bugün

sürekli bi hediye sirkülasyonunun yaşandığı, yılın yüzde 73ünü* hakimiyetine alan günlerdir. yeterdir.
(bkz: adet)
(bkz: anneler günü)
(bkz: babalar günü)
(bkz: sevgililer günü)
(bkz: doğum günü)
(bkz: yıl dönümü) falan filan..
(bkz: dünya kadınlar günü)
dünya (bkz: sigaray)ı bırakma günü
(bkz: dünya barış günü)
sevgili ya da evli çiftler arasında geçen ve genelede erkek tarafının unuttuğu, hatırlayamadığı tüzel ama bayanların abartılarıyla özel halini alan gündür. bakışma yıl dönümü, tanışma yıl dönümü, öpüşme yıl dönümü, sevişme yıl dönümü derken evlilik yıl dönümünü bulan insanların sürekli tekrarlar halinde yaşadıkları dönüm noktaları sandıkları sıradan günlerdir. anlaşılamayan nokta neden sürekli sevgili ya da eş dahil olur bu özel günlere. yok mudur başka insanlarla tanışma yıl dönümü vb.
- aşkım bugün tanışma yıl dönümümüz!
+ oldu güzelim oldu...
tanışma yıl dönümü, ilk yemeğe çıkma yıl dönümü, ilk öpücük yıl dönümü, ilk seks yıl dönümü. bunlara doğum günü, sevgililer günü ve kadınlar günü de eklendiğini düşünecek olursak, erkeğin kısa devre yapmasını normal karşılamak gerekir. ayrıca er kişiye, tanışma, ilk yemek, ilk öpücük ve ilk seks yıl dönümlerini 1 güne sıkıştırmasını öneririz. hızlı olmak lazım.
özel günler o rollere uymayan insanları zorlar. babası ölmüş birinin babalar gününde bir yaşlıyı mutlu etmesi normaldir.
hiç takılmıyor olsam da bazı baskılar olmuyor değil. tüketime teşvik olarak nitelendiriyorum. insanlara zayıf noktaları (ana, baba, sevgili) yoluyla bir neden yükleyip cisim aldırmaca. tüketimi güzel hale getirmece. annenize ve babanıza söyleyeceğiniz güzel bir söz, ya da sevgiliciğinize kondurduğunuz bir öpücük niye yetersiz bulunur? ruhani varlıklar olduğumuz unutturulmaya çalışılan ve seri üretim cisimler alıp vererek mutlu olacağını zannettirilen edilgenler haline gelmeye başlamadık mı artık?
anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, doğum günü, evlilik yıldönümü, kandil, yılbaşı, bayram kısacası hiçbir özel günden hoşlanmam...
herkese renkli günler
mutlu olunan günlerdir. doğum günü falan fistan değil. mutlu olduğun gün özel gündür.
ufak da olsa bir sürpriz beklenen günlerdir.
(bkz: regl)
benim aklıma neden özel günler artık daha güzel lafı geldi ki? sorun bende mi anlamadim.
alkolün içildiği, bazı elbiselerin ve topuklu ayakkabının giyilebildiği günler.
Bir 35'liğin açılıp tek içildiği, kadın dırdırından uzak, biraz kafa dinlenildiği günlerdir. Az bulunur.
Doğumgünüm unutulmasın gerisi benim için de çok önemli değil. Yani ilk waffle yediğimiz günü kutlamasak da olur.
Hiç bi anlam ifade etmez benim için , doğum günüde kutlamayı sevmem. Mesela dogum günüme yaklasık 3 ay falan varken konusu açılıp arkadasıma ' yok onun doğum gününe daha var 28 kasımdı onunki ' demişti. Yani öyle her an hatırlaması daha güzel.illa o gün hatırlamasını beklemem.
hayatımda sevgililer günü yok anneler günü yok o günü yok bu günü kadar saçma günler görmedim, kutlayan net salaktır
Ulan yılda alacağınız 3 hediye onun da ne tatavasını yapıyorsunuz aq.. 1 Gül 10 lira boş yapma ya.
güzel günler. hem kadınlar, hem anneler, hem babalar, hem de erkekler günü var. deliye değil herkese her gün bayram bence. bayramlar ve başka özel günler de var.
uydurulmuş günlerdir açık ve net.