bugün

E ama patates, makarna demeye geldim.
ilk entryden bu ikisi yazılmış, olmadı böyle. *
Portakallı ördek, pazı yatağında zencefılli kuzu incik ve krem brule başı çeker.

Her hafta en az üç gün bunlar pişer.
Hem uygun, hem leziz hem de pratik yemeklerdir.

Öğrencilik güzel şey be yaa!
Benim gibi yemek yapmayı bilmiyorsanız olan her şeyi karıştırmaktır.

(bkz: ekmek arası üzüm ketçap mayonez)
makarna, patates, yumurta, tavuk, bakliyat ve pilavdır. öğrencinin yediği en lüks yemek etli kuru fasulyedir(kurban etiyle yapılmış). mantar sote yapması kolay olduğu için son dönemlerde popüler hale gelmeye başlamıştır.
spagetti bolonez, kremalı mantarlı penne, ıspanaklı pesto soslu spagetti, güveç, tavuk fajita, brokoli, mercimek köftesi...
Öğrenci evindeyken tam tavuk alıp parçalardık, suyundan kemiğine kadar her şeyi değerlendirirdik.Genelde makarnadan çok pilav tavukla besleniyorduk biz.Kahvaltıda da 2 şer 3 er haşlanmış yumurta yiyorduk ki tok tutsun.
Sade makarna yapabilmek yıkık öğrenci işi, ben evimde demiglas soslu steaktan çökertme kebabına kadar hepsini yapıyordum.
Efendim naçizane herkesinde bildiği yaptığı meşhur basit ve severek yenen patates kızartma üstüne makarna üstüne yoğurt.

o çok kişiyle yediğimiz yemekler daha mı güzeldi yoksa muhabbette o yemekler daha mı güzel geliyordu kimbilir.
ketçaplı makarna.
mayonezli makarna.
ketçap ve mayonezli makarna.
salçalı makarna.
Makarna ve yumurta hammaddesidir.
salçalı makarna

sade makarna

soslu makarna

az pişmiş makarna

çok pişmiş makarna.
(bkz: makarna).
hazır barbunyaları tavada 1-2 dakika ısıtırsanız efsane şekilde doyarsınız. tabi yarım ekmekle birlikte gömmeniz gerekir.
-Makarna
-mantı
-bulgur pilavı
-fırında baharatlı patates
-fırında tavuk
-köfte
-kavurma
-taze fasulye
Vs.
Malzemeye bağlı olarak güzel yemekler yapılabilir. Salçanın yanına ne koyarsan koy yemek oluyor.

O konserve yiyecekleri en son askerde dağda intikal eğitiminde yedim ve tövbe ettim.

Sorumluluklarınızı bilirseniz aç kalmazsınız.
biz üniversite son 6 ayında level atlayıp balık yemeye başlamıştık. aldık 2 tane ucuz olta çaparileri taktık öğrenci evinde haftanın 3 günü istavrit yiyorduk. alın bir olta balık tutun gençler.
Sosisli yumurta, peynir, zeytin, patates kızartması, ülker çokokrem, çay.
Türk mutfağından incilerle doluydu benim öğrenci evim. Hamaratlıydım.

"her yönden kendini geliştireceksin" mottosundan hareketle yemek yapma işinde seviye atladım.

O yüzden sırf yemek yapmada iyiydim diye yakınlık kuran arkadaşlarım türedi. Normalde not için yanaşan tipler bana hem not hem de yemek için yanaşırlardı. Swh.
kahvaltı: menemen, gevrek, sucuklu yumurta (bim'de satılan dilimli sucuk)

öğle yemeği: yok

akşam yemeği: menemen, gevrek, sucuklu yumurta, konserve barbunya.

not: bunların hepsi değil, bunlardan herhangi biri. ben 1 hafta boyunca kahvaltılarda ve akşam yemeklerinde sadece sucuklu yumurta yediğimi bilirim. iyi doyuruyor. parayı dürüme yatırmayın ay sonunu getiremezsiniz. zaten ay sonunu getiremediğim için 1 hafta boyunca sadece sucuklu yumurta yemiştim.
Maksimum üç parça bulaşık çıkarmak üzere ayarlanmış tarifler.

Çok içmeli aralıksız haftaların sonunda enginar kalbi misal. Sanki çok sağlıklı besleniyormuş gibi iki ayda iki gün karaciğerin derdine düşülür.
erkek öğrenci evinde makarna ve patatesle yaşanır. kız öğrenci evinde alternatifler daha fazladır.
erkek öğrenci evinde makarna ve patatesle yaşanır. kız öğrenci evinde alternatifler daha fazladır.
Bu gözler neler gördü be...ketılda kuru fasülye yapan mı dersin, kafası güzel gelip balık fanusunda işkembe çorbası yapan mı dersin (balığı da kenefe atmıştı mal) ton balığını tavada pişiren mi dersin. Hey yavrum hey.
Makarna
Yumurta
Menemen
Ailenin memleketten gönderdiği erzaklar doğrultusunda yapılan yemekler
Dışarıdan söylenen fast food yiyecekleri.
yumurta
tost
hazır çorba
makarna
pilav
tavuk haşlama
patates kızartması.
Üniversiteyi aile evinde okudum neyseki.
Arada arkadaşlarımıza gidiyorduk hazır çorba,makarna,yumurta revaçta olan yiyeceklerdi.