bugün

artistlik ve vandallıkta komünistler ülkücülerden birkaç adım öndedir. bkz. yılmaz güney.. ülkücüler artistlik yapmaz, her iki tarafında eziklerden oluşan bir hayran kitlesi vardır.
komünist döver.
ülkücü idama gülerek giderken, öteki neredeyse kurban olim abi ne devrimi kuzenim yazmış diyecek.

görsel
komünistin vatanı yok demişler. nazım hikmetin dediği gibi; komünistin vatanı yer yüzü, milleti insan ırkıdır.

karşılaştırmaya gelirsek; iki tarafta da içi boş insanlar vardır. özellikle son senelerde internetin de yaygınlaşmasıyla ateist takılmayı havalı sanan, che tişörtüyle burger kinge giren çakma komünist bir nesil çoğalmıştır. bu nesil genellikle büyük şehirlerde karı kız düşürme hayaliyle yanıp tutuşur. aynı şekilde doğuda sol altında kürt faşistliği yapan bir güruh da vardır. halbuki komünizm din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkes içindir. ha bir de gariptir ki bu güruhu amerika destekler. çakma ülkücüleriyse ideolojilerinin anlamlarını bile bilmeyen, ağır abi takılmaya çalışan, yine ilk bahsettiğim solcu grup tipi gibi kız düşürme amacı güden liseli güruh oluşturur.

bana kalırsa ülkücülük vatan seviciliği değildir. vatanı sen osun, sen busun diyerek kutuplaştırmanın vatana ne gibi bir yararı olabilir ki? faşizme kafa tutup amerikanın orta doğuda uyguladığı ırk/din düşmanlığı politikasına katılmak mantıksızdır. ha türkiyeyi seversin (ki solcular da sever.) o ayrı ancak "en yüce ırk türk ırkı." yada "en yüce din islam." demek mantıksızdır. bu insanın kibrinden, içinde bulunduğu şeyi büyük görme isteğinden ibarettir.

komünizm ise hayalciliktir bence. bakın kötüdür demiyorum, çok iyi bir şeydir ancak çok da zordur. sosyalist devletlerde piyasa rekabeti olmadığı için sanayi gelişiminin gerisinde kalırlar genellikle. yine sosyalist devletler devletçi olduğundan devlet yapısı çok önemlidir. üsttekiler bu kadar yetkiyi kendi çıkarlarına da kullanabilirler. (ki bunun örnekleri görüldü.) sosyalist devletler sosyal eşitliği bozmamak için özgürlükleri kısıtlarlar. peki bir insan özgür olmadan mutlu olabilir mi? (tabii komünizmde ayrı devletler yok ancak komünizm için önce sosyalizm lazım olduğu için böyle değerlendirmek lazım.) ha sol deseniz ayrı bir şey, sol sadece komünizmden ibaret değil ancak komünist deyince bu çağrışıyor benim kafamda. gerçi türkiyede daha çok ekonomik sistem değil de insanların eşitliği ön plana çıkar komünist kesimde. buna da karşı olmak imkansızdır zaten. insanlar ancak ırk, din, dil ayrımı olmadan aynı bayrak için çalışırsa o ülke ileriye gider.

iki görüşe de sahip olmamama rağmen komünizm diyorum ben.
Bir seçim yap denirse ülkücü alır(çinli,koreli döven değil onlar zaten ülkücü değil)

Görüşüme daha yakın.
ikisi ni topla yine de bir milli görüşçü etmez.
ikiside aynı bokun lacivertidir. ikisi arasındaki ince çizgide durmak herkes için en iyisi. Ucu boklu iki değneğin versusudur.

Edit: ideoloji karmaşası yaşayan ergenler rahatsız.
ikisini üst üste koy, bir ak partili cengaver etmez dediğim versus.
görsel

filo köpeklerini sahneden alalım lütfen ?
şimdi olmuyor öyle cakadan şeref falan satmak !

vatanda amerikan emperyalizmini savunan ve kendi halkına karşı tetikçiligini yapan özel harp daire çocuklari şereften bahsedince pek bir komik durdu *

sizin şerefiniz o gün bitti zaten.
ikisi de kendi içersin de çelişen ideolojiye sahiptir.
birisi sorgulamaz, birisi yarım yamalak da olsa sorgular. hangisi hangisi onu da sizin takdirinize bırakıyorum.

not: ikisi de değilim.
fani dünyada eğlence dolu meşgaliyettir. zaman geçmiyor.
Ünlü bir komünist aktivistin söylediği gibi. "Komünistin vatanı yoktur."
Ülkücü bir yazarın söylediği gibi "türk". Belki başka türklükle alakalı övecek bi kelime bulamadı adam bilmiyorum.

işin özü iki görüşte embesil işidir. Okumuş embesil komünist okumamış embesil ülkücü olur. Olay bu. ilkokul çocuğu falansa da zaten kemalist oluyor. Akıl hep aynı boyutta.
1970 lerde türkiyede 6000 kişinin öldürülmesine, neden olan versus.

12 eylül ile bu versus asker tarafından bitirildi.

1991 de komunizmin iflası nedeniyle günümüz için hiçbir anlamı kalmamıştır.
CHP' liyim ama ülkücüleri tutarım. Bizim kommünistler bir garip olmuş ( Gerçi CHP kommünisttir diyeni anlamam. Biz basbayağı Atatürkçüyüz kardeşim ) Rus kommünisti seve seve milliyetçidir, bizimkine Türk dedin mi yerinden hoplar sanki ana avrat sövmüşsün. Şu ana dek bir tek Türklüğüyle gurur duyan kommünist görmedim.
(bkz: yiğit vs it)
(bkz: adam vs madam)
yaa ne kadar bilimsel yaklaşan arkadaşlarımız var ne muhteşem bir sözlük burası yaaaaaa dedirten versustur... bak bak yüzyılın tespiti geliyor hazır ol ve oku ! http://www.uludagsozluk.com/e/28248349/
Ülkücünün rahatlıkla alacağı versus.

Komünist ne lan ülkücünün yanında.*
ikiside kafatasçı zihniyete sahiptir.al birini vur ötekine.12 eylul darbesi bunların bu saçma sapan kavgaları yüzünden olmustur.
(bkz: kominist nedir kompiter)
türkiye cumhuriyeti devletinde türkçü-ülkücü olmak stalingardın salak ideolojisi komunizmin eline verir efendim.
edit başlık başa kaldı
iki farklı siyasi görüşe sahip kitlenin karşılaştırması.

aynı kişide de toplanabilir bu özellikler; görsel *
Ülkücü davasına sahip çıkar,

Komünist dün anti emperyalist takılırken bugün biji serok obama diyebilecek kadar geniştir.
işte fark. kararını siz verin.

Ülkücü ile Komunistin farkı, izle ve öğren !: http://youtu.be/00rQlzoANaI
birbirlerine 10 metreden fazla yaklaşmadıkça sorun olmaz aksi takdirde ülkücü bozkurtları komünistte yoldaşlarını çağırıp meydanı kan gölüne çevirebilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar