bugün

entry'ler (412)

3 rus bayanla ingilizce çalışmak

faydalı bir aktivite.

sırtını siyahi bir beyefendiye keseleten sevgili

temizlik ve hijyenden katiyen taviz vermeyen sevgilidir.

kamptan bir gün erken dönmüşsünüzdür ve bunun sevgilinize sürpriz yapmak için aradığınız fırsat olduğunu düşünüp soluğu sevgilinizin evinde alırsınız.
kapıyı açtığınızda salonda ve mutfakta kimse yoktur neyseki banyodan gelen su sesi ve gülüşmelerden cancağınızın çok da uzakta olmadığını anlar “aşkımm” diye banyonun kapısını açarsınız, lakin sevgiliniz banyoda yalnız değildir afrikalı yada afroamerikan olduğunu tahmin ettiğiniz siyahi bir beyefendi de duşta sevgilinizin yanında durmaktadır. sevgiliniz kamptan erken dönmenize çok sevinir ve sevinçten kekeleyerek “şeey kaan sen şey ben akşam gelirsin diye şeapmıştım temizlenmek için arkadaş şey okuldan sırtımı keseliyor yani” der ve eğilir yerdeki lifi alır, siz ise sizin için yıkanıp sırtını keseleten sevgilinizin bu hijyen tutkusu karşısında mest olur ve siyahi beyefendiden işi bitince size de bir kese atmasını ücret mukabili rica eder ve mümkünse bunu bir şeyler giydikten yapmasını belirtirsiniz .

ayda sulu tarım yapılamamasının gerçek nedeni

ay olarak isimlendirdiğimiz bilhassa akşamları başımızı yukarı kaldırıp baktığımızda açıkça görebildiğimiz, fen kitaplarında kısaca “dünyanın uydusu” olarak tanımlananan, yaklaşık 38.000.000 km2’lik alanıyla bize hububat, mısır, çeltik, pirinç başta olsun, domates, biber, patlıcan, biber, kabak, brokoli, kıvırcık, marul gibi bir çok sebze, elma, armut, ığdır kayısı, muz, şeftali, hurma, çekirdeksiz üzüm, portakal, izmir mandalina olmak üzere pek çok meyve üretimi için büyük bir potansiyel vaat eden lakin sadece romantik gecelerin süsü ilan ettiğimiz gök cismine 1969 yılında yapılan ziyaretten sonra adeta bir burdur, bir bayburtmuş gibi kaderine terkedilmesinin, bir daha gidilmemesinin, görülmemesinin, atıl kalmasının, alt tarafı metresi 3tlden 384000metrelik uzunca bir bahçe hortumuna ödenecek 1152000tllik bir ödemeden imtina edilmesi neticesinde heba olup giden bir potansiyelin, bize sunulan değil gerçek, salt gerçek nedenini irdeleyen soru.

sevişirsek seni hep şukularım diyen sözlük kızı

uzun bir aradan sonra sözlüğe girdiğinizde mesaj kutunuzun mesajlarla dolup taşmaktadır, mesaj kutunuzu tıkladığınızda ise tahmin ettiğiniz üzere mesajların %90'nın sevişme konusunda ısrarcı sözlük kızlarından geldiğini görür ve bıkkın bir ifadeyle mesajları silmeye başlarsınız ki mesajlardan biri "tek gecelik bir sevişme karşılığı bir yıl boyunca sınırsız şuku" vaat edeni dikkatinizi çeker ve düşük olan karmanızı yükseltmek için bu mavi gözlü iri göğüslü söz konusu kızla sevişmeye değer mi değmez mi diye düşünmeye başlarsınız.

neremi sigortalatmamı isterdin diyen sevgili

saat gecenin üçüne yaklaşmakta siz ise hala sevgilinizle mesajlaşmaktasınızdır ve soru cevap oynuyorsunuzdur ki sevgiliniz "aşkım benim en değerli yerim neresi sence, mesela bir yerimi sigortalatmayı düşünseydim neremi sigortalatmamı isterdin?" der, siz ise sevgilinizin en değerli yerinin kalbimi yoksa sol ayak başparmağı mı olduğu konusunda kararsız kalırsınız.

