bugün

--spoiler--
a başörtü, gurban olduğum ya rasulallah'tan* gelebilir amma lakin ki öyle değildir. Beğım yorumlamam bu gadar, haydi hayırlı işler.
--spoiler--
allah ım yaratıyorsun bari takip et.*
(bkz: ama lakin ki öyle değildir)
bunca yıldır becerilemeyen din ve devlet işlerini yarım dakikada birbirinden ayırmıştır.
(bkz: bokunu çıkarmak)

(bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)

(bkz: ama lakin ki öyle değildir)
kemal kılıçdaroğlu'nun türban yorumu gibi bir şeydir.. ikisi de sorunun çözümü hususunda müthiş öneriler getirmişlerdir. lafın ağızlarından çıkması bile bir şeyleri düzeltmiştir efenim..
--spoiler--
ben bu sorunun kendiliğinden düzeleceğini düşünüyorum. hem belki başlarını açar türbanlılar. ben öylelerinide gördüm.
--spoiler--
(bkz: amma velakin)
mp3 ü için;

http://alkislarlayasiyoru...es-ne-diyorsun-sen--remix
(bkz: hadi hayırlı işler)
(bkz: beyin bedava)
-noluyo bu??
-press tv
-uuuuuuuu!!!
arkadaşa tebrikler,kaç yıldır millet birbirini yiyo,adam çözdü 2 dk.da : ben bu şekül geyinirim,u u şekül geyinür...
videonun sonundaki haydi hayırlı işler repliği beni benden almaktadır*
burak yılmaz vol 2

şaka lan şaka
kendisi artik bilgisayar ekranlarindan tasmistir.

http://galeri.uludagsozlu...ldu-tamam-m%c4%b1-153511/
lisede yıl sonu kutlaması için yapılan pastanın üzerindeki yazı.
çok iyi de oldu...
çok güzel mesajlar veren adam. kimsenin kimseye karışmaya hakkı yoktur özgürlüğü bitirir. beni asıl yaran yaşlı bir adamla röportaj yapılırken birden arkadan belirip olaya dalması oldu.
türkçülerle aynı soya sahip über zeki bir insan.
-press tv
+uuhh.
bu güzel tepkiyi veren en asil duygunun insanının cümlesidir.
ankara nüfusunun çoğunluğu gibi bu adam da çorumlu değilse ben de doğma büyüme ankaralı değilim.
--spoiler--
-Bu noluyor?

-Press TV

-Uuuu...Çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu taam mı? Şimdi meselam türban olayını çog garıştırdılar.Ha aralarında bi farg galdı o farglan çog güzel oldu... Meselam hergesin hayatına gimse garışamaz,ha nasıl garışamaz? Ben bu şakkıl geyinirim,bu bayan şu şakkıl geyinir,şu şakkıl geyinir!!! Ha heçkimse kimseye garışmaya bi haggı yog,özgürlüğ bidir... Ha; başörtü kurban olduğum yaresullahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir... eğn yorumlamam bu gadar hadi hayırlı işler...

--spoiler--
insanın içini bi anda kıpır kıpır eden sözler bütünü.
itiraf edin ki, güzel, hoş olarak yaptığınız ne varsa, hepsini bu deliliğe borçlusunuz.
*
bu versiyonu yerlere yatırır.
http://youtu.be/FZpncAzVWBU
--spoiler--

press tv diye bir kanalın türban konulu sokak röportajında yoldan geçen yurdum insanının verdiği akıllara durgunluk veren (kelimenin tam anlamıyla ama) demeç. tam metni şöyledir:

vatandaş: bu n'oluyor?
muhabir: press tv
m: ... (muhabir röportajın içeriğini vatandaşa anlatır ve olaylar gelişir)
v: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu taam mı.
v: şimdi meselam türban olayını çok garıştırdılar.
v: ha, aralarında bi' fark galdı, o fargınan çok güzel oldu.
v: meselam herkesin hayatına kimse garışamaz.
v: ha nasıl garışamaz; ben bu şekkil giyinirim, bu bayan şu şekkil giyinir, şu şekkil giyinir.
v: ha hiç kimse kimseye karışmaya bi' hakkı yok, özgürlüğü bidir.
v: ha başörtü gurban olduğum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir.
v: eyorllamam (yorumlamam?) bu gaddar. hadi hayırrı işler.

--spoiler--
bana göre,bu videodaki abimizin tek sorunu düşüncelerini ifade ederken yanlış kelimeleri seçmektir. yoksa gayet de entelektüel ve aydın bir kişi. misal söylediklerini şöyle ifade etseydi ;

çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu taam mı: öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.
şimdi meselam türban olayını çok garıştırdılar: öncelikle türbanın siyasete malzeme edildiğini düşünüyorum.
ha aralarında bi' fark galdı o fargınan çok güzel oldu: anadolu farklı dinlerin ve kültürlerin kesiştiği ve bu farklılıklarla güzelleşen bir coğrafyadır.
meselam herkesin hayatına kimse garışamaz.ha nasıl garışamaz; ben bu şekkil giyinirim, bu bayan şu şekkil giyinir, şu şekkil giyinir.ha hiç kimse kimseye karışmaya bi' hakkı yok, özgürlüğü bidir : kişilerin giyimine ve hayatına müdahale etmek,doğrudan kişisel hak ve özgürlüklere müdahale etmektir. demokratik bir ülkede,herkes istediği şekilde giyinmekte özgürdür.
ha başörtü gurban olduğum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir: şu da var ki ben de müslümanım fakat türbanı farklı yorumluyorum, türbanın islamiyetin şartı olduğuna inanmıyorum.
eyorllamam bu gaddar. hadi hayırrı işler: bu konuda söyleyeceklerim bu kadar, teşekkürler,iyi çalışmalar.
Muhteşem tespitler yapan bir vatandaşın yorumudur.