bugün

peygamberin eski kız arkadaşlarıyla çekilmiş home made amateur videoların bir anda internete çıkması kesinlikle 21. yüzyıl peygamberine uygundur. Bununla birlikte yeni peygamber kendisine bir web sitesi açacak, ülke liderlerini parmaşönle değil bizzat e-mail ile yeni dine davet edecek. Youtube üzerinde bir kanalı olacaktır. mucize olaraksa insanları etkliyecek birşey gösterebileceğine inanmıyorum. Kitabının telif hakları sorun olacak, GNU ile lisanslanacak. Bununla yetinmecek yeni peygamber hukuk ve adalet sistemleriyle uğrşacak, insanların kanunlarının allah'ın kannunlarından daha üstün olduğunu görecektir. Dayak yiyebilir, hatta hapise girebilir. Bir anda kendi taklitleri ve benzerleri çıkar, bir southpark karakteri olabilir.
promosyon amaçlı oyuncak bebeklerinin yapılması.
yeni bir peygamber gelmeyeceği için ernest everhard'ın gadası alınabilir.
(bkz: gerçekleşmesi imkansız hadiseler)
modernize edilmemis dusuncelere sahip, statik bir kaliba uyma basarisi gostermis kolelerce linc edilmesidir. *; *,* * *
hz. muhammed son peygamberdir. dolayısı ile boş olasılık. boş işleri bırakmak lazım.
Dinler çağından ideolojiler çağına geçilmesiyle, yakın gelecekte gerçekleşmeyecek hadise. Artık ümmetsiz peygamberlere inat arkasına milyonları takan marks gibi ideologlar, fikir adamları yetişmekte. Bu da temelinde pozitivizmin-rasyonalizm ikilisinin getirileriyle iman-teslimiyet ikilisinden uzaklaşarak hayatlarını beşeri bir sistemle idareye mahkum toplumlarda gayet güzel ve sıkça görülmekte...

Yok tarihin seyrini değiştirmek derseniz, içtimai sahada birçok peygamberden büyük işler yapmış/mutlak doğruluk açısından ziyade bıraktığı etki bakımından/ ve peygamber iddiasında bulunmayan birçok insan bulursunuz. Eğer siz bir peygamberde supernatural arıyorsanız, rasputin gibi tiplerde onu da bulursunuz. Ancak amatör olarak peygamberlikle ilgilenip, o halde ayetlerim de olmalı nev'inden düşüncelere gark olarak "el filu mel filu ve ma edrake mel filu" gibi ayetler yazan arkadaşlardan sonra bu tür girişimler olmamıştır. nitekim rönesans, ademin elinden tutmaya çalışan tanrı modellemeleri, hümanizm vs..

Ama tarihtir yerim onun progressive'liğini, döner dolaşır çıktığı noktaya gelir diyorsanız, ayrı bir yazı konusu olur.
son dinin islam, son peygamberinde efendimiz oldugu düşünülünce, ortada bulunan başlık, ortaya çıkan sahte peygamberlerle alakalı, bu ise yeni bir mevzuu degil, şu an ekran ekran dolaşan, yaratan allama diye bagırarak gezen, dün 13 500 hain var bu memlektte onları öldürecegiz diyen ve bunu atatürkçülük adına, katillik yemini eden, kuvvacı eski paşa var ortada, peygamberlik davasında, "gel olum musa, isa, geçin şöle bakıyım, tanısın medyacı abilerinizle" türü diyaloglarla, gündemde zaten, bakınız neler yapmış sorunuza cevap bulun..
tayyip mi acaba diye düşündüren soru.
(bkz: the end)
hz mahmut'un son peygamber olduğunu bilmeyen dinsiz; kitapsız; imansız gömünistlerin fantazilerinin bütünü. terbiyesiz, pisler.
inanmıyorsanız bile saygı duyun.
edep yahu.
(bkz: daha önce geldi mi sanki) denilebilir
ciddiye alınmaz.
lost'un çekilmemiş bölümleri avi formatta (alt yazı dahil) istenir.
(bkz: ernest everhard/#2256026)
aklıma çok güzel bir atasözü getiren varsayımdır.