3 yıl 7 ay aradan sonra leyla n döndü diyen kız

sevgilinizin sizi terkedip bölümdeki bir yakışıklıyla çıkmaya başlamasının, sizin ilk günler zorbalığı deneyip olmayınca yalvarmanızın, o da olmayınca kıskandırmaya çalışıp işe yaramayınca depresyona girmenizin, ardından yeni bir hayata başlama kararı almanızın üzerinde 3 yıl 7 ay geçmiştir.
birgün telefonunuz çalar, size tanıdık gelen ama tanımadığınız bir numaradır arayan, açarsınız coşkulu bir ses \"aşşkım ben sana döndüm, leyla\'n döndü, anladım sensiz yapamayacağımı\" der, siz şaşkın ve kararsız kelimeleri ağzınızda dolandırırsınız.

çağrı atınca gel sevişelim diyen sevgili

sevgilinizle parkta bahçede dolaşıp, vişne suyu kremalı bisküvi yiyip karnınızı doyurduktan sonra sevgiliniz sizi evine davet eder. siz teklifi kabul edip elele sevgilinizin evine doğru hareket edersiniz, yalnız sevgilinizin evine bir sokak kala sevgiliniz size döner ve "aşkım ya, bizimkiler evde olabilir, ben önden gidip bir bakayım kimse yoksa sana çağrı atarım gelirsin sevişiriz, müsait değilse de üstüste iki çağrı atarım, tek kontörüm var" der, siz "tamam" diye cevaplayıp sevgilinizden gelecek çağrıyı beklersiniz.

fakir erkeklerin ihtişamlı iticiliği

bir yaz günü, bir oturak, rüzgar hafif, arada düşen yapraklar veya ağacın gövdesinden kopan kabuk taneleri, örümcek ağları, güveler belki ve hatta biraz mutsuzluk, bir nedeni olmayan ve hiçbir zaman bir nedene bağlanamayacak bir mutsuzluk, yaşamı en başından sonlandırmayı isteten bir mutsuzluk, belki doğmadan, anne baba doğmadan, illiyet bağınızı oluşturan üst soylara dair hiçbir ilişki yaşanmadan sonladırılması dilenen, var olanı var olmadan yok edebilecek bir güce sahip bir son ve işte size bu acıyı, bu yitimi, bu kaybedişi kır çiçekleriyle sunan bir fakir, haline bakmadan size çıkma teklif eden bir fakir, yoksulluğundan utanmadan size çıkma teklif eden bir fakir, üstüne sinen ve en pahalı parfümlerin bile gizleyemeyeceği fakirlik aromasıyla teklif eden bir fakir, hayatı salt bir mücadele olarak düşünsek bile kaybettiği aşikar ama kaybetmişliğinden utanmadan çıkma teklif eden bir fakir, hiçbir mağlup takımın mağlubiyetten onurlanmayacağını bilmeden onu mağlubiyetiyle kabul etmenizi uman bir fakir, pazardan alınmış hepi topu yirmi liralık tişörtüyle çıkma teklif eden bir fakir, çoğu zaman acıkmış olsa dahi beyni kadar boş olan cüzdanıyla yemek yemeden dolanan bir fakir, rutubetli evlerin, ucuz gıdaların, odun sobasının utancını sırtlayan ve hamalı olduğu suçlarıyla size çıkma teklif eden bir fakir, kendinizi değersiz hissetmenize neden olan bir fakir, arabası olmayan birinden çıkma teklifi almış olmanızın bünyenizde yaratacağı tahribatı düşünmeden çıkma teklif eden bir fakir, arkadaşlarınız nezdinde prestijini sarsan bir fakir ve o fakirin et ve kemiğe bürünmüş ihtişamlı iticiliği...
(bkz: defol)

laik boy etek satmayan mağaza

Hedef kitlesi dinciler olan maĞazadır.

fakir bir baba ile yapılabilecekler

(bkz: fakirlerin yüzsüz olması)

fakir bir baba ile yapılabilecekler

ekonomik olarak orta ve alt kategoride yer alan ve işbu bulunduğu kategori itibariyle; çocuklarına refah sağlamak şöyle dursun, yılda bir kez güzel bir tatil yaptırma, yeni çıkan teknoloji ürünlerini alabilme gibi temel insani ihtiyaçlarını bile karşılayabilme yetisine sahip olmayan, salt bir çocukla olan biyolojik bağından dolayı baba sıfatını kazanmış alt bireylerin varlık amaçlarını ve kullanım yerlerini irdeleyen söz öbeğidir.

