bugün

çocukluğunuz girse kapıdan yapılacaklardır.

sarılırdım bi' güzel. ağlardım.

-niye ağlıyorsun abi?
+çünkü ben senin geleceğinim
-ben kimim
+paralel evrendeki geçmi$imsin
-paralel evren ne demek
+ya oğlum bo$ver bunlar gel senle mario oynayalım. sen balıklı bölümdeki canın nerde olduğunu biliyon mu?
-aaa gösterseneeee
+tamam aç ben kahve alıp geliyorum.
düşünüyorum da büyüyerek çocukluk etmişiz derim ve derin bir iç çekerim.
"neden bu kadar safsın?" diye sormak olurdu.
pezevenk zaman makinasını icat edip hâlâ niye salçalı ekmek yiyon der elimin iç tersiyle ağzına vururum.
Cocukluguna asik ve onu cok ozleyen bir insan olarak yapacaklarini saatlerce izlerdim. Dunya uzerinde bukadar tatli bir cocugun olamayacagini dusunurdum. Hatta bir omru cocuklugumla gecirebilirim. Cocukken goremedigi sefkati ona ben gosteririm. Guzel olur.
de sektir get amuha goduğum der yollardım sokağa geri.

oynasın az daha.
olum burası müthiş.
yaptığın gibi keyfine bak.*
sarılıp öperim.
geleceğini seveyim (!)
çoçukluğum kapıdan içeri girerse nerdeydin şimdiye kadar deyip içeri almazdım.
kapıdan yapılacaklar dendiğine göre çocukluğumuzu içeri almayacağız. ne yapabilirsek kapıdan yapıp kapıdan yollayacağız anlamına gelir bu.
kapıdan geri yollardım. kapıdan başka ne yapılabilir ki beni suçlamayın lütfen.
ne kadar da şeker şeymişim diyip severdim keretayı sonrada tozun çamurun içine dalardık beraber tıpkı eskiden oldugu gibi.
yanaklarını sıkarım, sarılırım bir güzel hırpalarım. bir de bana öğretildiği gibi; ben de ona kapılara nasıl tırmanması gerektiğini öğretirim. *
çocukluk değilde böyle lise dönemlerim falansa, sakın o serserilerle takılma ve otur dersine çalış derdim.
o küçük , masum kirlenmemiş duyguları , dünyanın pisliği , yaptığı hataları ve keşkeleri ... karşıma alıp şimdi o çocukla konuşmak istiyorum.
öldürmek. e ben ne olacağım?
o küçük , masum kirlenmemiş duyguları , dünyanın pisliği , yap-- yapma! bırak o çükünü bırak amuna kodumun pisliği şurda duygu yüklü bir şey yazıyoruz!
korkup, "eşhedü enla..." diye şehadet getirmeye başlarım.
hemen git anneyle babaya kocaman sarıl, kokularını iyice içine çek ve bir daha bırakma derdim.
uzun uzun izlerim. ve de elimi dökülmeye başlayan saçlarıma atarak derin bi ahh çekerim.
hadi len ben ilkokulda bu kadar kısa değildim. (bkz: yemezler)
yaptığın hataların dönüşü olmuyo ona göre yaşa hayatını koru masumiyetini... çocuksun hep çocuk kal büyüğünce bi b. k olmuyo... bide o beğendiğin çocuklar ilerde çok tipsiz olucak boşuna vakit kaybetme!
tipinizi zikiyim.
sever, okşar, öper ve annenesi, anneannesi, teyzesiyle daha fazla vakit geçirmesini sağlardım.