bugün

öss'de istediği bölüme ama istemediği üniversiteye yerleşen öğrencilerin hayalini kurduğu olaydır bu. kolay sanılır; lakin üniversitedeki ilk yılınız olduğundan, ben özgürüm lan artık triplerine girdiğinizden, bir bakmışsınız siz kitabın sayfasını çevirene kadar sene sonu gelmiş. e artık seneye duaları eşliğinde yaz tatili için evinizin yolunu tutmuşsunuzdur.*
söz konusu üniversitesiye göre değişse de ulaşılması çok da zor olmayan bir durum.
(bkz: çalışan yapar)
özel üniversitedeki malların burs alabilme umuduyla yırtındıkları hedeftir ama 2.8 seviyesinde tıkanırlar genelde. en azından bilkentte durum buydu.
elektrik mühendisliğinde? 3.5 ortalama?

hayallerle yaşıyor bazı *.
"çok çalışmam gerekiyo anne çok" sözünü anımsatan gerçekleşmesi zor bir olay.
zekayla uzaktan yakından alakası olmayan, bölüme, üniversiteye göre zorluk derecesi değişen durumdur. Ayrıca TEV'in üstün başarı bursu gibi pek çok burs için de maalesef aranan şarttır.
kişisel bir görüş, çalışacağın ilk yere etkisi olsa da ondan sonraki yerlerde unutulacak etikettir.
(bkz: üj bej)
-üçün beşin hesabına bakma be hocam zaten önemli olan ruh güzelliğidir değil mi.
+haklısın evlat.
**
ileride 3.5 atmamak için baştan işi çook sıkı tutmuş bünyenin eylemidir.
(bkz: her baba yiğidin harcı değildir)
(bkz: aç gözlülüğün bu kadarı)
bize 2 00 yeter benim ortalamanın fazlası sizin olsun derdim ama 0.72'nin üstü ne lan.
girilen sınav sayısı: 13
kalan sınav sayısı : 9
işte gerçek öğrenci...
diplomamda yazan numara veya not her neyse işte.
(bkz: rüyalarımın gadını)
sistem kölelerine az biledir.
çalışmak dışında pek bir aktivitesi olmayan bireyin kolaylıkla yapacağı ortalamadır.
üniversitede üç buçuk ortalama yapılmaz, final dönemlerinde üç buçuk atılır.
havalı ortalamadır kendileri. bölüme göre değişiyor tabii ki.
öğrencilerin hayallerini süsleyen ortalamadır. kimisi için sadece hayallerde kalırken kimisi gerçekten bu ortalamaya sahip olur.
(bkz: çalışan kazanır)
üstünü yapmış bir fert olarak diyebileceğim odur ki, diplomanın arkasında ''yüksek onur derecesi'' dışında başka bir boka yaramamaktadır. kimi eleman sitelerinde sorarlar, işte ''mezun olduğunuz okul, not ortalaması'' filan da, bakan var mı muamma !
bir de bunlarn 4 ortalama yapanları vardır ki, kafasını kırasınız gelir.
not: 2 bulamıyom la ben.
zamanında çalışınca olmayacak tek şey 4.5.
Uniye gitmeden önce hayal edilendir.

Sonra amaç sınıfı geçmeye döner.
3,40 yaptik bi s.ke yaramadi. ilk donem 3,50 idi tabi ikinci donem girdi.
3 5 ilişki bile yaşamamış olmaktır.