hiçbir zaman çok inançlı biri değildim lakin yine de god'a şükrettiğim bir husustur ki, örneklerine birkaç defa arstladığım bir fakir baba sendromu yaşamadım.
ama yıllar önce babamın yaşadığı kısa süreli banka kredileri kaynaklı bir ekonomik darboğaz hasebiyle, adını zikretmeyi bile istemeyeceğim ve orta sınıfa ait bir yaşam alanında 1-1,5 yıl kadar ikamet etmek durumunda kalmıştık. aramızdaki engin kültür ve ekonomik kalite farkından dolayı pek arkadaş edinememiştim o muhitten ama her insanın ihtiyaç duyabileceği bir sırdaş veya günümüz deyimiyle panpa ihtiyacından dolayı merve isimli bir alt gelirliyle arkadaşlık, sırdaşlık kurmuştum.

merve ile kurduğumuz arkadaşlık süresince alt sınıflar hakkında çeiştli gözlemler yapma fırsatı bulmuştum. örneğin o yaz merve ve ailesi tatile çıkmamıştı, bulundukları apartmanın merdivenlerini daire sahipleri belirli bir sıralamaya göre kendileri temizliyorlar, sürekli aynı kıyafetleri giyiyor, sinemaya, tiyatroya, eğlence aktivitelerine pek iştirak etmiyorlardı. başta bu nedenlerden ötürü merve'den de biraz tiksinsem zamanla bunun merve'nin suçu olmadığını, tek nedeninin fakir babası olduğunu öğrenmiştim. zati bir defasında merve'ye neden sürekli 3-5 kıyafeti döndürüp giydiğini sorduğumda biraz duraksamış "aslında ceren, geçen gün bir şeyler alıcaktım ama babam gelecek aya ertelememi istedi" demişti.

babasının bu fakirliği mervenin suçu olmasa da, merve'nin de bu duruma hiç ses çıkarmaması, hesap sormaması, sorgulamaması onun suçuydu. bir defasında "ya merve sen neden babana neden fakir olduğunu sormuyorsun, onun yüzünden hep aynı kıyafetleri giyiyor, eğlence ve kültür aktivitelerine katılmıyorsun, ezikleşiyorsun" demiştim. ertesi gün geldiğinde babasıyla konuştuğunu, babasının başta bir şeyler izah etmeye çalıştığını ama ısrarlı soruları neticesinde babasının gözlerinin yaşardığını ve konuyu kapatıp, içeri geçip dalgın dalgın tv izlediğini söyledi. bu olaydan sonra merve de babasından tiksinmeye başlamıştı, hele zor durumda kalınca ağlak olması ondan hepten soğutmuştu.

ilerleyen haftalarda merve defalarca babasıyla tartışmış, çeşitli sorunlar yaşamıştı. hatta babası artık benimle görüşmemesini istemiş bir de "seni hep o kadıköy orospusu bu triple soktu" gibisinden küfürlü nezaketsiz ithamlarda bulunmuştu.

bir süre sonra biz tekrar eski mahallemize dönmüş, eski kültürlü arkadaşlarımıza dönmüştük. Mahalleme geri döndükten sonra bir daha ne merveyle ne de o fakir muhitin kalitesiz bir sakiniyle görüşmemiştim, görüşme isteği hissetmemiştim. merve'yi ise fakir babası ve fakir bir babayla yapılabilecekler sorusuyla başbaşa bırakmıştım.

laik boy etek satmayan mağaza

kısa bir süre içinde müşterilerini kaybedecek bağnaz mağazadır. bir mağazaya girersiniz, biraz bakındıktan sonra bir etek denersiniz. eteği beğenirsiniz ama boyu biraz uzundur, tezgahtardan aynı modelin laik boy olanından olup olmadığını sorarsınız, tezgahtar ise "maalesef efendim, biz mağazamızda laik boy etek satmıyoruz" der, siz bu cevaba çok kızarak mağazayı hemen terkeder laik boy etek satan mağazalara gidersiniz.

