bugün

bedenen sağlam, zihnen sakat olanlardır...

http://www.8sutun.com/Sağ...sıra-gelmiyor_117629.html
çalışanını bulurlarsa kullanırlar tabi şu anda istanbulda( diğer illeri bilemiyorum) hiç bir metroda üst geçitte yada diğer yerlerde hiç bir özürlü asansörünün çalıştığını göremedim doğrusu.
birgün onları acayip deşifre edicem. sonra karşılarına geçip dicem ki.. "bre andavallar. bu asansör sizin için mi? siktirip gidin hadi! " evet, bunu söylediğim gün bana lotodan , milli piyangodan vs ikramiye çıkmış olması lazım.ülkeden topuklamam için hani... yoksa zor. zira engelliler için tahsis edilmiş bir asansöre binme gafletinde bulunan insanlarla bu tarz bi münakaşaya girmem. göt yok o kadar bende. anamı bellerler valla..
asansörü halkına lüx gören ve sadece özürlülerin kullanabileceği bir olanak addeden kamu otoritesiyle fikir birlikteliği göstermeyen, yorgun bir iş akşamı eve dönerken onlarca basamağı çıkmayı göze alamayan veyahut sevgilisiyle elele yürürken ve içinde hep bir gelecek kaygısı güderken zihnini basamaklarla bulandırmak istemeyen sağlıklı bireydir.
az evvel haberlerde izlediğim, hayretler içerisinde kaldığım hadisedir.

yahu adama sorasım geldi "anandan asansörle mi çıktın" diye. neyse ki televizyonda olması kendisi için inanılmaz bir şanstı.
sağlam bir birey günde 50-100 basamak çıkmakla eksilmez bilakis sağlığına sağlık katar. o asansörleri kullananlar hiç düşünmez mi: "ne kadar çok kullanılırsa o kadar çabuk yıpranacak ve asıl kullanması gerekenler benim yüzümden kullanamayacak. ben bunun vebalini nasıl öderim?"

tanımlayayım; fizik olarak merdiven çıkmaya elverişli insanların özürlü asansörünü kullanmasıdır.
tembeldirler Efenim, uyuşuk Tipli, asosyalist insandırlar.
meraklılardır efendim, acilen sakat bırakılmalılardır.
genellikle karşılaşıyorum bu durumla. bakıyorum genç, süsü yerinde 20 basamak çıkmıyor orda asansör bekliyor. tabi bunu sosyal faaliyet için yapıyorsa bir şey demiyorum. (bkz: anne ben bugün asansöre bindim) (bkz: prejtij unsuru olarak asansöre binmek)
sağlam sandigimiz akil özürlüleridir.
Metrodaki şuradaki buradaki asansörler herkes için olup engelliler ve yaşlılar öncelikli olarak kullanır. Neyi eleştirsem diye şaşırıp oraya buraya bok sıçratmamak lazım.
asansörün adının değişmesine sebep olan şahıslardır.

artık dikkat ettiyseniz çoğunda yazmıyor.
uyanık olduğunu sanan türkiye vatandaşıdır.
zeka özürlülerdir.
kolunu bacağını kırıp eline vermek suretiyle, asansörün gerektirdiği minimum şartları o insanda sağlayabilirsiniz. topluma faydalı bir işte yapmış olursunuz.

(bkz: sallandıracaksın 3 5 tanesini taksimde)
Engelli birisinin olmamasi durumunda bunu yaptiklari halde suclu olmayan insanlardir.
Engelli asansoru yalnizca engelliler icin degil, engellilere oncelik verilebilmesi icin yapilir. Yani engelli birinin olmamasi durumunda yorulan bir vatandasin kullanmasinda sakinca yoktur.
Asansoru bozarim ve bir engelli kullanamaz argumani vatandas icin gecerli degildir, asansorlerin duzenli bakimi ile ilgilenmesi gereken bir personel zaten olmalidir ki bu durumda sorumluluk bozan kiside degil bakimindan sorumlu personeldedir.
Engelli otoparkina parkeden ya da engellilere has durumlardan kendine pay cikartan uyaniklar bir kenara, her zaman suclu olmayan saglamlardir.
özürlü asansörüne binmek için depar atıp büyük bir ironiye sebep olanlardır.
Zeka ozurlulerdir diyip zeka ozurlu olmayi asagilik bise gibi gosterip bunu hakaret olarak kullanan insanlarin elestirmemesi gereken hede.
Kol - bacak yerinde olup akıl ve vicdan yoksunu sağlam görünenlerdir.

Azalarak değil, aniden bitin ulandır!
zihinsel özürlü olma ihtimalleri yüksektir.
Empati duygusundan yoksun, insan adı altında iki ayaklı bir mahluk. Belli ki düşünme yetisi yok. E insan, düşünebilen bir hayvan dediğimize göre, bu türlerden insan olarak da bahsetmemiz pek mümkün olmuyor sanırım.
babamın bastonlarını kafalarına geçiresim geliyordu zamanında. adamı tekerlekli sandalyeyle asansöre yetiştirmeye çalışıyoruz metro kaçmasın diye bizden önce binip ve yer vermeyip yukarı çıkan beyin özürlüler vardı. tonlarca küfür yerler.