bugün

yaz tatilinde de çalışmadan maaş alan tek meslek grubuna sitemdir.
sorsan en dertlilerde öğretmenlerdir.
Şimdi gelirler o çocuklarla uğraşmak kolay mi aq derler.
Ulan bu kadar yatan başka meslek yok be.
Ne yapsınlar okula ek bina yapip amele olarak mi calişsinlar veya öğrenciler de okula gelsin yaz aylarinda onlar da ders versin.

Edit: imla.
Gençler kimse sizin öğretmen olmanızı engellemiyor. Madem bu kadar güzel gidin öğretmen olun yada kapayın çenenizi.
dedi acili ogretmen.
Kaliteli bireyler yetiştirmeye katkı sundukları sürece yatmalarında sıkıntı yoktur. Ama görünen köy rehber istemez.
Kpss'de harap olan öğretmen kardeşlerimizin hak ettiği eylemlerden birisidir fakat yaz okulları falan açılıp dersleri kötü olanlara yardım edilse daha iyi olur eğitimimiz açısından.
Ogretmen olmak sıkıya gelmekmis bazi rivayetlere göre. Sanki hicbirimiz okul okumadik da bilmiyoruz nasil bir egitim verdiklerini. Bir kac saglam ogretmenim oldu, Kitaba bakmadan etkili bir sekilde dersi anlatan, hissettiren. Onlarin disindakilerse aksam konuyu tekrar etmemizi ertesi gun de anlatmamizi istediler. Sonuc ne oldu? Dersi guzelce anlatan ogretmenimin anlattiklarini halen bilirim. Bize anlattiranlarinsa ezber yaptigimiz icin aklimda bir sey kalmadi. Meslegin hakkini vererek yapan ogretmenlere saygim sonsuz ama digerleri ogretmenligi sadece vakti gelince maasi cekebilmek icin yapiyor.
4 sene okuyup ogretmen olanlar var. Ayni seyi en basitinden hemsireler de yapiyor ama gece vardiyasi gunduz vardiyasi derken yaz kis demeden hastanedeler.
Kisacasi yazin yatiyorsunuz iste, kabul edin artik.

Edit:yatanlar eksiledi.
(bkz: kıskanç yazar beyanları)
Öğretmene çemkiren mallar araba alırken de gidip bu niye bu kadar pahalı diye satıcıya çemkiren malla aynı kişiler. Devlet yatın diyor olm adamlara siktirin gidin devlete çemkirin. *

Ama bak şunu yapmak zorunda devlet. 30 gün sike sike tatil vermek zorunda toplu olarak. Bu da 6 hafta eder. Diğer memurların var çünkü. Ama bir öğretmene yıl içinde 6 hafta tatil verirseniz o öğretmenin sınıfı bok olur. * o yüzden sikimin başı kadar aklınızla neyi nasıl eleştirdiğinizi anlamadan yorum yapınca çok komik oluyorsunuz. * hadi adamlar trolllüyor hadi bir kısmı yiyor da en komik sizsiniz amk. *
Yattığım yerden girdiğim entry ile kendini belli eden gerçektir.
Evet yatıyoruz. Napalım biz mi istedik gidin Nabi Avciya bıdı bıdı yapın. 3 ay tatilin hiçbir açıdan mantıklı olmadığı kesin çocukların adaptasyonu konularin unutulmasi vs
Deme öyle incinirler.
(bkz: Noldu len zoomdan mı attı hoca)
ben belediyelerde asfalt serim işi uygun olur diye düşünmüştüm ya da erkekler refüj yapsın, kadın öğretmenler de o refüj ortalarına çiçek falan diksinler.
Siz hiç entübeli öğretmen gördünüz mü? Ne yapsınlar ölüme mi gitsinler.
(bkz: yalnız yatmak)
Ciddi ciddi imamların hak etmediği maaşı alması. Asıl sorun budur troll gerzeği.

Senin o aldığın troll maaşı da haram paranın ta kendisi. Öğretmenler kadar taş düşsün başınıza. Okumasın çocuklar sizin gibi onursuz satılık troll mü olsun? Öğretmenler bir ulusun geleceğini inşa ederler. imamlar ne yapıyor?
Sahada çalışan işçi onlar kadar maaş almıyor. Bunun yazın güneşi, kışın soğuğu yağmur çamuru var. Napıyor imam 3,500₺ maaşı hak edecek? bunu dert ettiğin gün insana benzemeye başladın demektir.
Keşke hepiniz öğretmen olsanız da bi kurtulsak sözlük .

Edit: öğretmen değilim.
yarı yıl tatili adında hala devam eden yatıştır. kıyak iş he. evet.
O zaman öğretmen olsaydın derler adama.

Ben derdim ama, öğretmenlik yapmıyorum.
amk liselisi karnesindeki zayıfları hâla hazmedememiş.