bugün

yararı yoktur zararı vardır . nerde bir katliam , suikast ve faili meçhul varsa hep bunların başının altından çıkıyor . devlet ülkü ocaklarına neden müdahale etmiyor anlamış değilim .

edit: ülkücüler rahatsız.
Liseli genc tayfalarin genelde okullarda racon kesmek amaciyla girmesi de bi baska kotu yani. O kadar dernekler var ben bi ulku ocagindaki cocuklari racok keserken gorurum. Bence de kaldirilmali.
türk-islam adına verdikleri mücadeledir ülkeyi ayakta tutan. chp yandaşları gibi dinden uzak, akp yandaşları gibi ikili oynamayan bir siyasi partinin mensuplarıdır.
tabi bunu siyaseti gaflar üzerinden geyik yapan birilerine anlatmak veya onların anlamasını beklemek ne kadar doğru tartışılır.
cehaletin sistematikleştiği kurumlardır. küfür ve kavga bu ocakların en büyük özelliklerindendir.
mankafalarin bulusma noktasidir. nerden bakarsan bak zarardir.
Zarar yada yarar bu noktada goreceli durumdadir. senin zarar dedigin bana yarar olarak gorunebiliyor yada tam tersi.bence burada akilsiz olan adamlar vardir onlar kullanilirlar digerleri saltanatini suruyor gibi geliyor bana.
çoluk çocuğu kavgaya özendirmesi zarardır. evet.
devrimcilerin döktüğü kandan daha fazlasını dökmemişlerdir, eminim.
Oytun lütfen.
Uyuşturucu tüketimi azalır düşünen insan sayısı artar ve hükümet devrilebilir.
Gereksiz, boş beleş, amsalak insanların verdiği zarardan daha azdır.
çok çay ve sigara tüketimi, nikotin.
nobel ödülü getirmektir:

(bkz: aziz sancar ın ülkücü olması/#29734464)

daha nasıl zarar(!) verebiliriz acaba hiç bilmiyorum*.
Aziz hoca ülkü ocaklarında aldığı eğitimle nobel aldı çünkü(!)
Neyse...
Etnik aidiyetin bireye faydası olacağını şahsen düşünmüyorum. Aidiyet global olmalı. Hizmet toplumun bir kesimine değil, insanlığa yapılırsa motivasyon artar.
Milliyetçilikle kalırsa bu , diğerlerinden üstün olma çabasından gayrısı olmaz.
Ülkü ocaklarının en büyük zararı, etnik ötekileştirmeyi pohpohlamasıdır ki, bunun ne kadar tehlikeli olabileceğini tarih okuyan herkes görebilir.
Rahmetli türkeş zamanındaki "türk kürt kardeş, ayrım yapan kalleş" şiarından, "en iyi kürt ölü kürt"e evrilen ülkü ocaklari malesef insanlığa zarar vermektedir. Ermeni ve rumlara bakışları zaten ortada.
Irk, din, mezhep ayrımcılığını körükleyen ve toplumu kutuplaştırmak dışında hiç bir halta yaramayan, bu ve benzeri oluşumlar kapatılmalidir.
yanlış kişi dövmeleri.
ne diyor bu şakir?