bugün

yolda tekil veya çoğul bir vaziyette yürürken, karşı yönden gelen siz ne kadar sağa veya sola çekilseniz de yine kendini üstünüze doğru süren kaldırım canavarlarıdır. illaki size veya yanınızdaki kişiye -bay bayan farketmez- omuz darbesi atıp geçerler, yolunu sktiğimin yerinde kasıtlı olarak yapılan bir gövde gösterisini daha başarıyla sonuçlandırmanın verdiği hayvani sırıtma ile birşey olmamış gibi yollarına devam ederler, özür dilemek onlar için ibnelik ile aynı anlamı taşımaktadır ki zaten kasıtlı olarak yapılan bu hareket için özür beklemek anlamsız bir düşüncedir. bu tip insanlar için "önüne baksana, biraz dikkatli ol, yolda yürümeyi bilmiyor musun?" şeklindeki söylemlerin bir anlamı yoktur bu sözlere verdikleri tek tepki kolunu kırkbeş derece kaldırarak yüzünün aldığı o piçsel sırıtıştır.
kaldırımı sınırsız gökyüzü zannedip tayyare misali uçan şahıs. (elbet biri iniş pistini gösterir hatta indirir)
kurtlar vadisini izleyip dışarı çıkan adamdır.
kavga etmek isteyen insan tipidir.
(bkz: insan postuna bürünmüş hayvan)
genellikle arkasından, öküz yaaa dediğiniz insandır. yavaş olsana be diyedebilrsiniz acı çekme durumunda. neyse umarım ters birine denk gelmezsiniz hem suçlu hem güçlüler çok fazla.. *
kendini yolların fatihi sanan, hiç bir baltaya sap olamamasının hırsını diğer insanlardan çıkartmaya çalışan dayak yemesi yakın insandır.
muhtemelen sonu omuz atan kişinin arkasını dönüp yavaş olsana ayı demesi ile başlayacak kavga nedeni..
kaşınan insan tipidir.
ağzı burnu kırılası insandır, hayır hayır hayvandır ve eşek sudan gelinceye kadar dövülmesi sevaptır. *
omuzundan tutup hızLıca döndürüp kafa atacaksın böyLe tipLere ki bir daha omzuna sahip çıksın.. * *
çarpışmanın tesiri ile ön yargılı infaz yapılmaması gereken insandır.bu kişi dostoyevski de olabilir pek tabi.

---spoiler---

.üç adım kala beklenmedik bir kararlılıkla gözlerimi kıstım ve omuzlarımız birbirine sertçe vurdu. bir santim bile gerilemedim ve onun ayarında biriymişcesine yanından gelip geçtim. subay kendine çarpan kişiye dönüp bakmadı bile, sanki duyumsamamış gibi yaptı. ama bu tavrının yapmacık olduğundan tamamen eminim. asıl zarar gören yine ben olmuştum, benden güçlüydü ama bunun bir önemi yoktu, önemli olan amacıma ulaşmış olmam, onurumu korumam, tek bir adım bile gerilemeden herkesin gözü önünde toplumsal açıdan subayla eşit olduğunu kanıtlamamdı.....

---spoiler---

(bkz: yeraltından notlar)*
davarlığın sınırlarını zorlayan insandır bu insan. Çarptığı yetmezmiş gibi çarptıktan sonra "önüne bak looo" gibi repliklerde de bulunurki çok uyuz bir durumdur kıl eder adamı. Bu kişiler 7inc bahçe hortumuyla birgüzel dövüldükten sonra azad edilmelidir.
ardından bir de " şşttt alooo, önüne baksana lan " derse, dayaklık tip olduğunu tescilleyen mazlumdur...*
arkasından küfür ederseniz dönüp, bana mı dedin bilader, diye karşılık da verir.

o değil de filmlerde ki gibi bi köşe başında bi kızla çarpışsak o defterlerini falan düşürse ben de toplasam daha sonra mutlu bi yuvamız olsa...

(bkz: uykusuzluk ceken yazar)