bugün

entry'ler (1375)

tanrı

Kut anlayışına göre soyut desteklerin tamamıdır ve tanrı hikayeleri sevdiği için insanı yarattı.

arapların bizi sevmemesinin asıl sebebi

Bana kalsa portekizlinin italyanı sevmemesi ile aynı olan yaklaşımdır.

iblis

Ki dahil azazil adını alarak allaha secde etmiştir allaha secde etmiştir allaha secde etmiştir niye üç defa yazdıysam bilmiyorum ama insana secde etmesi istenmiş ve kabul etmemiş dünyaya insan ve musallatı gönderilmiştir ve laboratuvardayız kimse boşuna keyfim yerinde demesin sadece çocuklar oyuncaklarla oynamıyor 90 yaşındaki nine ve dede dahi hala salıncakta.

rahat

Yataktayken en optimal olan insan fonksiyonu mental olarak daha üst seviyeleri de olan motivasyonel değerler içerir sana dansta çok rahatladım gibi zamanın nasıl geçtiğini anlayamamak kadar yukarı zihinsel uyuma ve üstüne de çıkar keyifte rahatlamayı destekleyen libidoyla beraber zamanı aşmaya çalışır ve rahat kelimesi gerçekten biraz anlaşıldığı kadarıyla insanın ihtiyacıdır.

kullar affetmez

Tanrı affederdir.

sıkıntı istemiyorum

Sıkıntı yokun amerikan yaklaşımıdır polis aracı durdurur amerikan polisi bunu denetim için yapmaktadır zengin züppesi olayı artist zengin pisliği ifadesiyle çözmeyi dener hey bay policeman i dont want no trouble der ve ehliyet ruhsatı uzatır konu biraz sertlikle kapanır sıkıntı istemiyoruma sanırım bizde 5Gye geçişle yansıma yapacak bu arada kehanet değil medeniyet farkı sadece.

kral çıplak

Hikayesi özetle şudur bilen bilir kral bir gün tüm ülkesndeki en zengin en şatafatlı giysileri özenle diken terzileri çağırır ve tabiri caizse miting yapar ve der ki bana öyle bir kaftan üreteceksiniz ki hiçkimse ne kusur bulabilecek ne ağzını açıp laf edeblecek sadece beni övüp alkışlayacak falan filandır ve alkışlanır geri kalanını zaten buraya kadar okuyan tahmin eder zaten.

kuran ın evrensel olmadığı gerçeği

Sana katılıyorum kuranı kerim tamamen meta üzerine kuruludur sadece evrensel olmaması değil zamanın dahi üstündedir aynı zamanda okunuşunun dahi nameli içerik li olması ruhun dahi gıdasına ilham eder başlığın için teşekkürler kim açtıysa bir tık açıldım eyw.

hatırlamaya çalışırken beynin scandisk yapması

Sıkıyorsa olabilir ha of yine aştım tarama aşaması varsa o da ayrı kapasite neden olmasın.

özgürlük

Güneş bayrak gök çadır demektir italyaya kadar sefer yapan fatih demektir almanyaya yakın venedik kuşatması demektir kutsal emanetleri istanbula taşıyan yavuz selim demektir özgürlük ilahi aşkını ilan edebilmektir yeri gelirse de kral çıplak diyebilmektir özgürlük gökkuşağının 8.rengidir.

benlik

Benlik bir meseledir ama benlik bir mesele yoksa önemli değildir hiçkimse herkesi ilgilendirmez çok açık havuz denize dökülmez okyanuslar gezegen değiştiremez güneşe kimse değmez ve güneş hiçbir şeyle değişilmez.

kaçak

Titanic filmini de hatırlatandır.

hindistan istanbul

Giderek birbirine benzediğini fark ettiğim iki yerleşkedir istanbul tartışılmaz dünyanın da merkezi ama benzeşme durumu vehamettir.

türkiye nin kabustan uyanacağı tarih

Çok net 3 şart yazayım abd rum kesiminden çıkacak yunanistan adaları boşaltacak ve sadece turizm ve bilimsel kültürel faaliyete indirgeyecek rusya ukraynadan çıkacak ki sırada gürcistan daolmamlı son olarak ermeniler azerbaycanla sorunu ortadan kaldırmalı çok özet oldu ama net istekler bunlar bir de şey var israil de kudüsten kaybolmalı en basiti sondaki bu arada ben de güleyim dedim hoho.

abd doları

Birimini türklerden çaldıklarını düşündüğüm dolar yüroyu da geçti artık bizimkiler baya ileri görüşlüymüş onu çok net anladım yani.

kapılmak

Rüyanın en derin reminde ki telefon bangır duymaz insan o zaman aralığında Yanan bir evde itfaiye yangını söndürmeye çırpınırken iken fakirin secdede uykunun tatlılığını hissedebilmesidir.

hayata anahtar sokmak

Ankara tıp boğaziçi bilgisayar mühendisliği ne bileyim oxford doktorası yapan insanların zihin atlasıdır aslında kafa yolunu kurmuş bilyeler kilitte doğru mesafeyi hesaplamıştır iş zamanın işlemesidir böyle insanlar en argo tabiri caizse tanım olarak hayata anahtar sokmuştur ve kapı kilidi garantidedir kapıyı aç ve yaşa dileğince.

5000 ingilizce kelime bilen türk

5001. Kelime hangisi bilmediğin dostum can i ask.

hayat

Güzel sahneler için insana emanet tek fırsattır.

hayat

Hayat bir şaka ya da muamma ama herkes biraz rüyada.