bugün

mal olma durumudur. Mallık, bir olay karşısında, kişinin olağanın dışında malca bir tepki vereceğinin farkında olmasına rağmen, o tepkiyi vermekten kaçınmamasıdır. Dolayısıyla, mallık bir tutumdur; bir duruştur. Standart kriterlere göre yanlış olan bir davranışı, diğer insanlar ve kendi değer yargılarına aykırı görünse bile yapmaktır. Ki; aykırılık sadece objektiftir, mal kişinin aykırılığı kural ve dogmalardır; mal kendi ile çelişmez, mal olduğu müddetçe mallık yapmaya devam eder.
Mal kişi, mal olmaktan gocunmaz. Çünkü bilir ki, mallık yapacağı durum karşısına çıktığı zaman; mallıktan başka yapabileceği hiçbir şey yoktur. Mallıkların toplamı, mallık yapan mala bir anlam katar; mallığı ile gurur duymak malın bir özelliği değil, başlı başına bir mallıktır.
alan değiştirme sonucu tek kişi olarak girilen az çalışılmış psikoloji sınavında yanlışlıkla cevap anahtarı dağıtılması sonucu kağıda bakıp bakıp bir şey anlamamak; hatta o kadar anlamamak ki "ulan sçtık bu sınavda" diye içten geçirmek; daha sonra gözetmen öğretmene "hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa burda soru mu yok?" deme gafletinde bulunmak; akabinde soruları gelen sınavdan 50 almaktır bazen de.

(bkz: bunu yapan insan olamaz) *
Mallık göreceli bir kavramdır ve dereceleri vardır. Örneğin sıradan bir günde sıradan bir abzürtlük yapan insana 'mal' denebilir. Lakin olayı biraz abartmışa artık sadece 'mal' demek diğer 'mal' lara haksızlık olacağından bir derece üstün bir sıfat olan 'more mal' denilebilir.

Ama kişi artık geri dönülmez bir mallık yapmışsa ve yıllar yılı hafızalardan bu olay silinmeyecek ise bu dereceden arkadaşlara 'Mallest' deriz. Yani ötesi olmayan nirvana ya ulaşmış mal baabında...
terbiyeli tdk'mızın sitesinde bulunamayan kelimedir. kendisini anlatmamız için bu başlığı bulmamız beklenmiş, lakin bunu yapma görevi düşmüş kişinin de derin düşüncelere dalmasına sebep olmuştur. utanılası şey mallık denen şeye sahip olmak mıdır yoksa insanları aydınlatmak için bile olsa bunu tanımlamamak mıdır... mallık'ın tanımına gelecek olursak tanımlayan kişiye göre değişir. ancak genel geçer olarak belirtmek gerekirse yapılması için mal olmak gerekmeyen, mal olmayanların da zaman zaman yaptığı ve yapıldığında duruma şahit kişilerce içten veya hem içten hem de sözle mal dedirten hadiselerdir.
şöyle bir şeydir efendim.

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=100388183787
senin 2-3 gününü çalışmaya verip aldığın notun, arkadaşının sınava girmeden önce şöyle bir bakıp çalışmasıyla aldığı nottan düşük olmasıdır efenim.
tanıamadığın bi kızın senden 0.5 mm uç istemesidir. bunun neresi mi mallıktır? ucun kalmaması halinde kalemindeki ucu çıkarıp vermektir.
benim durumumdur.nasıl anlatsam kelimeler yetmez,asla! aşık olduğum insana açılamama durumu.lanet olsun!
bugün yaptığım zincirleme hataların bütünü mallık olarak nitelenmelidir. anlatmak lazım tabi. pendik' ten beyazıt' a her gün gitmek zorunda olan öğrenci insanı ben sabah evden çıkmışımdır, treni kaçırdığım için e-5 üzerinden kadıköy' e gitmeyi denemişimdir. 500es' e binip kadıköy otobüsüne aktarma yapmam gerekirken hava soğuk diye otobüsten inmeyip karşıya kadar gitmeye karar vermişimdir. trafik boğaz köprüsüne doğru kilitlenmiş, ben de mal gibi 1 saatte ancak karşıya geçmişimdir. ayvansaray' da inen ben arkadan gelen topkapı otobüsü 41st' ye binmiş, topkapı' da inip tramvaya binmeyi düşünmüşümdür. ama o da ne!? otobüs suriçi denen garaja girmiş, ben piç gibi ortada kalmışımdır. karda kışta kıyamette metro durağına gitmişimdir ama bu metro işime yaramamıştır. metrobüse yürüyeyim bari diyip 200 metre yürüyüp metrobüse varmışımdır. metrobüse binip cevizlibağ' da inmiş tramvaya binmiş nihayet beyazıt tramvay durağına varmış okula fena halde geç kalmışımdır.

bu hikayeden çıkacak sonuç:
1-karda kıyamette trafik kilit olur. trafiğe çıkmak birinci mallıktır.
2-salaklık yapıp bilmediğiniz otobüse binmeyin! akılsız başın cezasını ayaklar çeker.
Özel bir gayret ve çaba gerektirmeyen, sahibinin de çoğu zaman haberinin olmadığı istenmeyen durum.
bazen uzun ve meşakkatli uğraşlar sonucu elde edilebilecek bir sıfattır. bunlardan birkaçı numune olarak saklanır.
bakidir.
en çirkin ve gereksiz sözlerden biri.
görsel
1.30' daki sınavı 9.30' da sanarak sabahın köründe gitmektir. bu sabah yaptığım eylemdir.
malların konulduğu yer.
isimden yapım ekiyle türetilmiş isim. her insan hakkında, ardından, yapmış olduğu iddia edilen ve her insanın, pek çok kimseyi, yapmasıyla itham ettiği kavram. çok kullanılan kelimeler arasında bulunan kelime. pek çok insanın bulundurduğu özellik.
Malın yaptığına mallık denir.
risk başlığı altına budur yazmak.
(#1431371)
eğer üstünüzde bu özellik varsa bile bunu anlamayacağınız için kimse kendisine mal dedirtmez.
Siradisi olma durumudur bu kisiler toplumdaki bireylerden daha orjinal olmasina ragmen sacma bir sekilde dislanirlar.
Şöyle bi şey olsa gerek.

https://www.facebook.com/...18434/?type=1&theater
haberleri sadece sol grup gazetelerden, sol grup televizyonlardan.. kısaca sol medya diye adlandırılan gruptan dinleyip, okuyup tek doğrunun solcular tarafından bilindiğini sanma durumudur efendim. son dönemlerin ne zamanında chp halk isteğiyle iktidara gelmiş ve yasayla şimdimi başbakanı kurtarmış, yapma allasen o zamanlar baykalın ne ibikleneceğinden haberi vardı ne de tayyipten haberi vardı.
parayla satılmayan belkide tek şeydir.
sadece yandaş medya izleyip mışıl mışıl uyumaktır.