bugün

Kuşkusuz yalnızken bir yere dalmanın ardından ya da derin nefes sonrası veya bir şeyler anmanın akabinde istemsizce söylediğimdir. Kimden ne için bilmiyorum. Yeter-Bahane olmadığından Şikayet edememe. Beni terk eden Gavur sevgilimden ya ds onun üzerinden hiç hitap etmediğim bir henüz benleşmemiş bir bilinç türümden diliyor olabilirim.
Ne özür diliyon lan ezik misin sen?
affeden asildir, af dileyen daha asildir. diye, okumuştum bir duvar yazısında 20 yıl evvel.
hatadan dönene altundan köprüler yapmak gerekir der, mütefekkir salih mirzabeyoğlu.
''özür dilemek'' büyük iştir insanlığını yitirmemiş olana göre!
ne diyordu o güzelim hicazda,

--spoiler--
nedense gözlerin dargın bakıyor
sitemin bana mı söyle bileyim
o gülen gözlerden yaşlar akıyor
bilmeden kırdımsa özür dilerim
--spoiler--

hatayı anlayıp, hatayı kabullenip özür dilemek bir erdemdir. ve tabii ki aynı hatayı tekrarlamamak şartı ilen.
Ne oldu ki , iki gündür özür diliyor. Tamam üzülme sen artik. Hayat bu kadar ciddiye almaya degmez. Özellikle de sözlük. Toparla kendini.
hayatta bırakmayız, gidemezsin bir yere...
Önemli değil yaa, çok da şaapma, biz takılmadık o kadar.

Bu kimdi acaba.
Önemi yok.

(bkz: öptüm).
bir sehabe şarkısı. şuraya linkini bırakıyorum >https://www.youtube.com/w...DPZo-xuFJjqM&index=12
(bkz: dile benden ne dilersen)
önemi yok hepimiz hata yaparız.
her söylendiğinde kabul edilmeyebilecek bir sözdür ancak yine de özür dilemek bir erdemdir.
türkiye'de duyulmayacak ve söylenmemesi gereken bir kelime.
niye dersiniz ,size ezik bakılması.
Müfit Kayacan'ın canlandırdığı karakterin robotik hareketleri güldürdü.
ibrahim büyükakin yazdigi disney filmi. Bu adamin esprileri cok guzel kim ne derse desin. Filmin geneline bakmaktansa icindeki esprilerde eglenebilenler icin izlenebilesi guzel film.
Bir daha olmasın yav:)
üstteki yazar hakkında fikrini söyle başlığında...

"""edit: eyy sjsjsjsjsjsj sen kimsin ya

araya gireni görmeyince yanlış anlaşılmaya sebep olmuş. özür dilerim.

kızlar bundan uzak durun... 1 milyon verene satar bu sizi... satar derken bildiğin pavyona falan satar. itirafı var. şahidim."""

nik altına yazılanı göremeyince offline olup baktım. ben de diyorum niye nasıl ithamda bulunmuşum diye sonra hasbelkader gördüm bu kısmı.
insanların söylemekte zorlandığı ya da çekindiği pişmanlık bildirimidir.
içten bir özür dilerim kalbe işler. ölüyü mezarından kaldırır. taştan bile çiçek açtırır.
True’nun nick altına yazmıştım ama başlık engellendiği için buraya naklediyorum.

istemeden kalbini kırdım. affettim hadi git falan da demiyor. galiba true’dan cevap alamayan ilk kız olarak sözlük tarihine geçeceğim.

birinin kalbini kırmak hoşuma gitmiyor, ne yaptıysam da olmuyor. sözlük büyüklerinin yardımı gerekiyor sanırım. Olaya hayrınıza bir el atın.

kendisini daha fazla rahatsız etmemek için özür şarkımı buradan göndermek istiyorum.

https://youtu.be/6rvekmwkoyo

sen hiç fark etmeden kalp kırmadın mı?
merak edip vicdanına sormadın mı?
ne yaptım ben sana bu kadar nihayet?
ben de bir anadan doğmadım mı?
Komplekslerinden, egosundan sıyrılmış, uygar ve olgun insanlara ait davranış.

Hatasını idrak edip mahcup olan, özür dileme Erdemine sahip insanların çoğalması dileğiyle...
özür dilemek benim için bir zayıflık göstergesidir kimse den kolay kolay özür dilemem. kendime belirlediğim ilkeler gereği.
200 küsür entrylik başlıkta sadece 3-4 tanesinde bahseldilen 2013 yapımı film. Az önce izledim gayet güzeldi yalnız sonu pek bağlanamamış gibi. Güven kıraç oyunculuğunu konuşturmuş, film boyunca kesin gerçek hayatta çocuğudur baba-oğul film çekmişler diye düşündüğüm gökhan kıraç nam-ı diğer mülayim* da kardeşiymiş. Filmde aralarında baya yaş varmış gibi duruyor. imdb de puan 6, bence 7-7.5'u hakediyor.
Türk insanın kullanmayı zul gördüğü kalıp. Halbuki şu kelime öbeğini gerektiğinde kullanacak kadar kendimizle barışık olsak tüm sorunlarımızı çözeceğiz.
Bir ev, hastane bahçesine bitişik. Evde, oğluna serzenişte bulunmakta, hasta döşeğinde yatan,
baba; hastane dibinde beni öldürmektesin,
Oğul; falanca gün, ameliyat ettireceğim seni,
Baba; o zaman düzeleceğim demi,
Oğul; evet.
özür dilemekteyim baba senden, sana mecburen söylediğim yalandan, ötürü. allah ikimizide affeder umarım.
gereksiz bir söz, herkes ezbere söylüyor. kimse gerçekten öyle hissettiği ve pişman olduğu için kullanmıyor.