aşkım benim de cinsel hayatım olmalı diyen kız

sevgilinizle 3 aydır çıkıyorsunuzdur, bu süre içinde defalarca sinemaya gitmişsinizdir, konserlere katılmışsınızdır, piknik yapmış, denize girmiş, yarım tavuk ayranlar ısmarlamışsınızdır. lakin gün geçtikçe sevgilinizde bir hoşnutsuzluk, bir yetinememe sezmişsinizdir. hep "ilişkimiz sadece gezmekten mi ibaret" diyor, sizin "hayır arada hediye de alıyorum ya sana" cevabınızı tatmin edici bulmuyordur. nihayet bir akşam sinema çıkışı siz "hadi evlere dağılalım" deyince dayanamaz "aşkım benim de cinselliğim var, sadece gezmek istemiyorum" der. siz ise onun herşeyi sizden beklemesine üzülür, acaba onu mutlu etmek için ne yapabilirim diye düşünürsünüz.

sevgilinin acayip filmlerinin olması

sevgilinizle sahilde bir cafede oturmuş çayınızı yudumlarken bir yandan da "bu tür yerlerin sağı solu belli olmaz, inşalla hesapta çok geçirmezler" diye düşünürsünüz, bu esnada sevgiliniz iki eliyle elinizi tutar ve "aşkım, hani sen geçen gün seninle bir hayat düşlüyorum demiştin ya, eğer birlikte olacaksak hep, bilmen gereken bir şeyler var, hayal kırıklığına uğramanı istemem sonradan" der, duraksar denize doğru bakar, ardından "hani ben sana bir kaç sanat filminde oynadığımı söylemiştim ya, aslında sadece onlar değil oynadığım başka filmler de vardı, üstelik bir kısmı şeyyy filmler, bilirsin ya acayip filmlerden" diye sözlerini bitirir ve yüzünü öne eğer, siz ise onun "acayip" filmler derken ne kastetmeye çalıştığını anlamaz ve muhtemelen "bilim-kurgu" filmleri ifade etmeye çalıştığına kanaat getirirsiniz ve sevgilinizin yanağına bir buse kondurup onu her şeyiyle sevdiğinizi ve hiçbir şeyin fikrinizi değiştiremeyeceğini söylersiniz.

sms ile hamile kalan sevgili

Defalarca çıkma teklif etmenize, aşkınızı ilan etmenize karşın her defasında sizi adeta küfredercesine reddeden sınıfın en güzel kızı, bir akşam sizi arar ve "seni çok seviyorum, hatta aşığım" der, cümleleri sık sık ağlama krizleriyle kesilir, sonrasın da devam eder, "sen de beni seviyor musun aşkım, ben sana kurban olurum, seni çok seviyorum" der. siz ise onu tabiki çok sevdiğinizi ama bir anda aramasına ve size sırılsıklam aşık olduğunu beyan etmesine şaşırdığınızı belirtirsiniz, o ise devam eder "eğer beni seviyorsan hemen evlenmeliyiz" der, siz evlilik için biraz erken olacağını söylemeye çalışırsınız ama o dinlemez "bekleyemeyiz, hemen evlenmeliyiz çünkü be- be- bennn hamileyim" der. siz bir şok daha geçirir ve nasıl yani, kimden hamilesin diye bir şeyler mırıldanırsınız ki bir şok daha sizi bekliyordur, sevgiliniz sizden hamile kaldığını söyler, siz şaşkınlık içinde "nasıl olur ki biz hiç birlikte olmadık ki" diye şaşkınlığınızı beyan edersiniz, o ise "hani iki ay önce bir gece mesaj atmıştın ya bana, seni çok seviyorum demiştin ya, ben belli etmesem de o zaman çok sevinmiştim, o kadar sevinmişim ki içim kıpır kıpır olmuştu, o sevinçle hamile kalmışım ben, bu gün doktor söyledi zaten, iki aylık hamileymişim, hep o smsden dolayı" der, siz bu habere şaşırmış olmanın yanında baba olmanın heyecanını da hissedersiniz ve çocuğunuzun annesi olacak bu iyi kalpli kızla evlenmek için hemen hazırlıklara başlarsınız.

ceren ben bakire değilim diyen sevgili

sevgilinizle başbaşa bir bankta oturuyorsunuzdur, güneş şakacı şakacı size bakarken sevgiliniz bir anda doğrulur ve en ciddi ses tonuyla "ceren bilmen gereken bir şey var" der, siz meraklanır devam et der gibisinden sevgilinize bakarsınız, sevgiliniz kararlı kararsız, "ceren biliyor musun ben bakire değilim" der, siz bir anlık şaşkınlığın ardından gülümser ve önemli olanın sadece sevmek olduğunu söylersiniz.

