bugün

fenomendir. konuyla ilgili çok konuşulmuş, tartışılmış, şarkılar ve niceleri yapılmıştır ancak dur denememiştir. sanıldığının aksine sadece türklere özgü bir hareket değildir* almanların da sık sık bu akımı takip ettikleri görülmüş, kendilerini savunmaları beklenmese de yine de konuşmuş; rahatlıktan, çorabın teri emmesinden, ne bileyim püfür püfürlükten bahsetmişlerdir. özellikle beyazın tercih edildiği *ve bir süre sonra çorapta terden lekeler, bacakta amele yanıkları yapan bu kullanım tarzı sandaletin mantalitesine ters olup, bir çok genci sandaletten tiksindirmiştir.
sağlıklı olmakla birlikte pek estetik görülmediğinden şafak konusu olmuş esnaf ve turistlerde daha sık görülen giyim tarzı.
(bkz: kıro modası)
sandaletin popülerliğini parmak arası terliğe bırakmasına neden olmuş, tiksinç eylem!
(bkz: zonta)
ayakkabı giyilip topuğuna basılmasından daha iyidir. genellikle ilk okul yaşındaki çocuklar giyiyor annesinin zoru ile. **
sandaletlerin hazin bir sonla cop tenekesine atilmasi hadisesi.
mavi uzerine rengarenk palmiye agacli sortla birlikte enfes goruntu yaratan ikili.
hernedense ninja kaplumbağalardaki splinter a benzettiğim tiplerdir bunu yapanlar.
koyu yeşil şort ve sandaletin içindeki beyaz çoraplarla alman turistlerin vazgeçilmez parçasıdır.
takım elbise altına giyilmiş bir adidastan farkı olmayan hadise.
dede modası.
sandalet giymenin mantığını çözememiş moda ikonalarının yarattığı bir akımdır.çorap ne zaman giyilir: ayaklar üşüdüğünde, sandalet ne zaman giyilir: yazın ayaklar sıcaktan yandığında. * işte bu mesele benim fiziğe olan inancımı daha da bir arttırıyor.demekki gerçekten zıt kutuplar birbirini çekiyor. * *
http://tumblr.forgifs.com...t-girl-socks-with-sandals
babalarımızın ve dedelerimizin yaptığıdır. onlar çıplak ayak dolaşmayı ayıp sayarlardı.
Seksenler modası. Beyaz soket çoraplar da iki sezondur trend. Şahsen bu sezon çorap üstü sandalet yapmayı planlıyorum. Varsın geçkin desinler. Çok da fifi.
insanı, hayattan, yazdan, hatta görme eyleminden soğutur.
Her ülkenin kırosunda vardır bu alışkanlık, hiç şaşmaz.
Zürih' te de var, Berlin' de de, Paris' te de, istanbul' da da, tek ortak noktaları zevksiz, antin kuntin insanlar olmaları.
heey canım rinnanay rinna rinna nay.
Sandalet içi beyaz çoraplarımla gelsem kapına

Ne yapabilirsin ki

Ben samimi sıcak buluyorum.

Dedelerin vardır bi bildiği.
Mayonun üstüne palto giymek gibidir.

Canım hava soğuksa neden sandalet giydin?
Sıcaksa neden çorap giydin?
Tişikkirler. iyi günler.
ben üniversiteye giderken nisandan sonra böyle giderdim.
Her tür ayakkabıdan daha konforlu olacağına inandığım pandemik faaliyettir.