bugün

tebrik edilesi insandır. gerçekten zor iş. özellikle de benim gibi bir bağımlının aklının almadığı bir durumdur.
kendisi içmemiş olabilir ama çevresindekiler sebebiyle (bkz: pasif içici) olan kişidir.
yoktur öyle biri efenim. ben 23 yaşına kadar 3-5 dal sigara kullanmış biri olarak kimsenin nasıl bişeylen bu bir bakayım demeden geçemeyeceğini düşünmekteyim.
En doğru hareketi yapmış insalardır. Tebrik edilesi onurlandırılası insanlardır.
sigara içilmez mi diyerek dalga geçilesi insandır.Fakat en doğrusunu yaptığı için içten tebrik edilmelidir.
kendi yaşlarındaki sigara içen insanlara kendisinden daha önce ölecekler gözüyle bakıyor olması kuvvetle muhtemeldir.
(bkz: rakı içen öldü de su içen ölmedi mi)
(bkz: ulan utanalım mı bok için)
hele sevdiklerini bu yüzden kaybedenleri gördükçe 'iyi yapmışım ve iyi de yapacağım' diyen yazardır.
bence yoktur. mutlaka denemiştir. bilakis ergenlik çağlarında.*
Kendine saygısı olan,hayatının denetimini elinde tutan insandır.Sigarayı bir anda bırakıp bir daha ağzına sürmeyen insandan daha az saygın değildir.
din kültürü defteri kadar temiz akciğerlere sahiptir. ***
zevksizdir.
Öyle bir insan yoktur. Çünkü pasif içiçiliğin önüne geçilemez.
akciğerlerini seven insandır.
ne var bunda... ülke meselesi oldu ömründe hiç sigara içmeyen insan,

koş bende entry girerek ekmeğine yağ sürdüm ama neyse...
kendini seven insandır. bi gün içmeye kalkışıp kendine şunu sorandır ya da: ''yahu diyelim ki para bol, peki ciğer kaç adet?''
bu kadar tepki toplamaması gereken insandır.
anlamsız bulduğumdandır. içine duman çekmenin nasıl bir mantıklı açıklaması olabilir ki?
iki tane merdiven çıktığında nefes nefese kalmayan, ağzı leş gibi kokmayan,dişleri sapsarı olmayani sigara içendenlerden büyük ihtimal 10 yıl daha fazla ve kaliteli yaşam sürecek insandır.ama aynı zamanda boğaza karşı bir çay, sigara yapamamış, baharatlı bir et yemeğinden sonra sigaranın keyfini tadamamış insandır.
çok kıyak bir ciğere sahip insandır.
sigaradan nefret edendir dumanına bile dayanamayandır.
sırf hayatında ilginç bişey yapmış olmak için veya arkadaşlarının gazına gelerek bikere bile sigara içmemiştir.
mutlu huzurlu bir insandır.
mümkünatı var mı, diyenlere rağmen var olabilecek insandır.

nihayet benden bahsediyoruz..
ottur.korkaktır.zevksizdir.
sigara içmiyorum ama denedim bu nasıl bişey acaba diye.
insan hiç mi merak etmez canım.
sağlıklı ve tebrik edilesi insandır. ama ilerde en güzel şeyi tadmadığı için üzülecek olan insan da olabilir.