bugün

heron değil yahu insansız hava aracı. heron insansız hava aracı ureten bir israil markasıdır. heron marka ismidir. iha'lara heron denmez. başlığın vermek istediği mesajla alakalı olmayabilir ama düzeltmek istedim.
şüphe içermeyen olaydır.
birileri gözdağını vermiş.
artık o birileri kimse?..
kendisi de sözlükte olan bir arkadaşımla daha geçen gün yaptığımız bir muhabbet geldi aklıma. daha geçen gün derken dün akşam. belki de çocuğun öldüğü zamanlar tam da.
-imam
+arkadaş

-bu ülke de icazet almadan sıçırtmazlar abi, aselsan da ne işimize yarıyor ne demek yahu? satılsın ! demek o kadar kolay mı?

+olum ne işimize yarıyor aselsan? evimizde kullandığımız bir tane üründe aselsan mı var?

-evladım ev araç gereçleri mi yapıyo bu siktiğimin kuruluşu.

+e biliyoz da neden adam gibi bi tane tankımız yok? füzeyi israilden rampayı amerikadan alıyoruz. anlaşma yapılıyor 20 sene başka bir tank üretmeme adına adamlara bağlı kalıyoruz.

-olum bizim de çok sağlam gelişmelere atılmış imzalarımız varda fazla ortalıklara çıkmıyor işte. reklam sıfır abi! reklam niye yapılmıyo, predetorler, heronlar şu an bilinen en iyi insansız hava uçağı, bizim neden yok böyle şeylerimiz? yada var da neden devlet desteksiz bi kaç insan çabalıyoR? mühendisler ölüyor? istesek yapamaz mıyız bir sürü reklamı?

+ne yapıcaz olum yok ki bi boka yarar bişeyimiz.

hay amk keske gercekten olmayaydı, gencecik cocugun ölüm haberi ne fena koydu arkadaş, 8 aylık eşi ne de kötü bakıyordu tabutun arkasından? 400 tane uçak tsk tarafından spariş verilmiş, daha da sipariş veren bir sürü ülke var. bir devlet..
öyle bir devlet ki amerika ve israilin eline bakan bir devlet.
uçakları vermediklerinde göt gibi kalan bir devlet...
israil 6 tane heronumuzu aylardır tamir etmezken gıkını çıkaramayan bir devlet...

eline nasıl bir nimet geçmiş ise israil'den de, amerika'dan da sağlam bir insansız hava uçağı geliştirmiş ve bütün yazılımı türklere ait.

ulan o mühendisler pamuklara sarılır be!

beceremediler. olmadı!
herzaman ki gibi gene dış güçler kazandı.

uğur mumcu da olduğu gibi
ahmet taner kışlalı da olduğu gibi
çetin emeç de olduğu gibi...
uçak kazasında ölen aselsan mühendisleri gibi...
yazıklar olsun sana türkiye. ondan sonra ıraktan teröristler geldi, bilmem kaç askerimizi şehit etti, vatan sağolsun he? helal olsun he?

ulan asıl size helal olsun be!!!

edit: yahu kimseyi kınamıyorum, kınamak da istemiyorum ama şu başlık altında 10 tane entry olmayacak resmen. ne kadar acı yahu. sabahtan beri oturduğu yerden pkk avlayan dallamalara baktım da neredeler ki? belki de bu aletleri ülkenin ürettiğinden bile haberleri yok. son baskında 24 tane asker sadece 1 tane insansız hava uçağımız var diye öldü beyler. konuşana kadar az olaylara mantıklı baksanız daha iyi şeyler olabilir. bu uçaklardan 15 tane sınıra koysan kuş uçmaz amk. sen oturduğun yerden pkk avla, milli park ilan et 30 tl ye av yap! sikko seni, amk bu liselileri sikeceksin de, neyse konumuz bu değil...
asıl kahramanlara sahip çıkılamamasının sonucu olan olay. enigma diye bir ikinci dünya savaşı filmi vardır. film enigma adlı alman şifre makinesinin şifresini öğrenmeye çalışan bir grup bilim insanının hikayesini anlatır. kimse kahraman olduklarını bilmez.
şayet 2 gün sonra "tesadüfen" üretici projeyi bırakırsa alakalı olduğu ortaya çıkacaktır.
kurtlar vadisi gibin.

israilin yapmayacağı şey değil.

2. olasılık ise tamamen alakasız bir şeydir. sadece rastlantı olabilir.