bugün

kızların başlattığı yeni bir akım imiş. şu aralar facebookta moda. yatağımın üstüne koyuyorum bilmem ne.

amaç meme kanserine dikkat çekmekmiş. sen çantanı koyduğun yeri yazınca kanserli hücre yok mu oluyor. bunu yazan kaç kızın mamografiden haberi var. tamamen ilgi çekme furyası.

edit: genç kızlar rahatsız.
(bkz: boş işler müdürü olarak kadınlar)

(bkz: koltuğa masaya yere ota boka)

(bkz: olayın meme kanseriyle alakası olmaması)
direk çanta kelimesi kullanılmayan akım. başka birinden öğrendim bu durumu.

bir ara sütyen renkleri yazılmıştı. ona benzer bir akım sanırsam.
kapkaççıların işlerini kesat kılabilecek aktivite.
an itibariyle erkekler buzdolabına mikrodalga fırınımın içine şeklinde dalgaya vurmaktadırlar.
ulan..yatağımın üstüne, mutfak masasının üstüne, çamaşır makinesinin üstüne gibi şeyler yazdıklarını görünce kızların, aha azmış bunlar dediğim ve yok yav bu kadar da olmaz diye bir yandan düşündüğüm saçmasapan akım. ne yaaaa! sevişirken nereye çıkmak istersiniz sorusuna da gayet uygun cevaplar...tamam tamam..suçluyum.
meme kanserine atıfta bulunmak için başlayan bir akım. boş işler peşinde olmak için değil, bugüne farklı bir yönden dikkat çekmek için uygulanıyor!
ben anneme veririm, o koyar. yazmış birinin neyi kastettiğini anlamamı sağlayan başlık. * *
ayrıca çok saçma bi akım lan bu!
zamanında meme kanseri için hangi renk sütyen giyildiği yapılmıştır zaten. bunun nedeni dikkat çekmek ve eğlenmektir. sütyen rengi ve meme arasında bağlantı kurabiliriz ancak çanta ve memeyi bağdaştıramadım? saçmalamayalım. boş iştir.
msn'de nickin başına konulan salyangozlardan sonra başımıza gelen.
eğer eski yıllardaki gibi sadece kadınlara özel olan eşyalarla ilgili olsa gerçekten mantıklı olan hadiseydi. fakat bunun meme kanseriyle bir bağını kuramıyorum.
duyunca şaka sandığım ama sonra karşılaştığım acı gerçek.
Amaçsız insan uğraşı .
'bu tür boş bir olayla zaten anca kadınlar ilgilenebilir.' sonucunu ortaya çıkaran boş iş.
allah kahretsinki yine sıçtık. bütün anasayfa bunlarla dolmaz insallah!
an itibariyle yaran bir de yorum almıştır bu cümle.
--spoiler--
çantamı taktım koluma ebenize doğru yola çıkıyorum kızlar. * *
--spoiler--
çantamı x e koyuyorum içinde de beynim var...
--spoiler--
bu ay göğüs kanseri bilinçlendirme ayı... her yıl bunu hatırlatmak için bişeyler yapılıyo.. bu yıl mesela eve geldiğnizde çantnızı nereye koyarsınız demişler .. kızlar da bunu aralarında paylaşıyo
--spoiler--
lan o değilde, hani o kadar internet aleminde dolanıyoruz. sonuçta bu etkinlik bir anda kızlara postayla gelmedi. nerdeyse tüm kızların haberi varken, bizim neden haberimiz olmadı. hayret ettim. kızların şeytanlığını bir kez daha anladım. kızlardan korkuyorum sözlük.
önceki de sütyen renkleriydi. ne teşhirci insanlarsınız ya (bunu yapanlar). şimdi de çantalarını nereye koyduklarını yazıyorlar. biz de bugun hangi kıza koyduysak o kızın ismini yazak. bari gerçekci olur.
ekim meme kanseri bilinçlendirme ayını tanıtmak için yapılan ancak erkeklerin tahammül sınırların zorlayan küçük bi akım.
hergün feysbuk* da yazılan binlerce saçma sapan iletiye tahammül edebilen kişilerin bu olaya neden bu kadar tepkili olduğunu anlayamadım sözlük. amaç eğlenceli bi şekilde insanları bilinçlendirmek.
(bkz: sakin olun beyler)
(bkz: 08 ekim 2010 facebook erkekler hareketi)
ufak tefek şeyleri dert etmeye meraklıdır kadınlar. çantasını x'e koyuyormuş. x sana koysun!
hayır bir bayan olarak soruyorum tamam iyi güzel dikkat çekmek için peki bu dikkati çekenler memografi mi çektiriyor yoo ee o zaman ne bilincinden bahsediyorsunuz anlamadım basbaya erkeklerin dikkatini çekmek için yapılan şaçma bir uğraş.
facebook'ta an itibariyle gerçekleşen akım.
kadının derdi çantasını x'e ya da y'ye koyduğunu teşhir etmek değil, göğüs kanseri ile ilgili farkındalık yaratmaktır.
hanginizin aklına gelir karınızın, sevgilinizin, annenizin, kız kardeşinizin böyle bir risk altında olduğu? kadınlarda ölüme sebebiyet veren en riskli hastalık buyken, toplum bu kadar bilinçsizken, insanlar bu kadar sosyal ağlarda her şeylerini paylaşırken, bırakın da bu hastalıkla ilgili farkındalığı da buradan sağlasınlar. hem o zaman "sosyal ağ" adına yaraşmış olur, ne dersin?
aklaşık bir yıl önce, Facebook'ta binlerce kadın o anda ne renk sütyen giydiklerini durumlarında (status) yazacak şekilde bir oyun oynadı. Amaç Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ayını tanıtmaktı.
Bu muazzam bir başarı elde etti ve bizim o renklerle ne anlattığımızı merak eden günlerce haber yapan günlerce erkekler vardı. Bu yılki oyun ve el çantası/cüzdan ile ilgili; eve girdiğimiz an çantamızı nereye koyduğumuz.
Örneğin "Ben kanepeye koyarım", "mutfak tezgahına", "konsola" olabilir. Sadece durumuznuza çantanızı nereye koyduğunuzu yazın, başka bir açıklama veya ek yapmayın.Bu mektubu kesip kendi kız arkadaşlarınıza gönderin.
Sutyen oyunu haber olmuştu, biz kadınlar gerçekten ne kadar güçlü olduğumuzu görelim hem de eğlenelim!
UNUTMAYIN - BU MESAJI BiR CEVAP OLARAK ÇANTANIZI NEREYE KOYDUĞUNUZU YAZMAYIN!
PROFiLiNiZDE DURUMUNUZU BELiRTiR SATIRA YAZIN.
SONRA DA NELER OLACAK SEYREDELiM.
SADECE BiZLER ARASINDA SIR *
BiLDiĞiNiZ HER KIZ ARKADAŞINIZA iLETiN !
"ben çantamı..." diye başlayan cümleler kurmayın. çanta kelimesini kullanmadan yazınız

şeklinde gelen bir mesaj ile başlayan çılgınlık.

işiniz yok mu arkadaşım sizin? gidin kek yapın daha faydalı lan.
evet efendim bugün facebook semalarında dolaşan tüm hanım kızlarımızın profillerini sandelyenin, masanın üstünde aynanın önünde gibi yazılarla süslemesiyle oynadıkları oyun, eylem, kampanya.

sermoov dan gelen uyarı editi: efendim çantalarını koydukları yermiş o mekanlar, detaylar ortaya çıktıkça size bildirmeye devam edeceğiz. bizi izlemeye devam edin.