bugün

öss'de tek tercih yapmak diye bir başlık olmazdı zira öss esnasında tercih yapılmıyor neyse saçma zaten.

nokta atışı yapmaktır. ek tercihleri tenzih ediyoruz elbette.

götüne bu denli güvenen bir insan oğlu.

tebrik ettim vallahi!
(bkz: risk budur)
ikinci üniversite olarak okumak istediği açıköğretimde daha az harç ödemek için, öss ye girip tercih yapan kişinin başvurduğu legal ve mantıklı bir davranıştır.
açıköğretim fakültesi.
(bkz: nokta atış)
kişi öss sıralamasında ilk 30'un falan içinde olursa yapacağı ama zevk alamayacağı eylemdir. ne heyecandı bizdeki. net herkeste yoktu o zamanlar, arkadaş baktı 6. tercihin dedi. kupon doldurmak gibi işte. kimisine ikramiye vurdu, kimisi havasını aldı. bana da amorti çıktı*.
öss birinciliği.
koca bir çılgınlık. işte gerçek risk budur. içimde kalmış uktedir...
gereksizliktir.
Ne olursa olsun ne kadar garanti girilen yer mantığıyla yapılan tercih de olsa yanlış bulduğum tercihtir. Çünkü burası Türkiye ve burada dengeler her an her şekilde değişebiliyor. Hiçbir şeyin garantisi yok.
ösym ye gövde gösterisi yapmaktır. ösym den bu özgüveni yüksek arkadaşlara basın duyurusu; çok da şeyimizdeydiniz.. ha ha ha..*
Geçen yıl tarafımdan yapılan ve herkese hayatında en az 1 kere yapması önerilen çılgınlık.

istediğim yerle aramda 5-10 puanlık bir fark vardı. Tek orayı yazdım ve yerleşemedim.
Bu sene ilk tercihten girdim tabi o ayrı. *
aşırı güvenin belirtisidir. ya da tek bir hedefi vardır. istediği meslekte çok kararlı olabilir.
(bkz: risk budur)
risk budur olayında zirvedir. keşke yapsaydım diyorum şimdi ne güzel hava atardım bu başlıkta olsun la benimde ilk tercihim geldi. am göt meme.
idealist bir gencin risk alma yoludur. cesaret işi.
O üniversiteden başka üniversiteye gitmem gelmezse de seneye tekrar hazırlanırım diyen öğrencilerin yaptığıdır.
normal bir şeydir. ilk tercihime yerleştiğim için bir nevi tek tercih yapmış sayılabileceğim durumdur.
ortaöğretim başarı puanıyla birlikte en az 250 puan yapmadıkça artık açıköğretim için de bir risktir. çünkü son yıllarda açıköğretim bölümleri de kontenjanlı hale getirilmiştir ve bu da açıköğretimde taban puanların 250'den başlamasına neden olmuştur.
idealisttir, kazanamadığı takdirde seneye aynı tek tercihi için yeniden çalışacak olan kişidir.
rus ruleti.
arkadaşım 600. olmuş, o göndermeyecek de ben mi gönderecem, helal aslanıma be
Adam işi.
Baya baya atar koymaktır.
Paçavra eğitim sisteminde.Her türlü risk almaya karşıyım full hepsini doldururum geçerim.