bugün

asıl adamlık, eli poşetli olan ihtiyar bir teyzeye ya da amcaya "yardım edeyim mi" demektir. kız kadar başınıza taş düşsün.
poşetin soran kişinin kafasına indirilmesiye sonuçlanır. nitekim böyle birşeyde dahi iyi niyet gözetilmediği ne gariptir ki bilinir.
edit: otobüste yer verilse anlayacağız da sizene elindeki poşetten. sonra da eksile iyilik yapıyormuş bıdı bıdı.*
her centilmen türk erkeğinin içinden geçendir. çoğu zaman gerek yok denip garip bakışlara maruz kalınarak sonuçlanır.
böyle bir şey yapmadan önce kızın elindeki poşetlerin çok ağır olmadığından emin olun. zira onları kafanıza da yiyebilirsiniz, belli olmaz.
kızın yürü git be sapık demesiyle sonuçlanacak durumdur.
(bkz: türk kızları)
+a aaa sapık mı ne?
(bkz: bazı türk kızları)
olum kızların poşet taşıdığını ben hiç görmedim lan. onlar taşısa taşısa mağaza poşeti taşır. ama öle bişey olsa taşısın eşşek gibi alla alla. 6 ay uğrasıyon 5 dk için onlar hiç centilmen olmuyor. mercy yok.
sonrasında poşetlerle birlikte son hız kaçılırsa kasıntı kasıntı kıza asılmak yerine biraz eğlenilip kazanç sağlanabilir.

(bkz: kısa günün karı)
(bkz: şaka şaka)
türk kızlarına denirse kafaya çanta yemekle sonuçlanır.

yardımseverlikten anlamıyor bizim kızlarımız abi ya, sapık sanıyorlar herkesi.
bi kere verirmisin demekle aynı şeydir.
''eşimin elindekiler daha ağır, o'na yardım etseniz daha iyi olur, bakın kendisi de arkadan hızlı hızlı geliyor!'' şeklinde bir yanıtla ne yapacağını bilememeyi doğuran sözde yardım girişimi...
cevabı poşeti taşıyan kıza göre değişecek olan soru tipidir.
poşetin ebatına göre yapılması gereken delikanlılıktır .

içinde konserve salça var ise vayy halinize .
çoğu kez hüsranla sonuçlanan olay.filmler de olur öyle şeyler mantığıyla hareket etmek lazım. hem bu işi becerebilenleri kıskanıp iç geçirmek hem de yapamadığımız bir şey için kendimizi avutmamızı sağlayacaktır.
ekmek arası domates peynir zeytin ikram etmezse yardım etmeyeceğim durumdur.
türk kızlarında farklılık gösterir.

gecenlerde eve gidiyorum elllnde torbalar dolu kizda guzel bisey degil ama insanlik sonucda yardim edeyim isterseniz dedim hayir istemiyorum dedi ve zor yuruyen kiz kosmaya basladi o gundur diberim kızlara yardim etmeyi.
poşetin nereden olduğuna bağlı olarak değişecek durumdur.
gözünüze biber gazı sıkılmasına neden olabilir.
ayyyy sapiiiikkk imdaaaatttt sikiyolar yetisiiiiin diye kizin cemkirmesine neden olacak teklif.
Tecavüzden dava açilir gerek yok.
Poşetli poşetlerini ağır görünüyor sana yardım edeyim mi Poşetli? şeklinde bir cümle kurmanıza neden olacak durum.
yiğit-yağız delikanlılarımız için ikinci kere düşünülmesi gereken eylemdir. poşetini taşıdığınız kızın abisi-babası-kocası tahmininiz kadar açık görüşlü olmayabilir.

eğer bir eşi varsa bu kızın, kabul etse bir türlü etmese bir türlü. yardımı kabul etse eve gidince eşi ben taşırım elin adımına ne gerek der, etmese kolu bacağı şişmeyi göze alıp, eve gidince keşke kabul etseydim yardımı diyecektir. kimseye muhtaç olmamak için egzersize devam kızlar.
bunlara acımayın sikin gitsin.

anlatayım; geçen hafta ailecek piknikteyiz gittiğimiz yerde köy dernekleride şölen düzenlemiş 3-4 köy derneği gelmiş normalde bomboş olan yer o gün iptal, neyse ikindi namazını kılayım diye niyetlendim vakit biraz geçmişti saat (18:00 civarı) tuvalete gidiyorum yol kenarından yürürken arabanın birinin içinden sarı elbezi düştü bende ufak çocuk atmıştır diyerekten bezi kaptığım gibi depar atmaya başladım yetiştim arabaya (yol bozuk araba yavaş gidiyor) cam açıktı uzattım "bunu düşürmüşsünüz buyrun" dedim içerden gülme sesleri gelmeye başladı utandım yaptığımada pişman oldum normalde böyle şeyler yapmam değil bez o arabadan bebek düşse hiç sikimde olmaz. ama o gün iyilik yapacağım tuttu demekki. arabada bana gülen kaşarlar eğer bu yazıyı okuyorsanız namazdan sonra evde kalmanız için dua ettim size.

edit: galerideki resmi kim ekledi lan? olm yapmayın lan çok kötü oldum mk.
Aynısını erkek cinsiyete sahip birisi için ya da yaşlı bir amca için yaparmıyız sorusu akla gelir. Genelde bu yardım etme isteği Merhametli olduğumuzdan değilde kızların çekiciliğinden gelir yani. ikincisi gerçekten merhametimizden yardım etmek istesek dahi ülkemizdeki taşra muhafazakarlığından yanlış anlamalar olabiliyor, Toplum olarak iyi seviyeye ulaşana kadar en iyisi siz yardım etmeyin.