bugün

Sn cumhurbaşkanımızın büyüklüğüdür efendim, bi daha ki sefer karışmam, affetmem diyor ona göre.
koca yürekli devletin başı olduğunu kanıtlayan bir sözdür. evet.
Bunu 2012 de yapsaydın da beni yargılatmasaydın?
davalar o kadar çoğaldı ki takip edemiyoruz.
herkesin yapabileceği bir şey değil. bu davranış, cumhurbaşkanı tayyip erdoğanı toplum nezdinde daha da değerli kılar.

--reisi cumhur makamına yakışan bir davranış. ayrıca,

--birlik beraberlik için topluma verilen bir mesaj gibidir aslında bakıldığında. hepimizin hisse alması gerekli bence. ölçüyü kaçırıp karşıt siyasi görüşlere tahammülsüzlük sergileyip de kırıp incittiğimiz laf söylediğimiz insanların hakkı vardır üzerimizde, helalleşmeli herkes.

--affetmek büyüklüğün şanındandır. özür dilemek ise ondan daha büyük bir haslettir. madem mevzu açıldı, lafla sözle yazıyla bizde hatalı davrandığımız kim varsa bütün kardeşlerimizin hepsinden özür diliyoruz. ayrıca affedilmesi gereken kim varsa hepsine de hakkımız helal olsun.

--şayet affedilmek istiyorsanız, siz de affetmelisiniz ki unutmayın hatasız kul olmaz.

--şahsın haricinde devlete ve topluma karşı işlenen suçları kimsenin affetme yetkisi yoktur. burada devreye adalet girer.
adamlıktır. meselesinin davasının kişilere indirilmicek derecede yüksek olduğunuda herkese göstermiştir.
LÜTFETTiN BE...
Ben de ben de mesleği olup onlarca yıl alakasız bir sınava girmek zorunda olup atanamayan herkesi de affediyorum zenginliği daha da artan zekat vermeyen çünkü müslüman olmayan ve ülkenin tamamında bayi sahibi olan herkesi de affediyorum bir tek fakir gurebayı affetmiyorum iliğine kadar sömürülecek olanları affetmiyorum.
zamanında "rahmetimiz gadabımızı geçti" diyerek, sahih bir hadis-i kutsi'ye göre allah'ın söylediği sözü şahsına mal etmekten çekinmeyen yandaşların ilahının büyük lütfudur.

böyle bir rahmetin indiği(!) bugün, kandil ilan edilse yeridir!

şunu (bkz: şehit babasını dava eden başbakan) bile yapabilen bir şahsın affı adam olana lazım olmaz.
esin veren söz.
ben de esinlendim.
burada birkaç nick aldığını gördüğüm bir troll dahil, bana küfredenleri - bir defaya mahsus - affettim.
hadi iyisiniz.
lütfetmiş. allah razı olsun.

gerçek affedici allah'dır.
dava açsa suç, dava açmasa suç, takılmıyoruz, habis ruhlu devşirilmiş yavşaklara kulak asmıyoruz,

itler ürüdü diye sıkıntı etmiyoruz, neyse ki azalarak bitiyorlar şerefsizler.
büyüklük göstermiş erdoğan sözü. şu adamdaki hoşgörünün onda biri bizim muhaliflerde olsa şimdiye aya salıncak kurmuş dünyalılara fıstık falan atıyorduk.

yalnız affettiği kitlenin büyük çoğunluğunda bunu anlayacak ne ahlak var ne de akıl.
şüphesiz ki reis çok bağışlayıcıdır.
edit: reis eksilenir mi töbe reis çarpar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar