda? Insanlarin birbirini karaladigi, karalayarak prim yaptigi yerlerden ne isin var be adam?

Mujdat Gezen. O kadar cok saygi duydugum ve kotu espri bile yapsan taptigim, hem cok aydin bir bireysin hem de cok komik filmler, cok komik tiyatro oyunlari yiginla guzel televizyon programina can vermis ayrica harika bir sanat okulunu bize kazandirmis bir isimken ne isin olur da sen gene boyle programlara cikmaya? Birak onu bu tip reklam ve paralara, halkin gozunde sevgi ve saygiya ac olanlar yapsin. Sana zaten her yonden tam not verdik. Niye bu ekstra cabayla kendini de bizi de kiriyorsun?

Melek Baykal. Ferhunde Hanimlari bize vermis, en az yukaridaki sahsiyetler kadar degerli cok dogru duzgun bir insansin. Sana yapistirmak istedikleri bu girgiriye imajindan ne olursun kurtul. Tek tip olmaktan ne olur uzaklas.Abe pembe modundan lutfen cik.

Hepinizi cok seviyorum, cok saygi duyuyorum.Ama...

Niye?
ege'yle şarkı söyleyen akıl yoksunu bir bayan vardı, o ne rezalet bir sesti yarabbim, akıllara zarar. jurisiyle, aysun kayacısıyla ne gereksiz program olmuş, olmamış..
umit besen in kocluk yaptıgı iki hanım kızımızı (bkz: esra ceyda kardesler) program sonlanıncaya kadar ya oldurecegi ya da kendisinin nirvanaya ulasıp, ermesini bekledigim program.
doğruluğuna inandığımız cümle. arada bir şarkı söylemek, insanı rahatlatabilir. ama aynı adlı yarışma programıyla anladık ki, hiç de lazım değilmiş.
ismiyle yarışmacılarının tezat oluşturduğu program.
türk televizyon tarihinin en kolpa en skik anlarının yaşandığı yarışma. geçen hafta izlediğim 15 dakikalık kısmı ile beni dehşete düşümüştü. bu hafta da boş geçmeyeyim dedim. ayşe özyılmazel isimli şahısa sorduğu abuk sorularla ne kadar itici bir imaj yarattığını hafiften çıtlatmışlar olsa gerek bu hafta biraz ilerleme gördüm kendisinde. ama izldeğim kısımda yaşar gaga ile beraber açıkça özdemir erdoğan a saldırmaları yine canımı sıktı. tahminimce özdemir erdoğan o uyduruk tv programının sonunu görmeden bırakır bu işi.