bugün

öncelikle: bu başlık dalga geçmek için açılmış bir başlık değildir. zira dalga geçeceklerden kendilerine yakışır biçimde konuşmalarını istirham ederim.
efendim, bilindiği üzere bizim milletimiz son yıllarda bir hayli alkole karşı açık hale geldi toplumumuzda alkol kullanma yaşı 11'e kadar indi. yani biz: pis, sarhoş bir millet haline doğru sürükleniyoruz. ayık olun!
hepinizin alkol kullanma gibi zıvanadan çıkma gibi bir hakkı olabilir lakin alta yazacaklarımı iyi okumanızı tavsiye ederim.
peygamber efendimiz(sav) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır:
insanların Günahı çokca işlediği zamanlarda sevap işleyin, o sevap çok güçlüdür.(böyle olması lazım, yanlışsa mesaj atın lütfen)
peygamber efendimiz(sav) böyle buyurmuştur ve bu gecede bir hayli günah işleneceği gün gibi aşikardır.
burdan müslüman kardeşlerime duyrulur.

edit:
aslında burada temas etmek istediğim yer çoğu insanın günah işlediği bir gecede yaradanınız için sevap işlemenizdir.

edit2:
yılbaşıyla noel'i karıştıracak kadar cahil değilim. noel'in ne olduğunu elbette biliyoruz. ben yılbaşı gecesi işlenen günaha dikkat çekmek istedim sadece.
bir müslümana yakışacak diğer din mensuplarınada örnek olacak bir davranışdır.
diğer günlerde de okumak gereklidir mümkünse hergün oku .
o günün yılbaşı olduğunu bilmemesi bile muhtemeldir. yılbaşıymış, değilmiş... (bkz: helal olsun)
"okumak için önce okumayı bilmek lazım demi..."

edit: eksileyen zihniyet.. sizce neden ben bu cümleyi tırnak içine aldım? evet haksız benim ki açıklama yapmadım da anlarsınız sandım..
bunu uuserlar diyebilirler, okumayı biliyorlar mı? bilenler eksiledi o zaman.. hmm..
bu arada ben biliyorum.
http://listen2quran.com altyazısıyla birlikte bu iş için uygundur.
etrafa çaktırmadan yapılmasında fayda olabilecek eylem. laik düzeni yıkma teşebbüsünden başınız belaya girebilir.
bir müslümana yakışacak mallık.

1- müslümanlar yılbaşı ile noel'i karıştırıp "hristiyan bayramı" diye saçmalarlar. kutlamayı da reddederler.
2- özel gün ve gecelerde kuran okumak müslümanlar arasında yaygın bir davranıştır.

bu durumda yılbaşını kutlamayı protesto eden müslümcanlar kendi inançlarına göre yılbaşı kutlaması düzenlemektedirler.

dedim ya... (bkz: mallık)
gayet normal bir davranıştır efendim.yeni yıla rakı ile bira ile kızları taciz ederek girmek istemeyen müslüman kardeşimizin yaptığı eylemdir.
(bkz: Kişisel tercihler)
Evet aslında inadına yapmak gerekir,çağdaşlık adına avrupa ve hristiyan dünyasının pohpohculuğunu ve taklitçiliğini yapan kim varsa ona inat yapmakta fayda vardır.

Sevabı da boldur efendim.
Neden?

Her kim hangi kavme benzerse onlardan olur... (Hadis-i Şerif)

Benzememek için ve bizim müslüman evladı olarak farkımız burada demek için yapıyoruz.
Bu gece bütün dünya içip sapıtacak biz tam tersini yapıyoruz.

Evet doğru bi tespit.
Katılıyorum
ve Yobazlığımı bir kere daha ilan ediyorum.
Yaşasın inadına Yobazlık...

(bkz: Bööh korktunuz demii)
kuşkusuz yıl başına inandığı değerler ile birlikte girmektir.
bu gecede ibadet olarak yapılıp, diğer günlerden daha çok sevap kazanma isteğinin yanısıra kuran-ı kerim okuduktan sonra müslümanların düştüğü bu halden ve bunca günaha girmelerinden dolayı allah tan onlarında doğru yolu bulmalarını nasip eylemesi için bolca dua edilmeli.

bu gece noel e, hristiyan adetlerin ülkemize gark olmasına tepki için ibadet edecek kişinin boynunun borcu şuursuz müslümanların kendine gelmeleri için dua etmektir.
alkol tükettiğin şu sıralar diyebileceğim şudurki, bu ahir zamanda yapılabilecek en güzel davranışlardan birisidir. bu bizi 31 aralık tüketimine iten feryasız düzenede bile bir başkaldırış olabilir.

özet geçecek olursak; şukuyu verdim
çan eğrisi mi lan bu? bu gece ortalama düşük çıkacak, bi kuran okuyalım da bu ders aa gelsin. siktirin gidin lan.

tanım: düzenli olarak kuran okuyan bir insan için sıradan bir eylem. diğerleri için ise samimiyetsizlik. ve hatta mallık.