bugün

entry'ler (135)

ali ağaoğlu

tarih hayal edenleri değil, hala hayal kurmaya devam edenleri yazar..

http://www.haberturk.com/...atih-ormani-tahsisi-iptal

binilen her otobüste en az bir güzel olması

50 kişilik bir otobüste bayanların sayısını doğal olarak yüzde elli yani 25 olarak kabul edersek normal karşılanacak bişi.. 25 kadının birden ayşen gruda olması mümkün değildir neticede..muhakkak vardır 25 kişi arasında birkaç dilber..

kadıköy pendik minibüsleri

üstünde genellikle "pendiğe" diye yazar.ayrıca kadıköy belediyesi önündeki durakta görevli değnekçi amca sarılasıdır.elinde sigara maltepe kartal bostancı boooaraba diye bağırır durur.

sözlükçülerin last fm sayfaları

http://www.lastfm.com.tr/user/apel_612

cem garipoğlu nun yakalanması

yakalanmamış avukatı tarafından polise teslim edilmiştir. ama nedense haberlere baktığımızda herkes bu başarıdan ötürü birbirini tebrik etmektedir. *

netten abd de yaşama ve çalışma hakkı kazanmak

(bkz: congratulation you are the 999 999th visitor)

müsait yer bulamayan şoför

her nedense yolcu binecekse hemen duruveren ama yolcu inmek istediğinde kafasına göre durup insana 150 / 200 metre takan şofördür. zaten taktığı o mesafe süresince küfür yiyen yurdum insanıdır aynı zamanda

kürt sorununda abdullah öcalan ı muhatap almamak

olması gerekendir. nitekim kendisi malum soruna hukuki yollardan değil de şiddet kullarak çözüm önermiştir. bunun bedeli de binlerce (türk veya kürt) vatandaşın ölümüne neden olmuştur. bu yüzden bir zamanlar elinde silah oraya buraya saldıran yakalanınca da yapacak bir şeyi olmadan masum ayaklarına yatıp hukuki yollardan çözüm aramaya çalışan bir kişinin muhatap alınmaması gayet normaldir. çünkü o farkında olsa da olmasa da bir suçludur. ha şimdi ben böyle dedim diye faşo mu oldum? ya da türkleri kürtlerden üstün mü tutmuş oldum? hayır. sadece hukukun üstünlüğünü savunan birisi olarak 30.000 bin insanın ölümünden sorumlu tutulan bir kişinin muhatap alınmasının ne kadar yanlış oldugunu söylemek istedim.

has turizm

gece gece muavin ile kaptan arasındaki arapça diyalogları dinlemek zorunda kalacağınız firmadır.

macit gökberk

yıllardır her ortalama bir entelektüelin evinde barındırdığı remzi den çıkma felsefe tarihi nin yazarıdır. kitap o kadar saf bir türkçe ile yazılmıştır ki hem felsefeyi sevdirir hem öğretir. zaten başka adam akıllı bir felsefe tarihi de yazılmamıştır türkiye de.

vakit türkiye nin en iyi gazetesidir

konu saçmalama olunca en iyi olduğu su götürmeyen bir gerçektir.

serviste günaydın demek

sabah saatlerinde insanlara şu an yolda ve işe gitmekte olduklarını hatırlatan eylemdir. ancak insanlar evlerine dönerken daha mutlu olsalar gerek akşam iş dönüşünde "iyi akşamlar" sözcüğü daha bir içten, daha bir mutlu söylenir.

tayyip erdoğan günümüzün pisagor udur

pisagor : a2 =b2+c2

tayyip : ampul = siyaset + din

tayyip erdoğan günümüzün pisagor udur

pisagor un kuru fasulye yememek, dört köşeli oturaklara oturmamak gibi garip kuralları olan bir tarikatın kurucusu olduğu düşünüldüğünde gerçekten hak verilebilecek bir benzetmedir.

annem kürt ama babam türk

21. yüzyılda insanların hala doğuştan gelen ve kendi ellerinde olmayan statülerini ne kadar ciddiye aldığının kanıtıdır. söyleten ne kadar kafatasçılık yapıyorsa söyleyen de bu zihniyetin bir parçası olmuştur elinde olmadan. kabullenmiştir artık işlerin bu sahip olduğun, değiştiremediğin farklılıklarla yürüdüğünü..

takı merasimi

her ne kadar bir gelenek gibi görünse de sanırım ne kadar görgüsüz olduğumuzun güzel bir örneğidir ve düğünlerin eğlenceden ziyade nasıl bir ticari metaya dönüştüğünün kanıtıdır.

bilgisayarınızdan kaldırdığınız da otomatik olarak kendi sitesini açan ve şu ilginç yazıyı size sunan komik programdır;

"gittiğinizi gördüğümüz için gerçekten üzgünüz.sorunlarınız olduysa, size yardım etmek için buradayız."

ve hemen aşağıda;

"sizi aramızda tekrar görmekten mutluluk duyarız;hemen skype yükleyin."

ölmeden önce söylenen son sözler

(bkz: rüzgar gibi geçti)

her cümlesinin sonuna küfür ekleyen insan

bir alışkanlıktır a.q.

327 nci dönem yedek subay sınavı

325. kısa dönemlerin çıkış biletleri olan zatların sınavıdır. nisan 12 de bot bağlayacaklar ve ondan bir ay sonra 325. kısa dönemlerin yerine geleceklerdir.

(bkz: ben)
(bkz: dört gözle beklemek)