bugün

bir tepenin/dağın en yüksek noktası
össye hazırlık dergisi
uludağ'ında bir zirvesi var.saatlerce tepeleri aşıp, sarp kayalıklardan sekerek geçip sonra bir anda çıktığımız kadar aşağıya inip gözünün önündeki zirveyi görmemize rağmen bir türlü yaklaşamadığımız gizemli bir yol.komik tarafı da zirveye çok yakın bir yerde, soluk soluğa kalıp şurda bi dinlenelim derken gördüğümüz manzara.insanlar, çoluk çombalak dolmaları, çayları hatta arabaları ile bizim saatlerce yürüdüğümüz, anamızı ağlarken gördüğümüz noktaya gelmişler de ,piknik yapıyor haldelerdi.*
doyumsuz insan oğlunun erişmek istediği fakat bir türlü ulaşamadığını sandığı bu amaçla sahip olduklarını da kaybedebileceği istek arzu ve hırsların tümü
sözlükteki yazarları bir araya getirmek için düzenlenen eğlenceli,sıcak buluşmalardır.
(bkz: 19 mayıs istanbul adada piknik zirvesi)
okey adlı prezervatif markasının bir modeli.
(bkz: 2543)
(bkz: şahika)
sözlük yazarlarını bir araya getirmek için düzenlenen, kah bir halısaha maçı, kah bir nargile seansı, yada fasıl zirvesi şeklinde tertip edilip bendeniz gibi yurtdışında kalan yazarları alabildiğine üzen olmaz olası aktiviteler silsilesi.
(bkz: resimdeki gozyaslari için hamburgda toplanıyoruz zirvesi)
birileri de şöyle ramazan ayı özel sultanahmet ya da feshane de toplanalım tadında düzenlese ne hoş olur denilen aktivite.
konya camli kosk zirvesi
(bkz: doruk)
sözlükten kız arkadaş* bulmak için düzenlenen organizasyonlara verilen isim.
hayatın rutininden kopmak ve yazarların kaynaşmasını amaçlayan aktivite. seven sever, sevmeyen sevmez ama gereklidir.
(bkz: sozlukte zirve organizatorlerinin kabalasmasi)
(bkz: #1890441)
En yakın zamanda izmir' de bir tane daha olması arzu edilen buluşma. *

edit: bu neden + oy alır ya??? sorgulamak gibi olmasın da yazık be arkadaşım, yorma kendini
cemaat dersanelerinin dağıttığı öss ve oks hazırlık dergisi.
zamanında bir hevesle ilk sayısını aldım.* son sayfayı * mizah kısmı yapmışlar. hiç gülmemiştim. aradan bikaç yıl geçti kuzenim orta sona gidiyordu. aynı derginin ilk sayısını vermişlerdi eline*. ama kuzen şen şakrak gülüyordu o soğuk esprilere. o zaman o dergiyi anlamak için o cemaatten olmalı ya da sempati duymalı demiştim kendime.

bir anekdot daha: lisedeyken bu derginin* verdiği çantalarda "zirve dergileri" yerine "dergileri zirve" yazardı. içine yazan türkçe hocalarının dikkatine.
istanbul'da bir tane olsada yazarlarla tanışsak denilen olay. *
(bkz: 17 kasım 2007 istanbul bok yiyoruz zirvesi)
nurcu dersanelerin vaz geçilmez zor dergisi.
doruk.en yüksek nokta.bazen de hedef.
yarın benim açımdan ilk olacak toplantıya verdiğimiz yakıştırma. evet yarın ilk zirvem; bu sözlükte olmasını dilerdim ama kısmet başka bir sözlüğe imiş.umarım bir gün bende bir uludağ zirvesinden haberdar olurum da ben de katılırım.
yazarların kafalarına göre organize ettikleri sozluk toplantıları. ben kafama göre yaparım sana uyuyorsa gelirsin uymuyorsa gelmezsin. zirve box a gir bak 1000 tane zirve var. hangisi kafana uyuyorsa ona gidersin uymayana gitmezsin. sen geleceksin diye ben programı değiştiremem. gelirsen ekime gelmezsen sikime kadar.
(bkz: zirvelere hayir)