bugün

sözlük yazarının sanatçı olarak örnek verdiği ve aylin aslım a biliyor musunuz diye sorduğu sorudur.
ayar üstüne ayar yemek için fazladan harcanmış çabanın ürünü olan muhteşem soru.
dinlerken götümle güldüğüm soru cümlesi. işte hayatı 18 yaşında anladığını sanınca insan böyle sorular sorabiliyor.
gelen 'biliyorum' cevabından sonra, 'tamam biz gidelim o zaman, ama sözlüğe bi varıyım mına koyucam senin.' çirkefliğiyle bitmesini beklediğim ama malesef bu şekilde sonuçlanmayan sorudur.
(bkz: metallicayı biliyor musunuz)
(bkz: abi lost diye bir dizi keşfettim süper)
Aylin aslım' ı yeni yetme sanan kişinin Aylin Aslım'a yönelttiği soru cümlesi.

Sen okudun, konsere gittin.
O karı yazdı, konser verdi.
(bkz: abi metallica diye bir grup buldum çok iyiler)
(bkz: kokoreçin tadını bilir misin)
(bkz: aşkım çorapların da ıslandı mı)
fazla tanınmayan grubu bilmenin verdiği karizmayı yaşamak isteyen ancak hemen kursağında kalan yazar söylemi. ulan herkes biliyormuş. halbuki ben dün öğrendiğim de kimse bilmiyor gibi sanmıştım.
(bkz: bakın bakın ne anlatıcam)
(bkz: sözlüğün battığı an)
aylin aslım'a sorulduğunda oldukça komik olan sorudur.
aylin aslım'a yöneltilen komik soru. hadi ismail yk'ya sorsan neyse.
ama aylin aslım; kadın o camianın içinden geliyor ve yıllardır bu işi yapıyor. kaldı ki, zardanadam vasat bir rock müzik dinleyicisinin tanımayacağı kadar "underground" bir grup değildir. yersiz bir soru olmuş.
henuz okumadim o kitabi diyerek yanitlanmasi gereken soru.
lütfen sorunun aslına zarar vermeyelim. zardanadamı burda kaç kişi biliyor

bi sen biliosun arkadaşım denerek. kimsenin bilmediği kült grupları bilme karizmasını yaşatalım arkadaşa ki yarın mfö yü bilio musunuz die çıkmasın ortaya.
-zardanadamı biliyor musun?
-seni zar diye sallarım lan ben.
(http://www.zardanadam.com/)
(bkz: bilmeyeni dövüyorlar)
o zaman arabistana gitsinler.