fakir olduğu anlaşılan sevgiliyi sepetleme yolları

Yeni sevgilinizle kısa bir süredir çıkmaktasınızdır ama bazı tutum ve davranışlarından, sözüm ona güzel restrurantlar yerine burger king'e gitmesi, pahalı ve lüks hediyeler almaktan imtina etmesi gibi nedenlerden ötürü sevgilinizin bildiğiniz fakir olduğunu anlarsınız, o andan itibaren sevdiğinizi sandığınız bu insandan tiksinmeye, sevgi sözcüklerinden irite olmaya başlarsınız. almış olduğunuz eğitim, ahlak ve görgü kuralları gereği bir zamanlar sevgili sandığınız bu fakiri azarlayıp terketmezsiniz, bunun yerine ayrılığınıza bir bahane oluşturmaya çalışır ve onu sepetleme yöntemleri için arkadaşlarınıza danışırsınız.

kredi kartlarımı ödeyemeyeceksen ayrılalım

istemeden de olsa üzdüğünüz sevgilinizin sitem dolu sözleridir. sevgilinizle iki yılı aşkın bir süredir çıkıyorsunuzdur ve bu süre içinde sevgilinizin kredi kartlarının son ödeme tarihlerini geçirmeden ödemeye son derece dikkat ediyorsunuzdur lakin önceki ay maddi nedenlerden ötürü sevgilinizin bonus premium'unun son ödeme tarihinden bir hafta sonra yatırmışsınızdır, sevgiliniz sizi ne kadar çok sevse de, bu davranışınıza çok öfkelenir ve "ya dört kredi kartımın son kullanma tarihlerini aklında tutamayacaksan, son ödeme tarihleri geçmeden ödeyemeyeceksen seninle neden çıkayım ben ya, seni seviyorum ama kredi kartlarım ödenmiyorken nasıl aşk düşünebilirim" diye sitem eder, siz ise sevgilinizi üzdüğünüz için özür diler ve bundan sonra daha dikkatli olacağınıza dair söz verirsiniz.

güzellik ücretsiz olmamalı diyen sevgili

sevgilinizle birlikte dvd izlemektesinizdir, o konsantre olmuş filme bakarken siz omuzuna öpücükler kondurursunuz ve "çok güzelsin aşkım, çok çok güzelsin, sana sahip olduğum için çok şanslıyım" dersiniz sevgiliniz derin bir nefesten sonra "aşkım" der, "bence güzellik, güzel olan şeyler ücretsiz olmamalı, ücretsiz oldukları zaman değerleri düşer, sıradanlaşır. örneğin hava olmadan yaşayamadığımız halde, ücretsiz olduğu için değerini bilemiyoruz, yani bence güzelliğin bir ücreti olmalı, parası ödenmeli" diye devam eder, siz ise sevgilinizin tam olarak ne demek istediğini anlayamasanız da böyle güzel birinin düşüncelerinin yanlış olamayacağını bildiğiniz için "evet, kesinlikle" diye onaylarsınız.

terkeden sevgilinin 65lik dedeyle çıkması

uzun süredir birlikte olduğunuz ve "kaancım benim bu son senem artık derslerime yoğunlaşmalıyım, kariyer planlamalıyım, bunları yaparken de hayatımda aşka yer kalmayacak, seni ne kadar da sevsem ayrılmak zorundayız" deyip ayrılan sevgilinizin ilerleyen günlerde kampüse bmw 1.16i ile gelip gittiğini öğrenirsiniz ve onun muhtemelen uzun vadeli taşıt kredisiyle bu aracı almış olduğunu düşünürken bazı kıskanç arkadaşlarınızın, "la olum o arabayı ona sevgilisi almış, bilmiyo musun lan keko o çılgın bedişteki dedeye benzeyen bi tiple çıkıyor, sen anca uyu" gibi yakışıksız ithamlarını duyarsınız. onlar her ne kadar eski sevgilinizin kolunda dolaşan çılgın bedişin dedesi tipli herifi onun sevgilisi diye yutturmaya çalışsalar da sizin onun torun hasretini eski sevgilinizle gideren iyi kalpli bir yaşlı olduğunu düşünür ve sevgilinizin size geri döneceği günü sabırla beklersiniz.