bugün

gereksiz bir moda. özenti gençliğin son ürünüdür efendim bu. kuyumcuları sevindirir.*
tasmadan hallice bir moda akımına kapilmis ezik buzuk disi insani.
muhtemelen kolyede yazan gerçek ismi değildir. kendisini ve çevresini alıştırmak için yapılan kendini revize eylemidir bir nebze.
isminin "şeyime" olması halinde hala o kolyeyi takmak isteyip istemeyeceği merak konusu kız.
tanışılıp muhabbete girilmesi diğerlerine göre daha kolay olan kızdır.
yaka kartı taksa bile o kolyeye bakıldığı kadar yaka kartına bakılmaz efendim.
kız değil tarihi eserdir.
kolyesine mi, gögüs dekoltesine mi bakildigi belli olmayan kizdir.
kolyedeki ismi okuyup, tanımadığınız halde yanına gidip "aaa x naber ya, nasılsın? görüşmüyoruz ne zamandır?" diye sorarak, kendisini afallatabileceğiniz kız.
(bkz: leyla beni nasıl hatırlamazsın)
tasmasıdır heralde .. merhaba ben şuyum ben buyum demeye gerek kalmadan tasmadan görürsün kim olduğunu .. bence akıllı işi değildir ..
yıllar önce pirinç tanesine isim yazıp, fildişine benzer camın içine konarak yapılan kolye bunun atasıdır.
ihtimaller dahilinde de olsa şöyle bir diyaloga sebebiyet verecek kızdır.

- merhaba, sizin adınız fatma değil mi?
- aaa, evet nerden bildiniz?
- hiççç salladım tuttu. neyse hadi görüşürüz. bye
- ...
"bakın ben adım bu" demek isteyen kızdır.
(bkz: bizim oralarda iyi gözle bakmazlar)
yoldan geçen eleman hayatında ilk kez gördüğü kolyesinde selin yazan kıza seslenir:
-seliiiinnn seliin
-efendim
-ya naber? tanıdın mı beni?
-sağolun ama siz kimsiniz? tanıyamadım.
-kızım nasıl tanımazsın, bak hakketen çok üzüldüm şimdi, ben senin yan sıranda oturuyordum ilkokulda, sıra komşusuyduk. hala hatırlamadın mı?
-aaa, dur hatılıyorum gibi. hatta öğretmenimizin adı da cevher'di.
-evet ya, ellerinden öpülesi kadındı. canım cevher hocam. gelsene bir kahve içelim. eski günleri konuşalım.
-...
-... *
(bkz: #3518949) nolu entry de de görüldüğü üzere çoğu selindir bu kızların. hemen çağrışım yapar. ikincisi için:

(bkz: tuğçe)
sinir eden durumdur.. hayır cok rahatta okunmuyo o isimler okuycam diye ugrasırken insan, kızın göğüslerine bakıyomuş gibi oluyo.. olmuyo mu oluyo.. kızın ters bakıslarıyla bi anda sapık hissedebiliyo insan.. *
ismini bile söylemeyecek derecede yorgun üşengeç kişilik
_hii! my name is gözde .and you?
_fock youuuuu...
_hadi yaaa...really?
_yazıyo yaaaaa diye ağzını yayan bi kız tipi olabilir:9 yan taraftaki bi gülücük olcak tı ama 9 oldu shift bozuk:9
ismini deşifre eden kızdır.
tasmayı anımsatan bu kolyelere anlam verememek ile birlikte takan kızlarda ayriyetten mal mısın ak. denilesi kızlardır.
kendini motorlu taşıtlar mevzuatına tabi zanneden kızdır. 7 metre öteden parlayan sapsarı 'necla' kolyesinin kendine nasıl bir hava katmış olduğuna inanması konusunda kafamı karıştırmaktadır.
-meraba cansu tanışalım mı?
+ismimi nerden biliyosuuan?!
-neyse kalsın tamam...
(bkz: dostum kolye demişsin ama bu tasma)
elinde imkanı olsa soyadını da yazdıracak olan kızdır. bu hamlesi ile kendisini facebook'ta arattırma şansına sahip olacaktır.
facebook ve benzeri sitelerde, milyonlarca kişinin, milyonlarca kişi tarafından adı, soyadı, hayran oldukları, arkadaşları bilindiği için, kendisi hakkında pek az bilgi vermiş kızdır.