bugün

adam yanlışlıkla beşinci kutsal kitabı yazdı amk.
Giderken 1-2 tane kürt götürün geri getirmeyin, ülkeye katkınız olsun.
Yurt dışına gidiş yolunda dahi okunamayacak uzunlukta tavsiyelerdir.
- Gideceğin yeri gitmeden internetten ve giden varsa gidenlere sor,
- Türk parası yurt dışında değerli değil, ona göre gitmeden iyi para biriktir yoksa dövzin az gelir,
- Paranı döviz yaptıktan sonra Türk lirası olarak düşünme yoksa hiçbir şey alamazsın,
- Kıyafet falan alma, ülkemizde kıyafet çok daha güzel ve ucuz,
- Oralar soğuktur, kışlık bir şeyler mutlaka al,
- Zorda kalırsan hemen oradaki Türk konsolosluğuna git,
- Pazarlık yap, sen Türksün pazarlığın kralını yapmalısın, orada da bizdeki gibi satıcılar var,
- Dil öğrenmeye gidiyorsan sakın Türklerin yanında bulunma, öğrenemezsin yoksa,
- Korkma, her şeyi sor,
- Yabancı ülkelerde sokaklarda sadece köpek pisliği olur, bastığın yere dikkat et,
- Her gün oranın farklı bir bölgesine git, yaşayışları gör,
- Plaj falan varsa çakılıp kalma, plajın hası Türkiye'de, sen orada gez, gör,
- Yeni yemekleri tat, hep MC Donald's a gitme,
- Kalabiliyorsan orada kal ve eğitimin ile hayatını bir kaç yıl orada sürdür.
Geri gelmeyin.

(devam etmeyecek)
bunu okuyacağıma new yorka gidip gelip kendim deneyimlerim o süre zarfında.
suriye falanda boşver.
yurt dışında a 101 şeklinde okudum.
(bkz: fakirlik belirtileri)
Dönmeyin.
suan ihtiyacım olan yegane tavsiyeler bir hafta sonra ingiltereye gidiyorum tek basıma ve itiraf ediyim tırsıyorum biraz aile yanında kalacağımdan.başlığa açana yazana tesekkurlerimi sunuyorum efendim.
Insani yurt disina goturecek tavsiyelerdir.
- nereye giderseniz gidin mal gibi bütün paranızı cebinizde taşımayın.. hırsızlık bir sanat resmen. siz aval aval etrafa bakarken adamlar donunuzu çalıyor.. bunun için cebinize az bir para koyun.. kalanını ise şu askerde milletin boynuna astığı keselerden alıp onun içinde saklayın..

- pasaportunuzun fotokopisini oteldeki valizlerinizden birinde saklayın.. demedi demeyin.. hırsızlık esnasında pasaportunuz giderse, fotokopisi çok işinize yarayabilir..
Bir gün okuyacağım tavsiyelerdir.
ALTiN KURAL iNGiLiZCE BiLMEK ki dil bilmeden yurtdisina cikip google translate ile cumle okumatmaya calisanlara sahit oldum.[ Yan siradan medet ummak hm]
Amerika'ya uzun süreliğine geliyorsan ev tutmadan, banka hesabı açtırmaya, ehliyet almaktan seyahat etmeye kadar bütün bildiklerini unut, yeniden öğrenmeye hazır ol.