(bkz: teyzemin taşağı olsa dayım olurdu)
buradan son peygamber muhammet bundan sonra kitap ta peygamber de gelmez diyenlere sesleniyorum.nereden biliyorsun arkadaşım?allahın katibi misin?akraban cennet idari işlerinde mi çalışıyor?allah bu isterse 25 tane daha yollar,kuran da böyle diyor diyeceksin de sıkıldı belki baktı insanlar götünden anlıyor her söylediğini bir tane daha yollar.tanım: yeni peygamber gelirse basarız bağrımıza o da bizden biri,takıldığı yerde yardımcı oluruz elinden tutarız filan.

evet akşam yemeğini allahla karşılıklı yiyormuş gibi konuşlanlara da hayranım zaten;

-ya rahman diyorlar ki yeni peygamber gelecekmiş filan?ne diyorsun bu işe?
+yok öyle bişey yeğenim,bakın son çıkan kitabımda da bu konuya değindim.son peygamber muhammet lütfen yani.
-hemen giriyorum sözlüğe o zaman.
+sözlükteki kızlara selam ederim.

3 yıl sonrasının editi: tam bir ataismişim arkadaş. bakmayın siz bu çocuğun yazdıklarına!
belki ramazan ayında çağrı filmini yayınlamaktan vazgeçerler..
benim dinim en doğru, en mükemmel, en kusursuz, en aşmış olduğu için asla başka biri g.e.l.m.e.y.e.c.e.k.t.i.r (dj u.f.u.k. gibi oldu bu da)

şu kendinden eminliğe de cidden hayranım...nasıl bir özgüvendir hala çözmüş değilim...yüksek oranda insanın inandığı soyut bir kavramın doğruluğundan bu kadar emin olmak, gerekçe olarak da bir kitabı referans göstermek, kabul etmeyeni cahillikle, zavallılıkla en önemlisi ahirette işkencelerle itham etmek...

özgüven etkileyici bir şey...
gelmiyeceği için yaşanabilecekleri düşünmemek gereken durumdur. gelmiyeceği için yaşancak bir şey de yoktur zaten.
birilerinin bir yerlerine kına yakacağı kesin.sözlük formatı müsaade etseydi ben o bir yerlerine bir şey ederdim.
hollywood'dan bir yapımcıyla anlaşıp,200 milyon dolarlık bir bütçeyle,kendi dinini pazarlayabilir,youtube'a videolarını yükler,msn'den titreşim yollar,''sözlük bana karı bul lan allahsız'' isteğinin aslında ne kadar saçma bir istek olduğunu anlatır,stanley kubrick filmlerini izleyip,kendi filminin yapımcısını,lanetler,benimkiler niye böyle değil diye,bu dünyadan bir bok olmayacağını anladığı zaman,kendini kurtarmaya bakar,ayrıca bu kadar geyik bir başlığa bile,''dinde şaka olmaz'' diye,ciddi ciddi yorum getirenlere,kafa atabilir,dinin bu kadar bağnaz olmadığını söyleyebilir....
hristiyanlar ile müslümanları ilk kez bir araya getirebilecek olay. bu müttefik grubun yeni çıkan peygambere ve yandaşlarına savaş açıp onları yok ettikten sonra kendi aralarındaki savaşa geri dönmeleriyle sonlanabilecek de bi olaydır ayrıca. bu olay tarihin tozlu sayfalarına geçtikten sonra birkaç farklı olmaya çalışan insan evladının bu peygaberi tarih sayfalarında bulup onun düşüncelerini kabul edip ona göre yaşamaya başlamasıyla olayın hortlaması da ileride yaşanabilecek olaylar arasında gösterilebilir.
Kutsal değerleri kale alanlara sopa sokulacaktır zaten vakti geldiğinde. Onun için peygamber gelmesine gerek yoktur. Kıyamete kadar bekleyelim.
(bkz: ha geldi ha gelecek derken geldi)*