bugün

(bkz: bir ki uc yetmez dort bes alti olsun)
(bkz: durmak yok)
rte nin mesir macunu destekli kampanyasıdır.
yaklaşık 10 yıl sonra Türkiye'deki kürt sayısı türk sayısını geçeceğinden ötürü acaip manıtlı bi öneridir.sayın rte bunu düşünerek söylemiştir diyemem ama bakabilceksen yap kardeşim memlekete hayırlı evlat yetiştir...
asgari ücretin 450 ytl olduğu bu ülkede 3 çocuk yapan ve en b.ktan bir eve 250 ytl veren 5 kişilik bir aile'ye yapılabilecek en güzel önermedir. bu önermeyi yapanı kutlamak ve birer kopyasını imal etmek gerekir.
yapmıyorsanız gelip biz yapacağız denilmesinden korktuğum devlet fermanı...
çok yakında (bkz: pozisyon out!) uyarısı gelebilir.
-üç çocuk yapın
-abi..
-üç çocuk...
-abi kendine gel.
-üç..
-yenge abi gidiyo.
-haöaaaaa!!!
-anam gitti bey gitti.
erdoğan'ın ısrarla tekrarladığı söz. ilginç olan adamın niyetini kimsenin anlamaması. yahu bu adam salak mı, bilmiyor mu ülkenin demografik yapısını? bugünkü verilere göre kürt nüfus oranı en geç 2050' de yarıyı aşacak. adam açık açık bunu söyleyemeyeceğine göre: 'kökümüzü kurutmak istiyorlar, üç çocuk yapın' diyor
recep sen mendil satiyorsun, tayyip sen ayakkabi boyayacaksin, erdogan sen de su satacaksin. hadi bakalim!..*
"üç ayrı kadından mı yapılmalı başbakanım?" sorusunu akıllara takan çağrıdır. bu konuda acil bir açıklama beklemekteyiz!
"karınız yoksa üç posta atın." diye devam edebilecek olmasına rağmen etmemiş laf.

telif hakkı: espriyi brunglace'den çalmış olabilirim.
(bkz: en az 3 posta yapın)

mevta arkadaşımızın da değindiği üzere, en az üç çocuk yapın zihniyetine bir dil çıkarma hatta naniktir bu cümle. sözlük iletimdir ayrıca.

geçenlerde kızlarla cover yaparken aklıma geldi.
(bkz: cover yapmak)
(bkz: şarkıları sapık sapık coverlamak)
(bkz: tövbe tövbe)
(bkz: yaptım biliyorum)
tayyip erdoğan'ın yönettiği milleti tanımadığının delaleti, talihsiz söz. neden? zira türk erkeği, "karı"yı verimli kullanma ihtiyacından mütevellit gecede zaten minimum 3 kere seks yapıyor. e kardeşim prezervatifin bi kutusu kaç para? 18 ytl. içinde kaç tane var? 12 tane. yani 4 günde bi kutu tüketen insanlarız. vur aylığa? 144 ytl. peki halkımızın refah düzeyi nasıl? çalışan kesimin büyük çoğunluğu asgari ücrete talim. yani? taş çatlasa 450 ytl. e adam bunun 144 ytl'sini şapka bütçesi olarak ayıramaz ki. istese de yapamaz bunu..

peki, prezervatiften geçtik. zaten tuğba ekinci'nin grammy heyetini bile şaşkına çeviren olağanüstü eserinden sonra zengin kesim de bıraktı bu mereti kullanmayı ya, neyse. arkadaş, ileri korunma yöntemleri deniyoruz diyelim. böyle hatun üzerinde parande atmalar, geri çekilmeler, dışarı boşalmalar falan. bu eylemlerin tamamında başarılı olma şansımız nedir ki?

yani işin özü şu; zaten ortalama bi türk ailesinin 8-10 çocuk yapması işten bile değil. allah 4 avrat alanlara yardım etsim, ne deyim.

(bkz: öyle g)
(bkz: üçün beşin hesabını yapmak) *
gerçek dışı olabilecek duyumlara göre, başbakanın kürt nüfusu ile eşit sayıya gelme hatta geçme isteği(imiş).
http://siniroldum.com/say...od=sinirsel&sid=16562.
rtenin artık alıştığımız zırvalarından biri. bu adamı dinleyip , aile planlamasını hiçe sayan zihniyet zaten akp yandaşı olacak , tayyip de oylarını katlayacak...

(bkz: peki)
(bkz: tamam)
(bkz: yaparım)
(bkz: oduncu)
başbakanın kurduğu cümle. bu arada unutmamak gerekir ki her üniversite bitiren iş bulacak diye bir kaide yok.

çocuk yapma lafına en çok uyan adam için:
(bkz: h üzmez)
sanırım bir yirmi yirmi beş gitmesi lazım * diye telefon edecek remzi gür gibi amcaları olduktan sonra neden olmasın dedirten önerme?
bir allahin kulu cikip "sanane yarraaam" demedi ya ben ona yanarim.

ulan herkes evlenecegi gun nasil evet diyecegim diye hayal kurarken ben bana biri boyle bir sey desin de su lafi yapistirsam diye dusunuyordum. gel gor ki soran da olmadi, kafasina lafi yiyen de.

allah misin ulan allahsiz kitapsiz deyiverin gari.
(bkz: tayyip erdoğan olmasa biz de olmazdık)
bu başlığın amacı şimdi daha iyi anlaşılıyor.*
(bkz: kısmetse olur)
genelde aileler dört kişiden oluşan çekirdek aile biçimindedir. anne, baba ve iki çocuktan oluşur. anne baba öldüğünde geriye bıraktıkları iki çocuk anne babalarının yerine geçmiş olur ve nüfusun büyümesine katkı sağlamamış olurlar. eğer ki üç çocuk yapılmış olsa idi nüfusumuzda bir kişilik artış olacaktı. bu yüzdendir recep amcamızın illede üç demesi. artık doğru mudur yanlış mıdır orası tartışılır.
nasıl bir emirdir bu ya? artık uçkurumuza da el attı devlet, hey gidi hey.