bugün

entry'ler (213)

sokağa çıkma yasağı

Sokağa çıkma yasağında hastane, tıp merkezi, eczane vb. gibi çalışmasına izin verilen yerler açık tutulmaktadır. ancak evinin yakınında sağlık kuruluşu olmayan ve kendi aracı bulunmayan hastalar mağdur olabilmektedir. örneğin enjeksiyon tedavisi gören hastanın her gün dolmuşla gittiği 5-6 km uzaklıktaki hastaneye ulaşması acil olmasa da gereklidir. Yine elini bıçak kesen ve dikiş atılması gereken hastanın durumu da ambulansla taşınmasına olanak bulunmamasına karşın hastaneye gitmesini gerekli kılmaktadır.

sokağa çıkma yasağı olan illerde bu ve benzeri durumlar için 112'nin gereksiz yere meşgul edilmemesi ve bu hastaların da tedavisiz kalmaması için her taksi durağında bir ticari taksinin çalışması düzenlenebilir. böylece kendi aracı olmayan ve sağlık kuruluşlarına uzak yerlerde oturan kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması ticari taksilerle sağlanabilir.

tüm işyerleri 14 gün tatil edilsin kampanyası

Ülke olarak bayramlarda 9 gün tatil yapabiliyoruz ve bu 9 günlük tatilde, kamu işyerlerinin neredeyse tamamı kapalı olurken özel işyerlerinin de büyük çoğunluğu kapanıyor. 9 günlük bayram tatili ülkemizde üretimin azalmasına, enflasyonun artmasına ya da ekonomik krize yol açmıyor.

koronavirüs salgını tehlikesi dolayısıyla 14 gün boyunca kamu/özel tüm işyerlerinin kapatılması ve sokağa çıkma yasağının uygulanması da ülkemizin ekonomik olarak zarar görmesine neden olmayacaktır. Tam tersi açık kalması durumunda ise salgın artabilecek ve hem maddi hem manevi daha büyük zararlar görebileceğiz.

Virüsün kuluçka süresi kadar süre boyunca yeni vakaların olmaması ve mevcut vakaların tespiti açısından 14 günlük bir tatil ve sokağa çıkma yasağı virüsle mücadelenin en önemli adımı olacaktır.

16 mart covid 19 vaka sayısının 18e yükselmesi

Virüse yakalanma olasılığının en yüksek olduğu yerler hastaneler. Bu yüzden basit rahatsızlıklar veya acil durumlar dışında sağlık kuruluşlarına başvurmamak gerek.

ilginç milletvekili aday adayları

bazı milletvekili aday adayları gerçekten ilginç. arkadaş tıp, hukuk, mühendislik falan derken kendini mecliste bulacak anlaşılan.
(bkz: http://www.milletvekili.t...-milletvekili-adayi-22813)

çok aptalım hangi partiye oy vereyim

böyle aday varsa ver:
http://www.milletvekili.t...-milletvekili-adayi-22813

ilçe olması gereken iller

Kendisinden büyük ilçesi olan iller.

2019 cumhurbaşkanı adayım

Ben olurdum ama yaşım tutmuyor.

sevgilinin yanında 50 kuruş yere düşse alır mısın

Üzerinde Atatürk'ün resmi olduğu için yanlışlıkla üzerine basan falan olur diye alırım.

en iyi üniversite listesi

Atılım, atılım yapmış. Boğaziçi bile onun gerisine düşmüş.

en kebap meslekler

Camcılık. Yahu bir insan doğal afet oldu diye sevinir mi hiç? Valla dün gördüm ben, öyle bir gururla girdi ki evimize, kırık camları görünce gözleri faltaşı gibi açıldı. Başka cam var mı abi dedi. Affetmez hiç biliyorum.

spoiler a türkçe isim önerileri

Merak kaçıran.

küfür etkisi yaratan ama küfür olmayan cümleler

"kovuldunuz."
Çok estetik bir cümle aslında. "Kovdum" değil, "kovuldun" da değil, çok ince düşünülmüş bir cümle bu aslında.

bankamatikte işini iki saatte bitiremeyen insanlar

Bu konuda en ayar olduğum tipler parayı çektikten sonra bankamatiğin önünden ayrılmadan, beş dakika, çekilen parayı sayan tiplerdir. Eksik çıksa itiraz edecek sanki.

Bilgicik.

-- ilgili bilgi --.

otobüs durağında bot bekleyen insanlar

En soldaki amca bir ayağını kaldırarak kurtarmış ama diğeri hala suyun içinde.

domino s pizza

Bir tek söz söylemek isterim ki o da: bu adamlar işi biliyor. Ama ketçap mayonez getirmemelerini saçma buluyorum.

okuduğun bölümü söyleyince verilen tepkiler

-kamu yönetimi
Vay vay vay vay. vali mi olacaksın, kaymakam mı?
Edit: aslında fabrikada bölüm şefi olsam tamamdır; ama olsun, havası yeter. O yüzden vali olacağım diyorum.

evde kalmış kızlara tavsiyeler

izdivaç programlarına çıkmayın da naparsanız yapın. Evde televizyon izleyemiyoruz yaaa... 85 yaşındaki dedem alıyor kumandayı eline, o izdivaç senin bu izdivaç benim, babaannem öldüğünden beri bir rahat edemedi mezarında kadıncağız.

sadece fotosu görülen birine aşık olunur mu

Fotoğrafına göre değişir. Örnek veriyim: Mustafa Kemal Atatürk'ü hiç görmedik. Ama aşığıyız.